Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Excise Duty Pozri príspevok
Ak parlament schváli návrh novely zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov, ktorý prerokovala vláda SR a navrhla parlamentu prijať v skrátenom legislatívnom konaní, s účinnosťou od 1. marca 2009 nebude potrebné plniť oznamovaciu povinnosť podľa ustanovenia § 44, pretože je navrhnuté vypustiť z tohto ustanovenia odseky 18 a 19. Konečne už niekto pochopil, že všetky oznamovacie povinnosti týkajúce sa liehu boli od samého začiatku nezmyslom a že viedli len k zmätkom, buzerácii zo strany colných úradov a zbytočným pokutám za nič.
Peťo, a ja som sa čudovala, že čo sú v poslednej dobe tí colníci, takí milí pri telefonickom kontakte
....a to beťári, aby sme mali na nich dobré spomienky
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Vyšiel mi mínusový zostatok na oznámení o liehu. Čo s tým, neviete?
Nemôžeš mať mínus, tak musíš "prijať na sklad" - napr. aj bez dokladu /inventúrou/
Naposledy upravil Muška : 11.02.09 at 10:38 Dôvod: doplnenie zátvorky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Excise Duty Pozri príspevok
Ak parlament schváli návrh novely zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov, ktorý prerokovala vláda SR a navrhla parlamentu prijať v skrátenom legislatívnom konaní, s účinnosťou od 1. marca 2009 nebude potrebné plniť oznamovaciu povinnosť podľa ustanovenia § 44, pretože je navrhnuté vypustiť z tohto ustanovenia odseky 18 a 19. Konečne už niekto pochopil, že všetky oznamovacie povinnosti týkajúce sa liehu boli od samého začiatku nezmyslom a že viedli len k zmätkom, buzerácii zo strany colných úradov a zbytočným pokutám za nič.
Ak toto bude pravdou, asi budem oslavovať tri dni. Zrušili by sa pre mňa dve veci, ktoré priam neznášam - kniha jázd a dané hlásenia, zmysel ktorých hlásení som skutočne nikdy presne nepochopila.... Tolik štestí, tolik štestí
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

Ja by som len doplnil, že sa ruší len oznamovacia povinnosť.

Ale povinnosť viesť evidenciu ostáva naďalej ! ! !
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dark32 Pozri príspevok
Ja by som len doplnil, že sa ruší len oznamovacia povinnosť.

Ale povinnosť viesť evidenciu ostáva naďalej ! ! !
Iste, ale to vedieme aj bez nariadenia v rámci skladovej evidencie a inventúry.....

Veľa firiem ušetrí ovšem napr. 2000 SK pokuty, ak náhodou jeden deň pošle neskôr Hlásenie, čo sa popri DPH ľahko stalo...nehovoriac o zbytočnej administratíve a pod....
Uvediem dané dva body:

18/ Držiteľ povolenia na predaj je povinný z evidencie podľa odseku 12 oznamovať colnému úradu najneskôr 25. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý údaje oznamuje, a) množstvo prijatého liehu v spotrebiteľských baleniach v l a., a to v členení podľa čísla povolenia na predaj alebo podľa registračného čísla dodávateľa spotrebiteľského balenia, ktorým je maloobchod, a podľa čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla dodávateľa spotrebiteľského balenia, ktorým je veľkoobchod,
b) množstvo vydaného liehu v spotrebiteľských baleniach v l a., a to v členení podľa čísla povolenia na predaj alebo podľa registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a množstvo vydaného liehu v spotrebiteľských baleniach v l a. ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob liehu v spotrebiteľských baleniach v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca.

19/ Držiteľ povolenia na predaj oznamuje údaje podľa odseku 18 za kalendárny mesiac na tlačive, ktorého vzor ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo. Po dohode s colným úradom možno údaje oznamovať elektronicky, pričom zaručený elektronický podpis sa nevyžaduje.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ešte by mohli zrušiť v odstavci 12
v bode a), b) c) "..a množstvo liehu v l a.,"

Skladovú evidenciu klienti majú - vedenú v PC
Vieme, že na sklade majú "Borovičku - 40 % v 0,7 litrovej fľaši a zostatok je 0,3 l ", ale musí prepočítavať na 100 % lieh ručne...a to nám dosť vadí
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

..a ešte dodám:

Keďže by už nebola oznamovacia povinnosť, tak sa mi zdá úplne zbytočné viesť evidenciu v 100 % liehu.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
evina Pozri príspevok
Ak toto bude pravdou, asi budem oslavovať tri dni. Zrušili by sa pre mňa dve veci, ktoré priam neznášam - kniha jázd a dané hlásenia, zmysel ktorých hlásení som skutočne nikdy presne nepochopila.... Tolik štestí, tolik štestí
dúfam, že konečne zostane čas aj na stretko
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ALDA Pozri príspevok
dúfam, že konečne zostane čas aj na stretko
No neviem neviem...už zas podaktorí spochybňujú predĺžený termín

http://www.porada.sk/t101726-p12-age...tml#post947521
0 0
Alda1 Alda1

Alda1 je offline (nepripojený) Alda1

Ahojte všetci, no idem robiť colnú správu prvý krát, všetky príspevky som si preštudovala, všetky prílohy stiahla tak dúfam, že to zvládnem. Držte palce. Zároveň sa chcem popýtať, vy ako majitelia krčiem a pod. si robíte colné správy sami, alebo vám ich robí účtovníčka? A taktiež jedna otázka mimo éter, koľko platíte účtovníčke za vedenie účtovníctva pre takú krčmu? Díky moc.
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

Alda1 Pozri príspevok
Ahojte všetci, no idem robiť colnú správu prvý krát, všetky príspevky som si preštudovala, všetky prílohy stiahla tak dúfam, že to zvládnem. Držte palce. Zároveň sa chcem popýtať, vy ako majitelia krčiem a pod. si robíte colné správy sami, alebo vám ich robí účtovníčka? A taktiež jedna otázka mimo éter, koľko platíte účtovníčke za vedenie účtovníctva pre takú krčmu? Díky moc.
uctovnicke platim 1000 sk mesacne a hlasenie na colnicu so robim sam
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Alda1 Pozri príspevok
Ahojte všetci, no idem robiť colnú správu prvý krát, všetky príspevky som si preštudovala, všetky prílohy stiahla tak dúfam, že to zvládnem. Držte palce. Zároveň sa chcem popýtať, vy ako majitelia krčiem a pod. si robíte colné správy sami, alebo vám ich robí účtovníčka? A taktiež jedna otázka mimo éter, koľko platíte účtovníčke za vedenie účtovníctva pre takú krčmu? Díky moc.
ohľadom cien to skús tu: http://www.porada.sk/t97566-cup-2009...ok-2009-a.html
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Robím účtovníctvo kamoške, aj hlásenie liehu c. správe cez internet. Ona mi odovzdá bločky o nákupe, na konci mesiaca zásoby apodľa toho jej spravím v programe lieh od c. správy a pošlem to elektronickou poštou. Zatiaľ žiadne problemy nemala, colníci k nej chodia každý mesiac na kontrolu. Za všetko od nej dostanem 35 €, a od marca bude aj platiteľom DPH. Má jednu zamestnankyňu, takže aj výkazy, vlastne všetko za nej robím ja, ale je to moja kamoška
0 0
Alda1 Alda1

Alda1 je offline (nepripojený) Alda1

Ďakujem pekne. Budem vedieť od čoho sa odraziť a porovnávať ponuky.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ahojte poradaci,
posielali ste uz CU hlásenie o príjme.......liehu na tlacivach stiahnutych z PC v ciernobielom formate? nevratili vam to? my sme doteraz posielali iba na original tlacivach, ine danove tlaciva posielame takto a nie je problem. len sme este neskusali posielat na CU. dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Maaaria,
od začiatku posielam na čiernobielych tlačivách.

Dúfam, že to bolo posledný krát.
Alebo bude ešte treba poslať za február????
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Muška, máš info, že už za február netreba posielať?
ja som žiadnu takú informáciu nečítala
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Možno za február posledný krát /alebo už nie??? / počkám na vyjadrenie kompetentnejších/
....sa neuveriteľne teším
klikni: http://www.porada.sk/945580-post240.html
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška Pozri príspevok
Možno za február posledný krát /alebo už nie??? / počkám na vyjadrenie kompetentnejších/
....sa neuveriteľne teším
klikni: http://www.porada.sk/945580-post240.html
Za február ešte treba, za marec už nie.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

konecne dobra sprava.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať