Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Excise Duty Pozri príspevok
Za február ešte treba, za marec už nie.
Peter, ďakujem

P.S.
škoda, že nezrušili aj týchto pár slov v odstavcoch.
klikni: http://www.porada.sk/947263-post247.html

P.S. 2
Ako sa to hovorí: "Podaj prst....
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

prosim vas robim to hlasenie dnes prvy krat, je to len mala vecierka ale neviem sa dopatrat k dakemu zoznamu evidencnych cisel povoleni na predaj liehu - konkretne Heineken Slovensko. Prosim neviete niekto poradit?
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

prosim mohol by mi niekto poradit?
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

to som uz zistila....
este som si nie ista kam ho mam zaslat. Kezde patrim pod Zilinu, pobocku Martin. Zilina alebo Martin? Dakujem!
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Excise Duty Pozri príspevok
Ak parlament schváli návrh novely zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov, ktorý prerokovala vláda SR a navrhla parlamentu prijať v skrátenom legislatívnom konaní, s účinnosťou od 1. marca 2009 nebude potrebné plniť oznamovaciu povinnosť podľa ustanovenia § 44, pretože je navrhnuté vypustiť z tohto ustanovenia odseky 18 a 19. Konečne už niekto pochopil, že všetky oznamovacie povinnosti týkajúce sa liehu boli od samého začiatku nezmyslom a že viedli len k zmätkom, buzerácii zo strany colných úradov a zbytočným pokutám za nič.

Netušíte niekto, či to už bolo schválené alebo nie? To by som hádam oslavovala aj 3 dni a 3 noci, ak by to bolo schválené.
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Excise Duty Pozri príspevok
Ak parlament schváli návrh novely zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov, ktorý prerokovala vláda SR a navrhla parlamentu prijať v skrátenom legislatívnom konaní, s účinnosťou od 1. marca 2009 nebude potrebné plniť oznamovaciu povinnosť podľa ustanovenia § 44, pretože je navrhnuté vypustiť z tohto ustanovenia odseky 18 a 19. Konečne už niekto pochopil, že všetky oznamovacie povinnosti týkajúce sa liehu boli od samého začiatku nezmyslom a že viedli len k zmätkom, buzerácii zo strany colných úradov a zbytočným pokutám za nič.

Poraďáci, dobrá správa, v zbierke zákonov to vyšlo tuším 17. 2. 2009 a definitívne sa tie odseky 18 a 19 z § 44 vypustili. Účinnosť od 1.3.2009 a vyšlo to v Zb. pod číslom 52/2009. Huráááááá
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Tu je:
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

To znamená že za Február ešte pošlem Oznámenie a už za Marec nemusím? Ja som z toho normálne v šoku.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Adkah Pozri príspevok
To znamená že za Február ešte pošlem Oznámenie a už za Marec nemusím? Ja som z toho normálne v šoku.
Dnes som bola na Colnom úrade v inej veci, ale som sa pre istotu opýtala aj na zrušenie podávania oznámenia. Tvrdili mi, že už nemusím podať oznámenie ani za február. Pýtala som sa " potom dostanem 2000 sk pokuty? " len sa usmievali a tvrdili, že netreba podať ani za február!?. Ako je to v zákone?
Platí to aj spätne , alebo ako to je?
Cila
0 0
jipro jipro

jipro je offline (nepripojený) jipro

Cila Pozri príspevok
Dnes som bola na Colnom úrade v inej veci, ale som sa pre istotu opýtala aj na zrušenie podávania oznámenia. Tvrdili mi, že už nemusím podať oznámenie ani za február. Pýtala som sa " potom dostanem 2000 sk pokuty? " len sa usmievali a tvrdili, že netreba podať ani za február!?. Ako je to v zákone?
Platí to aj spätne , alebo ako to je?
Cila
Akurát robím hlásenia za február 2009 a až je táto povinnosť zrušená, tak sa asi "zbláznim" od radosti. Mali sme v piatok kontrolu z colného úradu a už nevedia ako by b... Nemáme dobré hlásenie na prevázdke, pretože názov alkoholu na papieri nie je na 100% totožný s názvom na etikete fľaši. Názov alkoholu odpisujem z faktúr. Ich to nezaujíma, tak som včera behala po sklade s lampášom a doslovne som opisovala názvy alkoholu z etikiet. Za február hlásenie pošli, až nemá byť, nič sa nestane, možno ťa vyzvú na vrátenie, ale až má byť máš 2.000 Sk fuč
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Cila Pozri príspevok
Dnes som bola na Colnom úrade v inej veci, ale som sa pre istotu opýtala aj na zrušenie podávania oznámenia. Tvrdili mi, že už nemusím podať oznámenie ani za február. Pýtala som sa " potom dostanem 2000 sk pokuty? " len sa usmievali a tvrdili, že netreba podať ani za február!?. Ako je to v zákone?
Platí to aj spätne , alebo ako to je?
Cila
Cilka,
to je pekné ....a moja známa bola odovzdať za január a keďže bola odo mňa poučená, ....a chcela trošku zalaškovať a hovorí: No, na budúci mesiac sa už vidíme posledný krát ....a colník zostal prekvapený, že čo "drísta".....a že nech neverí všetkému čo sa hovorí v médiach

Zjavne sú už všetci "v obraze"
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška Pozri príspevok
Cilka,
to je pekné ....a moja známa bola odovzdať za január a keďže bola odo mňa poučená, ....a chcela trošku zalaškovať a hovorí: No, na budúci mesiac sa už vidíme posledný krát ....a colník zostal prekvapený, že čo "drísta".....a že nech neverí všetkému čo sa hovorí v médiach

Zjavne sú už všetci "v obraze"
Asi mal pravdu, veď Zbierka zákonov bude tiež len taký bulvárny plátok.
0 0
jezko1 jezko1

jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

Muška Pozri príspevok
Cilka,
to je pekné ....a moja známa bola odovzdať za január a keďže bola odo mňa poučená, ....a chcela trošku zalaškovať a hovorí: No, na budúci mesiac sa už vidíme posledný krát ....a colník zostal prekvapený, že čo "drísta".....a že nech neverí všetkému čo sa hovorí v médiach

Zjavne sú už všetci "v obraze"
a možno sa až tak nemýlil, mozno sa už nestretnú a nepôjde tam už odovzdať výkaz za február ... totiž nemusí, keby aj nešla, všetky konania o podozrení z porušenia sa zastavujú...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

jezko1 Pozri príspevok
a možno sa až tak nemýlil, mozno sa už nestretnú a nepôjde tam už odovzdať výkaz za február ... totiž nemusí, keby aj nešla, všetky konania o podozrení z porušenia sa zastavujú...
Jezko,
colník práve bol presvedčený, že sa ešte budú dllllho stretávať.
Dokonca jej povedal: " Však ak neprinesiete, tak Vás za 10 tis. vyzveme "
0 0
Viera 2 Viera 2

Viera 2 je offline (nepripojený) Viera 2

Keďže na stránke, kde sa podáva hlásenie elektronicky, bol 2.3. aktualizovaný licenčný kód k programu, je viac než isté, že colníci si zatiaľ z novely programu veľa nerobia
Vychádza mi to tak, že za ten február radšej pošlem...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
zrušené odseky v § 44 /18,19/ rušia povinnosť predkladať mesačne hlásenia, ale vedenie evidencie podľa ods. 12 myslím zrušené nie je
načo budú teraz tie evidencie ??
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Viera 2 Pozri príspevok
Keďže na stránke, kde sa podáva hlásenie elektronicky, bol 2.3. aktualizovaný licenčný kód k programu, je viac než isté, že colníci si zatiaľ z novely programu veľa nerobia
Vychádza mi to tak, že za ten február radšej pošlem...
Novela zákona platí od 1.3.2009, to znamená, že oznamovacia povinnosť neplatí počnúc mesiacom marec. Za február treba podať, i keď je zaujímavé i to, čo píše Jezko 1.

Kričím Hurá hurá hurááááááááá- toto bola pre mňa jedna veľmi obťažujúca povinnosť. Naposledy som stála v Auparku od 19.00 cca 19.45 na pošte 25.02.2009, lebo poobede, keď som si chcela vyložiť nohy na stôl mi napadlo slovo alkohol
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

optimistka Pozri príspevok
zrušené odseky v § 44 /18,19/ rušia povinnosť predkladať mesačne hlásenia, ale vedenie evidencie podľa ods. 12 myslím zrušené nie je
načo budú teraz tie evidencie ??
No na kontrolu pre colníkov...
0 0
jezko1 jezko1

jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

Viera 2 Pozri príspevok
Keďže na stránke, kde sa podáva hlásenie elektronicky, bol 2.3. aktualizovaný licenčný kód k programu, je viac než isté, že colníci si zatiaľ z novely programu veľa nerobia
Vychádza mi to tak, že za ten február radšej pošlem...

treba použiť argumenty. Novelou boli zrušené ods. 18 a 19 § 44 zákona č. 105/2004. Zároveň bol zrušený dňom 1.3.2009 vzor, tlačiva, na ktorom sa hlásenie podávalo. Takže keď niet na čom podať hlásenie, určite ho netreba vypracovať. A okrem toho, ako som už písal, boli zastavené všetky konania a ak nezačali, ani sa nezačnú. takže sa ntreba vôbec báť.
0 0
Viera 2 Viera 2

Viera 2 je offline (nepripojený) Viera 2

evina Pozri príspevok
poobede, keď som si chcela vyložiť nohy na stôl mi napadlo slovo alkohol
.... to sú tie najhoršie nápady, ktoré človeku vedia pokaziť dobrú náladu...poznám dôverne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať