Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

...účtovníctvo som prebrala, predomnou skladovu evidenciu neviedli, v skutočnosti si to ani neviem predstaviť, ako by sa to robilo...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a.palenikova Pozri príspevok
...účtovníctvo som prebrala, predomnou skladovu evidenciu neviedli, v skutočnosti si to ani neviem predstaviť, ako by sa to robilo...
Neviem čo Ti na toto odpovedať .
Máš šťastie, že si "začínajúca" účtovníčka.

Lebo účtovníčka si vie presne predstaviť "ako by sa to robilo "

Nič v zlom
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

nič v zlom, ale podľa príspevkov aj tu na porade nie som jediná.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a.palenikova Pozri príspevok
nič v zlom, ale podľa príspevkov aj tu na porade nie som jediná.


Ale všetci sa učíme.
Niektoré veci sú proste "základ" ako napr. Postupy JU,
Je to pre Tvoje dobro, musíš svojho klienta poučiť, že ten sklad /regálový/ musí viesť a hotovo.
Raz, keď bude mať kontrolu, Ti nebude môcť vytknúť, že si ho na to neupozornila.
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

MIMO TÉMY
účtovníctvo študujem na VŠ, samozrejme zákony, vyhlášky a postupy mám naštudované, Poradu študujem previdelne. Napriek tomu som STÁLE začiatočník a mám pocit že ešte neaký ten čas aj budem. A k tým skladom, pokiaľ to mám ošetrené v smernici, že mi to ide do spotreby, netreba viesť sklad, aspoň tak som to pochopila z postupov JU.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a.palenikova Pozri príspevok
A k tým skladom, pokiaľ to mám ošetrené v smernici, že mi to ide do spotreby, netreba viesť sklad, aspoň tak som to pochopila z postupov JU.
§ 9
(6) Zásoby sa členia na
a) materiál,
b) vlastnú výrobu,
c) zvieratá,
d) tovar.

§ 11
Zásoby
(1) Zásoby sa účtujú v knihe zásob

(8) Zásoby sa neúčtujú v knihe zásob ale priamo do spotreby, ak sú tieto druhy zásob určené vnútorným predpisom účtovnej jednotky.

________________
Odst. 8, nehovorí, že všetok tovar dávaš priamo do spotreby a neeviduješ ho v knihe zásob.
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

podľa faktúr by som vedela nahodiť príjem, bolo by toho však strašne veľa, keďže potraviny sú dosť početné položky.

no výdaj nemám ako zistiť, cez pokladňu nejdú všetky veci, niektoré sú iba ako napr. napolitánka, (na faktúre napolitánka A, napolitánka B, ...)

neviem ako sa to rieši v praxi.

inventúra sa samozrejme robí ku koncu ÚO.

MIMO TÉMY
Naposledy upravil a.palenikova : 26.03.09 at 12:08 Dôvod: MIMO TÉMY
0 0
evula2511 evula2511

evula2511 je offline (nepripojený) evula2511

Dobrý deň! vie mi niekto poskytnúť formát tlačív na registráciu liehu napr. príjem liehu, výdaj liehu a zostatok liehu.
0 0
jezko1 jezko1

jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

dobrý večer, dňom 1.3.2009 nadobudol účinnosť zákon č. 52/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu. uvedenou novelou bol zrušený § 44 ods. 18 a 19 a vyhláška MF SR, ktorou bol ustanovený vzor tlačiva hlásenia o príjme a výdaji liehu v spotrebiteľskom balení. z uvedeného vyplýva, že žiadne hlásenie podávať netreba
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
jezko1 Pozri príspevok
dobrý večer, dňom 1.3.2009 nadobudol účinnosť zákon č. 52/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu. uvedenou novelou bol zrušený § 44 ods. 18 a 19 a vyhláška MF SR, ktorou bol ustanovený vzor tlačiva hlásenia o príjme a výdaji liehu v spotrebiteľskom balení. z uvedeného vyplýva, že žiadne hlásenie podávať netreba
Jezko1, možno, že Evula2511 myslela na evidenciu príjmu-výdaja a zásob
škoda, že ste už "odišli".
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
A tie tlačivá o evidencií sa môžu ďalej používať bez toho §-u, alebo stačí, keď to mám v PC -účtovníctvo- sklad?
Robím kamoške účtovníctvo, doteraz som na konci mesiaca spravila tú evidenciu, a spolu s hlásením a DL, mala to v pohostinstve. Pri kontrolách colného úradu bolo všetko v poriadku. Teraz bude stačiť, keď v pohostinstve bude mať len dodacie listy, sklad bude vedený u mňa na PC, alebo musí mať aj skladové karty.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
[quote=evula2511;1004997]Dobrý deň! vie mi niekto poskytnúť formát tlačív na registráciu liehu napr. príjem liehu, výdaj liehu a zostatok liehu.[/quotedšejdšej]
Také tlačivo nikdy neexistovalo! Radšej si ale poriadne prečítajte zákon!
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

Hlásenie o príjme a výdaji liehu ZAPISOVAT VRAJ DENNE A VIEMI NIEKTO POVEDAT ZE KOLKO TAKYCHTO PAPIEROV BUDEM POTREBOVAT NA MESIAC KED TO MAM PISAT DENNE A PRI 50 POLOZKACH ALKOHOLU KED SI NIEKTO DA LEN 0,04 KAZDY DEN Z KAZDEHO ALKOHOLU A MAM TO VECER ZAPISAT DO VYDAJU TAK PRI 50 POLOZKACH BUDEM POTREBOVAT NA MESIAC 1500 HARKOV NA ZAPISOVANIA LEN NA VYDAJ ALKOHOLU . LEBO INAC NECHAPEM AKO MAM NATRIESKAT DO TOHO JEDNEHO HARKU 30 DNI VYDAJU ALKOHOLU A PLUS PRIJEM SAMOZREJME ZE TEN PRIJEM NIEJE KAZDY DEN ALE VYDAJ ANO.

HLASENIE TU DOLE V DALSOM PRISPEVKU
Naposledy upravil qwer : 03.04.09 at 15:17
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

HLASENIE TU -- TOTO SOM DOSTAL NA COLNICI ZE TU DO TOHTO MAM ZAPISOVAT PRIJEM A VYDAJ ALKOHOLU A TO DENNE

Naposledy upravil qwer : 03.04.09 at 15:17
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

No! Teraz som sa chystala pripojiť tabuľku, ale sú odo mňa aj šikovnejší, ako vidím. Nevadí.
Ja mám z CÚ tú istú tabuľku. Dostala som tam takú informáciu, že dennú evidenciu mám robiť do zošita (denne sa neprepočítava "l a.")
A na konci mesiaca zhrnúť do tejto tabuľky. Všetko rozpísať podľa druhov a nákup aj podľa dodávateľov.
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

TAK ZE DENNE TO NETREBA PRERATUVAT NA LA , ALE POTOM MI STACI ROBIT TO RAZ MESACNE A ROZPISAT TO NA DNI KEDY SOM PODLA FAKTUR. PRIJAL TOVAR A NA KONCI TO ZHRNUT DO TEJ TO TABULKY.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Tabuľku áno, mesačne, ale denná evidencia pri tom musí byť vedená.
0 0
silvia kasperova silvia kasperova
Prosim o radu: od 1.4.2009 som prevzala uctovnictvo ( malá krčma) a neviem nic o tom ako mam viest evidenciu liehu. Precitala som si vsetkych 300 vasich prispevkov na tuto temu a som z toho riadne zmätena. Pochopila som len, ze mam viest nejaku evidenciu a ze to nemusim hlasit na colnicu. Uctovnictvo za predchadzajuce obdobie je v hroznom stave a nemam sa o co opriet. Dakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
qwer Pozri príspevok
Hlásenie o príjme a výdaji liehu ZAPISOVAT VRAJ DENNE A VIEMI NIEKTO POVEDAT ZE KOLKO TAKYCHTO PAPIEROV BUDEM POTREBOVAT NA MESIAC KED TO MAM PISAT DENNE A PRI 50 POLOZKACH ALKOHOLU KED SI NIEKTO DA LEN 0,04 KAZDY DEN Z KAZDEHO ALKOHOLU A MAM TO VECER ZAPISAT DO VYDAJU TAK PRI 50 POLOZKACH BUDEM POTREBOVAT NA MESIAC 1500 HARKOV NA ZAPISOVANIA LEN NA VYDAJ ALKOHOLU . LEBO INAC NECHAPEM AKO MAM NATRIESKAT DO TOHO JEDNEHO HARKU 30 DNI VYDAJU ALKOHOLU A PLUS PRIJEM SAMOZREJME ZE TEN PRIJEM NIEJE KAZDY DEN ALE VYDAJ ANO.

HLASENIE TU DOLE V DALSOM PRISPEVKU
Zaujímalo by ma, akú tabuľku budú viesť "čierni predajcovia" z garáží.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mekelek Pozri príspevok
...... ale denná evidencia pri tom musí byť vedená.
...kde sa o tom píše??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať