Zavrieť

Porady

Stravné lístky podnikateľa - zúčtovanie

Keďže sa pomaly blíži koniec roka, do prílohy som pripol ako pomôcku formulár interného dokladu pre výpočet daňových výdavkov za stravné lístky SZČO pre rok 2006.
Tabuľka je použiteľná za nasledovných podmienok a predpokladov:
- nákup stravných lístkov bol v priebehu roka v plnej výške účtovaný ako výdavok neovplyvnňujúci základ dane
- daňový výdavok sa zaúčtuje do denníka v súlade s § 15 ods. 1 ísm. d) a § 4 ods. 2 písm. b) Postupov JÚ až na konci roka v rámci uzávierkových operácií ako nepeňažná operácia
- maximálny počet SL vychádza - podobne ako u zamestnancov - z počtu pracovných dní v roku 2006 (prednastavené 247), znížený o nárok na takú výmeru dovolenky, na ktorú by mal podnikateľ nárok, ak by bol zamestnancom (prednastavené 5 týždňov - 25 dní). Ďalšie možnosti úpravy nároku (uníženie o dni PNS, nepodnikania, o dni nároku na stravovanie vyplývajúce z pracovného pomeru...) vyplývajú z textu tabuľky.
Vypĺňať (resp. meniť) by sa mali len údaje v zelených políčkach, v oranžových sú vzorce.
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35
Usporiadat
arp69 arp69

arp69 je offline (nepripojený) arp69

Jasné že ďakujem všetkým za ochotu pomôcť. Každá pripomienka dobrá.
Len mi z toho vyplývalo, že každý pre istotu započíta len pracovné dni. A s tým som sa nemohla stotožniť, keď raz človek odmaká aj víkendy. Teraz by som bola zvedavá, či je tu vôbec niekto kto si dá do nákladov aj tie odrobené soboty alebo nedele.
0 0
omorfoula omorfoula

omorfoula je offline (nepripojený) omorfoula

ahojte.

nemate nahodou tu andrejovu tabulku na evidenciu stravnych listkov za rok 2006 niekde ulozenu? Akosi ju neviem najst.... alebo este lepsie, neurobil si niekto tabulku na rok 2007?

dakujem za pomoc.
0 0
adulka16 adulka16

adulka16 je offline (nepripojený) adulka16

Pozeram ako ,,puk,,, ale ziadnu tabulku ako prilohu nevidim.
Kde ju prosim najdem ?
Dakujem Adulka 16
0 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Ohľadne stravných lístkov by som sa chcela opýtať na Váš názor:
-zálohová faktúra za stravné lístky za rok 2008 bola uhradená 31.12.2007,riadna faktúra prišla s dátumom dodania 02.01.2008, ako takýto prípad zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve. Za pomoc ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bo25 Pozri príspevok
Ohľadne stravných lístkov by som sa chcela opýtať na Váš názor:
-zálohová faktúra za stravné lístky za rok 2008 bola uhradená 31.12.2007,riadna faktúra prišla s dátumom dodania 02.01.2008, ako takýto prípad zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve. Za pomoc ďakujem.
V JÚ stravné lístky pokiaľ nie sú vydané zamestnancom (a to určite neboli) sa zaúčtujú ako cenina, t.j. VNZD; služba ako VOZD, lebo bol výdaj (úhrada) v r. 2007.
0 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Ďakujem za riešenie.
0 0
miner miner

miner je offline (nepripojený) miner

Nenasiel som tu tabulku ani ja, ale pridavam svoju.Budem rad ak mi niekto ten vytvor zhodnoti ci je ok.
1 0
duris11 duris11

duris11 je offline (nepripojený) duris11

Dobry vecer,
ta tabulka je fajn,prehladna. Ale chcela by som sa spytat na tuto temu nieco: Robim JU podnikatelovi,vlastni restauraciu,svojim zamestnancom poskytuje stravu zo svojej restauracie bezplatne.Mam vypocitat stravne aj prenho?dik za odpoved.
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Želám krásny deň,
chcem sa spýtať ohľadne výšky stravného. Známy pracuje na živnosť ako stavebný robotník, mimo miesta svojho bydliska. Chodí na "týždňovky". Aká by mala byť výška stravného na 1 deň - 89 Sk alebo 135 Sk, keďže je preč viac ako 18 hodín denne, pracuje zhruba 10 hodín denne. ďakujem
Mirka
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Mirka123 Pozri príspevok
Želám krásny deň,
chcem sa spýtať ohľadne výšky stravného. Známy pracuje na živnosť ako stavebný robotník, mimo miesta svojho bydliska. Chodí na "týždňovky". Aká by mala byť výška stravného na 1 deň - 89 Sk alebo 135 Sk, keďže je preč viac ako 18 hodín denne, pracuje zhruba 10 hodín denne. ďakujem
Mirka
Podľ zákona o cestovných náhradách - ak je mimo mesto 5-12 hodín je to 89,-Sk, nad 12 hodín do 18 hod. 135,-Sk a nad 18 hod.(čo je v prípade týždňoviek na inom mieste, kde je potrebné aj ubytovanie) je 208,-Sk. V takýchto dňoch je to plná taxa, v dni, keď prichádza a odchádza z tohto miesta, teda napr. v pondelok a v piatok, dala by som strednú taxu 135,-Sk.
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Ráno odchádza na týždňovku o 5:00, z týždňovky sa vracia okolo 18:30 (vyráža o 17:00). Je to denne viac ako 18 hodín, len neviem, čo by na to povedali daňováci, keďže reálne denne odpracuje tých 10 hodín. Vychádzalo by mu totiž celkom slušné stravné. A ešte sa chcem spýtať - nepotrebuje k nároku na stravné nijaké doklady? Nekupuje si stravné lístky, a bločky z reštaurácií neodkladá.
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

Mirka123 Pozri príspevok
Ráno odchádza na týždňovku o 5:00, z týždňovky sa vracia okolo 18:30 (vyráža o 17:00). Je to denne viac ako 18 hodín, len neviem, čo by na to povedali daňováci, keďže reálne denne odpracuje tých 10 hodín. Vychádzalo by mu totiž celkom slušné stravné. A ešte sa chcem spýtať - nepotrebuje k nároku na stravné nijaké doklady? Nekupuje si stravné lístky, a bločky z reštaurácií neodkladá.
SL si nemusí kupovať. Ide o pracovnú cestu §19, ods.2 písm.e. Vypočíta si náhrady podľa príspevku 51.
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Ďakujem všetkým za odpovede a prajem krásny deň.
Mirka
0 0
milka.k milka.k

milka.k je offline (nepripojený) milka.k

arp69 v príspevku 42 napísala, že je zvedavá, či je tu vôbec niekto kto si dá do nákladov aj tie odrobené soboty alebo nedele.

Bola som na školení a pracovníčka DU nám povedala, že si môžeš dať do nákladov aj to, ale len v prípade, že vieš naozaj dokázať, že si vtedy pracovala.
1 0
zaja zaja

zaja je offline (nepripojený) zaja

Prosim o vyjadrenie k teme AKO ZAUČTOVAŤ SL v JU.
Už som svoj postup uvádzala dva krát a ešte mi ho nikto neodobril ani nevyvrátil. Prosím, chleca by som mať istotu, nakoľko tento postup chcem použiť prvý krát.
Len na spresnenie. Môj príspevok je o tému nižšie. Pojednáva o spôsobe ktorý odporúča publikácia 1000 riešení.
Ďakujem
0 0
samokk samokk

samokk je offline (nepripojený) samokk

Chcel by som poradit, v decembri 2007 som si zaobstaral a preplatil SL 70 ks á 89,-Sk (SZČO), kedze mi boli dodane az 2.1. 2008, dal som ich do prijmu a vydaja az v tomto roku, mozem si odpisat celkovu hodnotu a SPOTREBU listkov este v roku 2007? - nakolko som nevycerpal pomer odpracovane dni x 89,- Sk/den a SZČO? Alebo sa tieto SL pocitaju uz ako spotreba za odpracovane dni roku 2008?
Dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

samokk Pozri príspevok
Chcel by som poradit, v decembri 2007 som si zaobstaral a preplatil SL 70 ks á 89,-Sk (SZČO), kedze mi boli dodane az 2.1. 2008, dal som ich do prijmu a vydaja az v tomto roku, mozem si odpisat celkovu hodnotu a SPOTREBU listkov este v roku 2007? - nakolko som nevycerpal pomer odpracovane dni x 89,- Sk/den a SZČO? Alebo sa tieto SL pocitaju uz ako spotreba za odpracovane dni roku 2008?
Dakujem


SZČO si nemôže uplatniť SL spätne. Až odo dňa ich obstarania.
0 0
samokk samokk

samokk je offline (nepripojený) samokk

Ale mozem ich mat v nakladoch za rok 2007, nie%- fa. bola preplatena 27.12. Ich spotrebu si uctujem od 2.1. tohoto roka. Dakujem za rychlu odpoved!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prečítaj si prosím tému od začiatku
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

samokk Pozri príspevok
Ale mozem ich mat v nakladoch za rok 2007, nie%- fa. bola preplatena 27.12. Ich spotrebu si uctujem od 2.1. tohoto roka. Dakujem za rychlu odpoved!
Stravné lístky si v roku 2007 zaúčtuj ako zálohu - tá nemôže byť nákladom. Dodané boli až v tomto roku - na konci roka 2008 cez interný doklad ich dáš do nákladov podľa počtu odpracovaných dní. A k tomu počtu odpracovaných dní podľa zákonika práce - nárok za lístok vzniká po odpracovaní viac ako 4 hodín. Ak odpracujem každý deň 5 hodín, tak môžem robiť 7 dní v týždni, neporuším zákonník práce a daňový úrad mi nemôže vyhodiť lístky, aj keď ich budem mať 300.
0 0
Načítať ďalšie