Zavrieť

Porady

Prihlasenie zamestnavatela

Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o info a radu kam treba vsade poprihlasovat zamestnavatela ked zacneme od 1.1.2007 prijimat uz ludi na novu firmu. Ktore tlaciva su k tomu potrebne. viem ze by to malo byt do SP a ZP myslim ze do 8 dni od prijatia zamestnanca.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

na úrad práce sa zamestnávateľ neprihlasuje. Je to vrámci SP.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ermon Pozri príspevok
na úrad práce sa zamestnávateľ neprihlasuje. Je to vrámci SP.
Ďakujem za potvrdenie
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

katkaj Pozri príspevok
Toto určite vybavím osobne Samozrejme zase sa rozhodli majitelia na poslednú chvíľu tak v piatok môžem behať po úradoch
Takže si to zhrniem
SP - prihláška zamestnávateľa + RLFO zamestnancov + kópia výpisu z OR a originál k nahliadnutiu
ZP - prihláška zamestnávateľa + zamestnancov + výpis z OR
Dú - prihlásenie ako platca dane zo závislej činnosti

Radšej to všetko vybavím popredu a bude pokoj
ďakujem za všetky rady

Lehota na prihlásenie zamestnávateľa je do 15 dní od zrazenia prvej dane.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Prosim Vas, ktore tlacivo sa vyplna na danovy urad? Ak staci list nemate niekto vzor nejaky?
Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

saglucka Pozri príspevok
Prosim Vas, ktore tlacivo sa vyplna na danovy urad? Ak staci list nemate niekto vzor nejaky?
Dakujem
Je to "Prihláška k registrácii daňovníka" . Pohľadaj na www.drsr.sk .
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Dakujem, myslela som si. Staci tam len zaskrtnut platitel dane z prijmov zo ZCaFP a vyplnit prve dve strany. Nemusim vyplnovat zase vsetky stany. Vsak
0 0
ErikaOl ErikaOl

ErikaOl je offline (nepripojený) ErikaOl

Ahojte,
chcela by som sa spýtať jednu vec. Máme novú firmu, kde sme od 1.10. začali zamestnávať 1 zamestnanca. Prihlásila som ho do SP, ZP, oznámila som príslušnému DÚ, že budeme odvádzať Daň zo závislej činnosti. Ale niekde som počula, že zamestnanie zamestnanca treba nahlásiť aj na Úrad bezpečnosti práce. Musím?
A ešte ma napadlo, musí mať každý nový zamestnanec, s ktorým uzatvárame pracovný pomer aj potvrdenie od lekára o spôsobilosti vykonávať činnosť?
ĎAkujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ErikaOl Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som sa spýtať jednu vec. Máme novú firmu, kde sme od 1.10. začali zamestnávať 1 zamestnanca. Prihlásila som ho do SP, ZP, oznámila som príslušnému DÚ, že budeme odvádzať Daň zo závislej činnosti. Ale niekde som počula, že zamestnanie zamestnanca treba nahlásiť aj na Úrad bezpečnosti práce. Musím?
A ešte ma napadlo, musí mať každý nový zamestnanec, s ktorým uzatvárame pracovný pomer aj potvrdenie od lekára o spôsobilosti vykonávať činnosť?
ĎAkujem
Tak to som ešte nepočula, a ani som zamestnancoch na Urad bezpečnosti práce nenahlasovala....
A zamestnanec by mal mať vstupnú prehliadku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať