Zavrieť

Porady

Problém s faktúrou, ktorú odberateľ neprevzal

Firma /pl. DPH/ vystavila faktúru daň. doklad, ktorú sa snažila doručiť osobne odberateľovi, ale on odmietol faktúru prevziať.
Naposledy upravil dracica : 05.04.07 at 06:57
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

dracica
Firma /pl. DPH/ vystavila faktúru daň. doklad, ktorú sa snažila doručiť osobne odberateľovi, ale on odmietol faktúru prevziať. Dôvod uviedol, že práce neboli dokončené..Problém je v tom, že odberateľ si zrejme túto faktúru zaúčtoval a odpočítal si DPH...
Toto čo je za haluz?
1- v čom je problém?
2- ako viete z čoho si odberateľ uplatnil odpočet dph?
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

KEJKA
problém nebol jednoznačne definovaný.
Faktúra bola zle vystavená - v nesprávnom čase, množstve, či cene?
Netreba dobropisovať, ak chybu urobil dodávateľ a neoprávnene vystavil FA, ktorú odberateľ preukázateľne neprevzal !
Dodávateľ vystaví novú faktúru (aj ked s iným číslom, v inom čased - odporúčam však až na základe podpísaného protokolu o prevzatí prác, prípadne na základe zmluvy, aby bolo jasné, kedy nastalo plnenie a povinnosť fakturovať). Nesprávnu faktúru neúčtuj, resp. urob na nu interný dobropis s poznámkou chyba pri vystavovaní=faktúra nedoručená.
O odberateľa sa starať nemusíš, zodpovednosť za správnosť OF je na dodávateľovi.
Asi to spravíme , týmto spôsobom ako opisuješ, pretože faktúru ja nemám zaúčtovnú a nemám ani dobropis k tejto faktúre, druhá strana má zaúčtovanú faktúru ako došlú v 09/2006 a ešte si aj odpočítali DPH...Hmm len čo ma viac trápi, ako budeme DÚ vysvetľovať, že faktúru vrátili, keď ju majú zaúčtovanú ??? Je to chaotické
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

bepo
Toto čo je za haluz?
1- v čom je problém?
2- ako viete z čoho si odberateľ uplatnil odpočet dph?
Možno je to haluz, ale ako vidíš stalo sa...
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

dracica
Možno je to haluz, ale ako vidíš stalo sa...
Mne sa to vidí, že nevieme vlastne čo sa naozaj stalo, lebo celé to nemá logiku. Fa sa zjaví zničoho nič u odberateľa. On druhú opravnú (alebo ktorú vlastne?)neprevezme lebo práce nie sú dokončené ale nárok si už uplatnil z tej prvej.Kto vlastne urobil chybu?Kedy je deň DP ?
Prevzal už vobec tie práce dnes?ako je dohodnutá fakturácia?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
dracica
Asi to spravíme , týmto spôsobom ako opisuješ, pretože faktúru ja nemám zaúčtovnú a nemám ani dobropis k tejto faktúre, druhá strana má zaúčtovanú faktúru ako došlú v 09/2006 a ešte si aj odpočítali DPH...Hmm len čo ma viac trápi, ako budeme DÚ vysvetľovať, že faktúru vrátili, keď ju majú zaúčtovanú ??? Je to chaotické
Pozor, v tomto prípade došlo k prevzatiu fa a následnému vráteniu. Podľa mňa bolo potrebné urobiť oficiálny dobropis. Je to dosť zmätočný prípad a rieši sa pomerne neskoro. Existuje nejaký záznam o vrátení (alebo o "neprevzatí") fa? Faktúra bola preukázateľne doručená a prevzatá ( pri miestnom zisťovaní u odberateľa sa nájde účtovný záznam o faktúre).

Otázkou ešte ostáva: Došlo k vzniku daňovej povinnosti? Aká bola zmluva alebo dohoda o poskytnutí služby? Aký bol dohodnutý spôsob fakturácie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ALBO
Mne sa to vidí, že nevieme vlastne čo sa naozaj stalo, lebo celé to nemá logiku. Fa sa zjaví zničoho nič u odberateľa. On druhú opravnú neprevezme lebo práce nie sú dokončené ale nárok si už uplatnil z tej prvej.Kto vlastne urobil chybu?Kedy je deň DP ?
Prevzal už vobec tie práce dnes?ako je dohodnutá fakturácia?
Presne..... vlastne sme sa ešte nedozvedeli, čo sa stalo - kde sa stala chyba.
Stále poukazovať na to, že je fa u odberateľa, je zbytočné.... Ak ju neprevzal, nemá originál. Ak podpíše protokol o prevzatí prác s iným dátumom, než je na pôvodnej faktúre... ktorú neprevzal...... je sám proti sebe (odberateľ).
My sa tu trápime, ale pravdu sme sa zatiaľ nedozvedeli....
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

ALBO
Mne sa to vidí, že nevieme vlastne čo sa naozaj stalo, lebo celé to nemá logiku. Fa sa zjaví zničoho nič u odberateľa. On druhú opravnú neprevezme lebo práce nie sú dokončené ale nárok si už uplatnil z tej prvej.Kto vlastne urobil chybu?Kedy je deň DP ?
Prevzal už vobec tie práce dnes?ako je dohodnutá fakturácia?
Ja som len účtovníčka a toto sú všetky informácie, ktoré mi boli poskytnuté...
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

benka
Pozor, v tomto prípade došlo k prevzatiu fa a následnému vráteniu. Podľa mňa bolo potrebné urobiť oficiálny dobropis. Je to dosť zmätočný prípad a rieši sa pomerne neskoro. Existuje nejaký záznam o vrátení (alebo o "neprevzatí") fa? Faktúra bola preukázateľne doručená a prevzatá ( pri miestnom zisťovaní u odberateľa sa nájde účtovný záznam o faktúre).

Otázkou ešte ostáva: Došlo k vzniku daňovej povinnosti? Aká bola zmluva alebo dohoda o poskytnutí služby? Aký bol dohodnutý spôsob fakturácie?
Benka letím domov takže to už nejdem čítať, ale kde je napísané , že bola doručená.Ja veru neviem ako sa k dodávatelovi mohla dostať ale vraj možností je milion.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Máš pravdu, je to celé chaotické a z môjho pohľadu nepochopiteľné. Zdá sa, že si v niektorých veciach protirečíš.
Na jednej strane píšeš
dracica
druhá strana má zaúčtovanú faktúru ako došlú v 09/2006 a ešte si aj odpočítali DPH...
Ale v úvodnom príspevku to vlastne popieraš
dracica
Firma /pl. DPH/ vystavila faktúru daň. doklad, ktorú sa snažila doručiť osobne odberateľovi, ale on odmietol faktúru prevziať.
Ťažko sa v tom vyznať a ťažko radiť. Zdá sa, že ťa trápia veci, ktoré by mali skôr trápiť druhú zmluvnú stranu. Ja osobne mám z toho zmiešané pocity .
dracica
a ešte si aj odpočítali DPH...Hmm len čo ma viac trápi, ako budeme DÚ vysvetľovať, že faktúru vrátili, keď ju majú zaúčtovanú ??? Je to chaotické
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

benka
Pozor, v tomto prípade došlo k prevzatiu fa a následnému vráteniu. Podľa mňa bolo potrebné urobiť oficiálny dobropis. Je to dosť zmätočný prípad a rieši sa pomerne neskoro. Existuje nejaký záznam o vrátení (alebo o "neprevzatí") fa? Faktúra bola preukázateľne doručená a prevzatá ( pri miestnom zisťovaní u odberateľa sa nájde účtovný záznam o faktúre).

Otázkou ešte ostáva: Došlo k vzniku daňovej povinnosti? Aká bola zmluva alebo dohoda o poskytnutí služby? Aký bol dohodnutý spôsob fakturácie?
Daňová povinnosť predsa vzniká dňom dodania služby, a dodaná služba je ak sú všetky práce ukončené, na základe zmluvy...

Ja sa nechcem vyhnúť DPH pozor, ak je chyba na našej strane tak urobíme dodat. DPH, bezohľadu na to aká je to suma...Problém je v tom, že faktúry nevystavujem ja ale klient si ich vystaví sám...takže na čom sa dohodli skutočne neviem
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Evanka
Máš pravdu, je to celé chaotické a z môjho pohľadu nepochopiteľné. Zdá sa, že si v niektorých veciach protirečíš.
Na jednej strane píšeš

Ale v úvodnom príspevku to vlastne popieraš


Ťažko sa v tom vyznať a ťažko radiť. Zdá sa, že ťa trápia veci, ktoré by mali skôr trápiť druhú zmluvnú stranu. Ja osobne mám z toho zmiešané pocity .
Máš pravdu, nebudem vás už ďalej trápiť, ja si už nejako poradím asi vybehneme za daňovým poradcom

Ďakujem všetkým za príspeeeeevky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať