Zavrieť

Porady

Faktúry a príjmové doklady

Dobrý deň,

prosím Vás môžem vystaviť faktúru za minulý rok príjmový doklad v tomto roku v alfe aj keď ešte nemám urobenú uzávierku? Dá sa potom spätne vrátiť do roku 2006? Kolegyňa sa na mňa vykašlala a ja neviem čo s tým. Ďakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    74eva
    Dobrý deň,

    prosím Vás môžem vystaviť faktúru za minulý rok príjmový doklad v tomto roku v alfe aj keď ešte nemám urobenú uzávierku? Dá sa potom spätne vrátiť do roku 2006? Kolegyňa sa na mňa vykašlala a ja neviem čo s tým. Ďakujem veľmi pekne!
    Ak máš urobený prechod do r.2007, faktúru môžeš urobiť na r. 2006, ale musíš ju zapísať aj do r. 2006 aj do r.2007. Prechod do r. 2007 nemôžeš urobiť 2x.

    74eva je offline (nepripojený) 74eva

    74eva
    A keď nemám urobený ani prechod? som totiž začiatočníčka a mám v tom chaos.. vraj sa dajú preniesť pohľadávky. Môžem to urobiť aj tak, že vystavím faktúru v roku 2006 a prenesiem tieto pohľadávky a potom ich zaúčtujem v roku 2007 ako príjem? Lebo oni platia cca 2-3 dni po dodaní faktúry. ďakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    74eva
    A keď nemám urobený ani prechod? som totiž začiatočníčka a mám v tom chaos.. vraj sa dajú preniesť pohľadávky. Môžem to urobiť aj tak, že vystavím faktúru v roku 2006 a prenesiem tieto pohľadávky a potom ich zaúčtujem v roku 2007 ako príjem? Lebo oni platia cca 2-3 dni po dodaní faktúry. ďakujem
    Áno. Ak nemáš urobený prechod /to nemám ešte ani ja/ vystavíš fa.s r. 2006, zapíšeš ju do knihy pohľadávok r. 2006. Keď urobíš uzávierku r. 2006
    urobíš prechod do r. 2007 a tam sa ti prenesie aj táto pohľadávka. Pri úhrade v r. 2007 ju zaúčtuješ ako príjem r.2007.

    74eva je offline (nepripojený) 74eva

    74eva
    Mám ešte jednu otázočku... môžem vymazať vytvorené účtovníctvo za rok 2007 keď mám už prenesené pohľadávky a nejaké veci v denníku? potrebujem preniesť z roku 2006 ešte 5 pohľadávok. Že by som ich zaúčtovala do roku 2006 a potom vytvorila znovu rok 2007. Dalo by sa to tak? nevymažú sa mi údaje z roku 2006? Ďakujem veľmi pekne, som z toho zúfalá....

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Ak urobíš znovu prechod prenesú sa Ti posledné zmenz urobené v r. 2006 a všetko v r. 2007 sa Ti vymaže, tak je to urobené v ALFE.

    Faktúry a príjmové doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.