Zavrieť

Porady

Hlásenie o zrážkovej dani

Čítam novelu Zákona o dani z príjmov a stále mi vychádza že Hlásenie o vykonaní zrážky dane z príjmov zo závislej činnosti sa podáva v lehote do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia.Čítam správne ?
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tak ma informovali na DU.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Anja111
Tak ma informovali na DU.
Vďaka, myslím že trnavský kraj je rýchlejší v info.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Len aby nebol príliš rýchly z nevedomosti... Ja to beriem s rezervou. Radšej si ešte mesiac počkám a potom sa uvidí.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

vratky daňového bunusu bude do 15 pracovných dní od duručenia žaiadosti , nie mesačné-viď zmenený § 35,ods.7,.t.j. bod č.64 v novelizácii.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

ucetni_fantozzi
dakujem.

to potom ale znamena, ze zrazku z prijmu zamestnanca za 12/2006 vykonam v 1/2007 - cize mal by som podat hlasenie o zrazkovej dani za 01/2007 - toto vsak uz podat nemusim, ci?

Volala som kvoli tomu na dú, oznámili mi, že keď robím výplaty za december, čiže daň je zrazená až v januári, tak sa už nepodáva oznámenie o zrážkovej dani.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Peterka
Odmena za december 2006 ale vyplatená v januári 2007 z ktorej sa vykonala zrážková daň sa neoznamuje na doterajšom tlačive Hlásenie... ale bude sa už oznamovať na tlačive- prehľade za I.Q. Tlačivo zatiaľ nie je ale do konca I.Q. že vraj bude podobne ako s daňovými priznaniami.
.
............................
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

eop
Volala som kvoli tomu na dú, oznámili mi, že keď robím výplaty za december, čiže daň je zrazená až v januári, tak sa už nepodáva oznámenie o zrážkovej dani.
Ktorý to bol DÚ? Mňa na DÚ Košice I. odd. dane zo závislej činnosti informovali, že za daň zrazenú za príjmy ( ZoDP_§43_ods.3_pism.j ) z období pred 1.1.2007 podať Oznámenie o zrazenej dani z dôvodu, že táto daň sa prípadne, ak sa daňovník rozhodne ju považovať za preddavok, môže odpočítať od dane v daňovom priznaní ( ZoDP_§43_ods.7 ) za r.2006.
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

ja som včera robila mzdy za december, oznámenie o zrazení v januári 2007 mám zaniesť na DU, alebo nie? ja na našom DU nedostanem odpoved
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

maca88
ja som včera robila mzdy za december, oznámenie o zrazení v januári 2007 mám zaniesť na DU, alebo nie? ja na našom DU nedostanem odpoved
Ak ho pošleš nič tým nepokazíš. Ja som ho jednoducho za december poslala a hotovo. Keď nevedia včas rozhodnúť, nech ho majú na sklade
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Ak bude zrážka-výplata v januári 2007 (odmena za december 2006)tak ho neposielaš.Ak ho aj tak pošleš, tak síce ho budú mať "na sklade" ale nezabudni uvedenú zrážkovú daň uviesť v prehľade o zrazených preddavkov.... za I.Q.2007.Tlačivo samozrejme ešte nie je na svete ale bude a bude sa vňom uvádzať až uvedená zrážková daň.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

eop
Volala som kvoli tomu na dú, oznámili mi, že keď robím výplaty za december, čiže daň je zrazená až v januári, tak sa už nepodáva oznámenie o zrážkovej dani.
Nám na školení /DÚ Trnava/ povedali, že zrážková daň
za december zrazená v januári ide po starom - na oznámení .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ešte nevieme, ako bude vyzerať tlačivo prehľadu(a to nevie ani DU), tak nevieme, ako a aká sa zrážková daň bude uvádzať. Poslať Oznámenie o .... je podľa mňa z dôvodu prípadnej pokuty prezieravé.
0 0
macis macis

macis je offline (nepripojený) macis

Daňový úrad Šaľa vydal toto Upozornenie na zmenu:

Podľa novely zákona platnej od 1.1.07 platiteľ dane, ktorý vykonal zrážku z príjmov zo závislej činnosti podľa§43 od.3 písm.j., je povinný hlásenie o vykonaní zrážky a odvedení zrazenej dane oznámiť správcovi dane na tlačive PREHĽAD v lehote na podávanie prehľadu, t.j. do 30 dní po uplynutí kal.štvrťroka.
Touto úpravou sa ruší mesačná oznamovacia povinnosť platiteľa dane.
Novela zákona umožňuje platiteľovi dane znižovať daň vrátane dane vybranej zrážkou o sumu daňového bonusu. Zároveňa sa platiteľovi dane upravuje lehota a spôsob vyžiadania sumy daň.bonusu vyplateného z vlastných prostriedkov od správcu dane. Túto sumu platiteľ dane môže od miestne príslušného správcu dane žiadať len na tlačive prehľad a to v lehote do konca kal.mesiaca nasledujúceho po uplynutí kal.štvrťroka.
Touto úpravou sa ruší mesačná lehota na poukazovanie daňového bonusu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súhlas, znamená to, že daňové úrady od 1.1.2007 postupujú presne v duchu zákona, účinného od 1.1.2007 - teda po novele - teda tak, ako je to uvedené v predchádzajúcom príspevku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať