Zavrieť

Porady

HUMOROLA - veselé príhody

ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Musím Vám "povedať", čo sa mi prihodilo síce veľmi dávno, ale stále to mám v živej pamäti. Bolo to v čase, keď sme sa presťahovali do nového bytu. Ten môj mi volal, že keď prídem z roboty, že doma nebude, ale že ma čaká doma nejaké prekvapenie. Už sa neviem dočkať. Že by k nám presťahoval ten čarokrásny ostrovček, ktorý tak túžim navštíviť v tej exotickej krajine? Alebo že by ma čakala doma svokra? Bŕŕŕŕ ! Ale to, čo som „doma“ našla predčilo všetky moje tušenia a netušenia, želania a neželania v mojej širokouhlej fantázii. Zvedavá som sa náhlila domov, príjemne naladená nesmiernym očakávaním toho sľubovaného. Vystúpim z výťahu, vyberiem kľúč reku odomknem, no nestihla som strčiť ani kľúč do zámky a odrazu počujem za dverami nejaké mne neznáme zvuky. Škrabotanie, šuchotanie, voľajaké vŕzganie, klopkanie a praskanie, až som sa tak zľakla, že som prudko odskočila rovno do kvetináča s fikusom, ktorý sa márne snažím prebrať k životu už nejaký ten rôčik čítaním rozprávok, Pravdy, prípadne najnovšej Zbierky zákonov o účtovníctve. Stále nič. Drieme, ani lístkom nekývne že žije. Zdal sa mi síce akýsi iný, väčší, zelenší, veselší a tuším aj o voľačo krivší, ale v tom zmätku som nejako nad tým neuvažovala. Veď čo ma po nejakom nevzdelanom a urazenom fikuse (vyšmarila som ho z bytu na chodbu, lebo chudáčisko jeden mi tam zavadzal a odvtedy vykopal vojnovú sekeru a zazerá na mňa vždy keď idem okolo), keď sa šíria spoza našich dverí také neuveriteľné zvuky, ktoré mi pripomínajú všetko možné, len nie moju domácnosť??? Tuho rozmýšľam. Odomknem, neodomknem? Skúsim zazvoniť, neskúsim? Do čerta! Kde je ten môj? Samozrejme, nikdy nie je po ruke, keď ho potrebujem. Zasa išiel vybavovať to a ešte to a ešte tamto... Veď čo keď sú u nás zlodeji?! Takí sú schopní čohokoľvek! Už to mám! Ty milý fikus už si aj tak na nič, vyrobím si z teba zbraň a hotovo. Bude z teba dobrá kopia! No hádam sa nenechám zachloštiť pre tých pár starých zažltnutých dečiek, ktoré mi blahosklonne darovala svokra do výbavy a tuším boli aj sem tam roztrhané. No moje odhodlanie razom stroskotalo. Čo keď sú viacerí, čo ja úbohá stvora proti nim zmôžem? Tie zvuky neprestávali, ba čo viac naberali na intenzite.No nič, už to mám! Zavolám ja pekne krásne na to milé, krátke čísielko, schovám sa ja zatiaľ za výťah a vyčkám, kým tá ozbrojená zložka príde a konečne bude slúžiť aj mne a nie len širokej verejnosti. Tak sa aj stalo, zavolala som políciu (vtedy ešte VB, rozumej verejná bezpečnosť), vysvetlila im aké mám podozrenie a že mám strach ísť do vlastného bytu. Oni na to, že hneď idú a nech sama radšej nič nepodniknem. Behom chvíľky ich bola odrazu celá chodba. Chlapi ako jedle, odhodlaní na všetko. Hneď mi bolo ľahšie. Schovaná za výťahom som len tak zľahka nakúkala, čo sa bude diať. Zazvonili. Vtom sa rozleteli dvere a v nich nejakí cudzí chlapi, že čo sa deje. V predsieni krížom krážom dosky, vŕtačky, hobľovačky a čo ja viem čo ešte. Zaostrím lepšie, no skoro som omdlela. Panenka skákavá čo to je???? No pomaly mi začínalo svitať... svit, svit, svit...
Prepánajána, čo teraz? Čo urobím? Už to mám! Hodím sa na zem, vystriem sa ako Jánošík na dereši, zavriem oči a prestanem dýchať (beztak som si už dávno chcela vyskúšať, koľko vydržím bez dychu). Všetci tí ľudia ma budú ratovať, zavolajú záchranku, tí bieli anjeli ma naložia do sanitky a odvezú rýchlo preč. Možno pustia aj sirénu. Budem sa stále tváriť ako omdletá a sestričky z Kramárov....svet všetkých klamárov... tra la, la, la, la – hit od Elánu. No dobre, dobre prestanem si spievať a dokončím to tu. Tak pokračujeme. No a takto tváriac sa, že som stále omdletá si ma tam nechajú zopár dní na pozorovanie a bude. Alebo.... No z týchto nezmyselných úvah ma odrazu prebral zvedavý hlas jedného príslušníka tej ozbrojenej zložky: „Pani, môžete nám to vysvetliť?“
Och bože! A je to tu. Ja tuším naozaj omdliem? No hrôza zasnúbená s hanbou prevelikou! Ako to mám vysvetliť tej udatnej ozbrojenej, zelenej jednotke a tým úbohým zrobeným chlapom, ktorých ten rýchly zásah tak vystrašil, že v momente mali všetci v rukách doklady totožnosti a triasli sa ako ten môj urazený fikus (ktorý vlastne ani nebol môj)? Ako im mám povedať, že som mala oči zahalené nedočkavosťou a namiesto osmičky vo výťahu som zrejme stlačila deviatku a vyviezla som sa o poschodie vyššie k susedom, ktorí v tom čase prerábali byt a robili drevený obklad? Nikdy som nemala logopedické vady, ani som nebola zbavená svojprávnosti, a ani anémiou netrpím, ale vtedy som mala tvár farby čerstvo napadnutého snehu a začala som tak strašne koktať, že ma ozaj chceli všetci ratovať.

A čo to bolo za prekvapenie, ktoré ma doma čakalo?
No koho by to po tom všetkom zaujímalo?
Naposledy upravil ola : 26.03.05 at 05:45
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja sa hlásim za vydavateľa. Čo bude mojou úlohou?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
luebchenko
Zitka, beriem ťa za slovo Redakčnú radu by sme mali...Je tu nejaký vydavateľ? Beatka pokračuj v zadávaní kapitol...
Ja možem robiť zástupcu vydavateľa .Vydavateľ=Zita5
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

luebchenko
Zitka, beriem ťa za slovo Redakčnú radu by sme mali...Je tu nejaký vydavateľ? Beatka pokračuj v zadávaní kapitol...
Takže,
Kapitola 3., "Už len raz sa NEvyspím..."
Kapitola 4., "Krahuleeeeeeeeeeeeee, ruleeeezzzzz "
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Lenka, maličkosť... malina..Len: vydať aspoň v xxxxxxxxcovom náklade , vyplatiť redakčnej rade honoráre tak so 6 - až 7 nulami na konci a dákym sympatickým číselkom na začiatku, vymyslieť a zaplatiť masívnu reklamu, zorganizovať autogramiády po Slovensku, dostať nás do médií a povedomia Slovače.... vravím, malina
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tých 7 núl nie je problém, ja nakreslím hocičo ...
autogramiády - tu na Porade sa Ti podpíše každý. Koľko je nás členov? cez 21tis? Máli sa Ti?
ináč malina
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Dievčence, práve ma tu synátor vrátil do krutej reality - že vraj už nie som v práci (sila zvyku z marca ), ale doma, kde nám krutý operátor zrátava každú minútu ... takže spriadajte plány pekne ďalej rada moja redakčná, ja si zajtra vyzdvihnem pridelené úlohy, OK? :p Len to neprežeňte s počtom kapitol, žeby sme to do budúcej závierky stihli Dobrú
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby ešte treba vypracovať strategický plán .....bez toho sa naša redakčná rada nepohne .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vymyslíme aj bojový plán, nielen strategický.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Uff, a už viem ako sa to bude približne volať, v akom prostredí sa bude odohrávať dej ale neprezradím Idem si to friško zapísať a potom už fakt do hajan, tak čaute Rada
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
"Život účtovníčky v paragrafoch " alternatíva č.1
"Kedy začínajú účtovníčky mládnuť " alternatíva č.2
"Paragrafy ktoré účtovníčke spravili zo života peklo " alternatíva č.3
Naposledy upravil Zita5 : 05.04.06 at 20:50
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
"Život účtovníčky v paragrafoch " alternatíva č.1
"Kedy začínajú účtovníčky mládnuť " alternatíva č.2
"Paragrafy ktoré účtovníčke spravili zo života peklo " alternatíva č.3
Zitka, kedy?
Aj ja si prosím recept, potom vám budem robiť "managera"! No predsa niečo za niečo! Pozriem si cenník na: Pošuškajte...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta veď som písala, že s nulami problém nebude. Ja vyhotovím hocičo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Zitka, kedy?
Aj ja si prosím recept, potom vám budem robiť "managera"! No predsa niečo za niečo! Pozriem si cenník na: Pošuškajte...
Vlastička Ty budeš organizovať GOODBAY PARTY........a budeš inkasovať
Naposledy upravil Zita5 : 06.04.06 at 05:35
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zita: To znie zaujímavo
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Vlastička Ty budeš organizovať GUDBAY PARTY........a budeš inkasovať
Súhlasím, len potom nemožno zabudnúť aj na poplatky pre SOZA, LITA a ostat., a tie sa aj dedia, takže po nás bude príjemcom z predaja alebo uverejnenia PORADA! - súhlasíte?!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Len to? Jasné.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
lenkak
Len to? Jasné.
Chcem byť konečne krstnou mamou - prosíím.
Kúpim aj košieľku.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Zita: To znie zaujímavo
Už je to zaujímavejšie , že píš ako hovoríš alebo myslíš.......
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Lubka..ako si tak opísala noc 31.03...prekrásne..a to sú aj postrehy zo stretka z tej noci?..Iba sa pýtam
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Aldi, žeby tie ženské v tom bare ? Máš pocit, že si sa niekde opoznala? Ale ten zelený ksicht a vrávoravá chôdza - to bol autoportrét
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať