Zavrieť

Porady

Materská dovolenka a pracovný pomer

Chcela by som uzavrieť pracovný pomer s pracovníčkou, ktorá je v súčastnosti na ďalšej materskej dovolenke. Je nejaká možnosť ju zamestnať, aby neprišla o materský príspevok? Ide o matku, ktorá sama vychováva dvojročné dieťa. Poznáte nejaký spôsob? Ak áno, prosím, dajte mi vedieť. Ďakujem každému, kto mi poradí.
Naposledy upravil evuša : 21.12.04 at 17:04
Usporiadat
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Výklad z MP,SV a R : rodičovský príspevok sa neposkytuje , ak sa riadna starostlivosť
o dieťa zabezpečuje v šk. zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a šk. zariadení, a
ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo št. rozpočtu podľa osobitného pred-
pisu alebo z ôvýnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.
To znamená, že jasle niei sú zaradené do siete škôl a šk. zriadení, takže príspevok
týmto rodičom patrí.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

ala13
Od 1.7. je zmena, moze zarabat kolko chce, ale nesmie dat dieta do statnej skolky ci jasli. A nekratia jej ani matersky ani rodicovsky prispevok. Aj do sukromnej skolky ci jasli moze dieta chodit.
Ale pozor, pocitali sme to a moze prerobit (ak je napr. na DoVP) v rocnom vyuctovani ZP!!! Tam ak odvedie nejakych 14% (a samozrejme jej strhavaju 19% dan z prijmov) tak sa vobec do tej prace neoplati chodit, robi len na odvody a dane!
cize to znamena, ze dieta dam do sukromnej skolky, ci jasli /co zrjeme nebude velmi lacne/ a tym padom sa mi pracovat velmi asi ani neoplati..NO tak napriklad keby som nepracovala na DoVP, ale bol by to dajme tomu skrateny pracovny pomer na 4 hodiny denne. Ani toto by sa velmi neoplatilo?
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Jura
Výklad z MP,SV a R : rodičovský príspevok sa neposkytuje , ak sa riadna starostlivosť
o dieťa zabezpečuje v šk. zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a šk. zariadení, a
ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo št. rozpočtu podľa osobitného pred-
pisu alebo z ôvýnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.
To znamená, že jasle niei sú zaradené do siete škôl a šk. zriadení, takže príspevok
týmto rodičom patrí.
jasle - bez ohladu na to, ci su sukromne, alebo statne?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
xena77
jasle - bez ohladu na to, ci su sukromne, alebo statne?
No to sa mi nezda.
Mas pravdu, to co zarobi padne akurat tak na tu sukromnu skolku, takze sa to neoplati, este ked z toho budu odvody a dane (tie jej mozno vratia v maji buduceho roka-i mne to hrozi ) tak sa uz neoplati ist popri dalsej materskej dovolenke pracovat.
Je dalsia materska dovolenka a rodicovska dovolenka? Aky je medzi nimi rozdiel?
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ja by som tiež chcela reagovať na túto tému , nakoľko sa ma to týka. V máji som sa vrátila do práce z materskej dovolenky , malý ma 2 roky. začal chodiť do škôlky - rodičovský mi automaticky zobrali. Nakoľko je ale cez letné prazdniny škôlka zatvorena , požiadala som o jeho vyradenie. Išla som s tým na príslušný úrad a tam mi bolo oznámené , že táto zmena sa týka len tých čo začnú pracovať až po 1.7.2005. Takťe vlastne , aj keď pracujem , dieťa v škôlke nemám , stará sa o neho babka - tak nárok na rodičovský príspevok nemám , lebo som začala pracovať v máji. Tetuška mi poradila , aby som / ak sa mi dá / dala výpoveď a o dva dni zase nastúpila - a vtedy už nárok budem mať.
No ale že by sa mi do tých papierovačiek chcelo sa nedá povedať.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Jura
Výklad z MP,SV a R : rodičovský príspevok sa neposkytuje , ak sa riadna starostlivosť
o dieťa zabezpečuje v šk. zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a šk. zariadení, a
ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo št. rozpočtu podľa osobitného pred-
pisu alebo z ôvýnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.
To znamená, že jasle niei sú zaradené do siete škôl a šk. zriadení, takže príspevok
týmto rodičom patrí.
O tých jasličkách to nie je pravda. Ja mám malého v jasličkách od roka a pol a hneď mi oznámili, že už nebudem dostávať rodičovský lebo som maleho dala do zariadenia. Prosím pekne jasličky patria pod mesto a mesto oznamuje všetky deti, ktoré začnú chodiť do jaslí. To mi povedali na úrade.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Katarína STR
O tých jasličkách to nie je pravda. Ja mám malého v jasličkách od roka a pol a hneď mi oznámili, že už nebudem dostávať rodičovský lebo som maleho dala do zariadenia. Prosím pekne jasličky patria pod mesto a mesto oznamuje všetky deti, ktoré začnú chodiť do jaslí. To mi povedali na úrade.
no pozri, kamoska dala dieta do jasli, za ktore plati /sumu ti ale neviem povedat/ a zacala pracovat. No arRodicovsky prispevok jej nezobrali, dostava ho nadalej..:-)
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

ala13
No to sa mi nezda.
Mas pravdu, to co zarobi padne akurat tak na tu sukromnu skolku, takze sa to neoplati, este ked z toho budu odvody a dane (tie jej mozno vratia v maji buduceho roka-i mne to hrozi ) tak sa uz neoplati ist popri dalsej materskej dovolenke pracovat.
Je dalsia materska dovolenka a rodicovska dovolenka? Aky je medzi nimi rozdiel?
takze so statnymi sa nebudem ani zapodievat...A vobec, asi zostanem doma pri malom a nebudem sa ani pokusat o to privyrobit si...tu uz sa nic neoplati i ked mas zaujem...:-))
0 0
zelik zelik

zelik je offline (nepripojený) zelik

Chcem pomôcť kamarátke. Má postihnuté dieťa-je na predĺženom rodičovskom príspevku. Hlavný pracovný pomer jej nadalej trvá u pôvodného zamestnávateľa.
Ona sa chce teraz zamestnanť na skrátený pracovný úväzok v skole. Môže mať takto popri poberaní RP uzatvorené 2 prac. pomery - jeden hlavný, druhý vedľajší?Dieťa neumiestni v skolskom zariadení! Aké oznamovacie povinnosti jej z toho vyplývajú?Bude aj nadalej štát platiť za nu poistné? Ona si bude platiť zo svojho príjmu zo skrát.prac.pomeru ZP+SP?
Naposledy upravil zelik : 23.08.05 at 08:16
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

zelik
Chcem pomôcť kamarátke. Má postihnuté dieťa-je na predĺženom rodičovskom príspevku. Hlavný pracovný pomer jej nadalej trvá u pôvodného zamestnávateľa.
Ona sa chce teraz zamestnanť na skrátený pracovný úväzok v skole. Môže mať takto popri poberaní RP uzatvorené 2 prac. pomery - jeden hlavný, druhý vedľajší?Dieťa neumiestni v skolskom zariadení! Aké oznamovacie povinnosti jej z toho vyplývajú?Bude aj nadalej štát platiť za nu poistné? Ona si bude platiť zo svojho príjmu zo skrát.prac.pomeru ZP+SP?
Myslim, ze moze mat dva prac.pomery, ale viac ti k tomuto neviem povedat. A po pravde, by to celkom zaujimalo aj mna. Takze, poradi niekto?:-)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zelik dala otázku aj sem http://www.porada.sk/showthread.php?t=12143. Pozri si tam odpoveď.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

somij
Zelik dala otázku aj sem http://www.porada.sk/showthread.php?t=12143. Pozri si tam odpoveď.
uz som si to pozerala...diky..:-)
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Prosím Vás, poraďte mi: v novembri nastupujem na materskú dovolenku. Po skončení materskej, by som chcela nastúpiť do práce ale s tým, že budem poberať aj rodičovský príspevok. Môžem sa u toho istého zamestnávateľa zamestnať na dohodu počas RD ak mi naďalej trvá prac. pomer? Nechcem totižto pracovať normálne počas RD, ale len pár hodín v týždni alebo napr. 2 dni v týždni. Ako by to bolo najlepšie?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Môžeš, ale len v tom prípade, ak to bude na iný druh práce, najlepšie na takú pracovnú úlohu, ktorá je jednorazová a merateľná istým počtom hodín, max. 300 ročne. Nie na činnosť, ktorá sa opakuje pravidelne.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ja ešte zostanem pri tejto téme, lebo sa tu mieša materská dovolenka s rodičovským príspevkom. Ja som tu nenašla odpoveď na svoj problém, preto Vás prosím o radu. Je možné zamestnať matku, ktorá je na materskej dovolenke ma 5 mesačné dvojčatá, na prac. pomer s kratším prac. časom, za predpokladu, že sa jej nebude krátiť materská? Mala by pracovať iba 4 hod. týždenne. Nezdá sa mi to, že sa to môže zhodovať, prosím o radu.
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

áno môže pracovať a nepríde o rodičovský príspevok pokiaľ nebude mať deti umiestnený v materskej škôlke.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

StanislavaF
áno môže pracovať a nepríde o rodičovský príspevok pokiaľ nebude mať deti umiestnený v materskej škôlke.
To áno, toto je jasné, ale ona sa pýtala ako to je keď je ešte na materskej dovolenke (dieťa má len 5 mesiacov). Môže mať aj popri MD príjem?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Matky starajúce sa o dieťa vo veku do 6 rokov,môžu dať dieťa do predškolského zariadenia (jasle,škôlka) až na 4 hodiny denne.Takáto matka môže mať príjem napr.v zamestnaní na kratší pracovný úväzok v prepočte do výšky 3450Sk mesačne -sama poistné z tohto príjmu platiť nebude,naďalej za ňu bude platiť poistné štát.

Novele zákona o ZP k 1.1.2006
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

A ako je to s nahlásením do soc. poisť. a zdrav. poisť. nahlásim ju ako zamestnanca?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jankasm
To áno, toto je jasné, ale ona sa pýtala ako to je keď je ešte na materskej dovolenke (dieťa má len 5 mesiacov). Môže mať aj popri MD príjem?
Ak je žena-zamestnanec na materskej (nie rodičovskej) dovolenke, a poberá z tohto poistného vzťahu materské, nemôže pracovať, inak by prišla o vyplácané materské ( viď § 30, písmn. b) zákona o soc. poistení ).
Ak ovšem poberá materské napr. z dobrovoľného nemocenského poistenia, môže pracovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať