Zavrieť

Porady

Výhlásenie k dani z príjmu

Prosím Vás o radu: v priebehu roka 2006 sme zamestnávali dohodárov. Jedného dohodára sme zamestnali aj 3 x na dohodu. Musí mať pri každej dohode aj vyhlásenie na zdanenie príjmov ? Ďakujem.
Usporiadat
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Stačí jedno vyhlásenie
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Pozerám na vyhlásenia a čím viac na to pozeram tym viac tomu nerozumiem. Konkrétne by som chcela vediet najprv, že v časti III. kde zamestnanec vyhlasuje, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k zmenám, píse sa tam: Na zdanov. obdobie: ......tam píšem rok, napr. teraz - rok 2007??? Alebo sa tam píše predošlý rok?
0 0
UMMS UMMS

UMMS je offline (nepripojený) UMMS

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Pozerám na vyhlásenia a čím viac na to pozeram tym viac tomu nerozumiem. Konkrétne by som chcela vediet najprv, že v časti III. kde zamestnanec vyhlasuje, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k zmenám, píse sa tam: Na zdanov. obdobie: ......tam píšem rok, napr. teraz - rok 2007??? Alebo sa tam píše predošlý rok?
Ahoj Veronika!
Vo vyhlásení v časti III. v tabuľke daňovník zapíše zmeny v priebehu roka ak
sa nastanú / narodenie dieťaťa, skončenie školy/
a nižšie každý rok do 31.1. prehlásí napr. teraz
Za zdaňovacie obdobie : 2007 dátum : do 31.1.2007 podpisdaňovníka:
že nahlásí všetky zmeny v roku 2007.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

daja4 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu: v priebehu roka 2006 sme zamestnávali dohodárov. Jedného dohodára sme zamestnali aj 3 x na dohodu. Musí mať pri každej dohode aj vyhlásenie na zdanenie príjmov ? Ďakujem.
Pokiaľ si u Vás neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku, tak Vyhlásenie vôbec nepodpisuje.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Ak si neuplatňuje niekde inde nezdaniteľ.čiastku, tak je preňho výhodné uplatniť si u Vás a podpísať DV-zvlášť keď v priebehu roka má dohodu viackrát.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

UMMS Pozri príspevok
Ahoj Veronika!
Vo vyhlásení v časti III. v tabuľke daňovník zapíše zmeny v priebehu roka ak
sa nastanú / narodenie dieťaťa, skončenie školy/
a nižšie každý rok do 31.1. prehlásí napr. teraz
Za zdaňovacie obdobie : 2007 dátum : do 31.1.2007 podpisdaňovníka:
že nahlásí všetky zmeny v roku 2007.
Aha, takže do 31. 01. 2007 podpíse na zdan. obdobie : 2007. Dobre, a ked skončí pracovný pomer, to sa zapíše do časti IV.??
0 0
UMMS UMMS

UMMS je offline (nepripojený) UMMS

Presne tak! Výstup 31.1.2007
Zapíše ku ktorému dňu sa zmena nastala : 31.1.2007 a poslednýkrát uplatňoval nezd.časť a daň.bonus za mesiac január 2007 !
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže ak pracovníčka skončila PP 06.02.2007, tak v časti IV. napíšem tieto dátumy,ano?
A čo sa vyplnuje v časti V? Lebo nechápem tej vete.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

To keď si u Teba uplatňoval daňový bonus na deti.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aha, takze uz mi to je jasne. Ďakujem. A ešte by som mala otazočku. Do časti III. do tej tabuľky píšem zmeny. Ake zmeny sa tam myslia? Ak si uplatnuje danovy bonus ale v priebehu roka zacne dieťa pracovať. Alebo napr. aj materska?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

nikulik Pozri príspevok
Aha, takze uz mi to je jasne. Ďakujem. A ešte by som mala otazočku. Do časti III. do tej tabuľky píšem zmeny. Ake zmeny sa tam myslia? Ak si uplatnuje danovy bonus ale v priebehu roka zacne dieťa pracovať. Alebo napr. aj materska?
Áno, napr. aj tieto zmeny, alebo napr. ešte aj zmena trvalého bydliska, sobáš, proste všetky zmeny, ktoré sa týkajú údajov uvedených vo vyhlásení.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A tieto zmeny sa píšu aj ked dôchodca podpísal, že si neuplatnuje nezdanitelnu cast? Aj tak mi podpisuje kazdy rok časť III.?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

nikulik Pozri príspevok
A tieto zmeny sa píšu aj ked dôchodca podpísal, že si neuplatnuje nezdanitelnu cast? Aj tak mi podpisuje kazdy rok časť III.?
Ak si neuplatňuje nezdaniteľnú časť, ani DB na deti tak vôbec nemusí podpisovať vyhlásenie. Ale ak podpíše, tak áno, tieto zmeny sa zapisujú aj uňho.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A este poslednu otazočku, v priebehu roka 2006 nám zomrel zamestnanec. Píše sa tam niečo do vyhlásenia?
0 0
matisova matisova

matisova je offline (nepripojený) matisova

Dobrý deň,
Zamestnanec na dohodu chce podpísať vyhlásenie, čo z toho vyplýva pre jej manžela? Môže si tento uplatniť na nasledujúci rok odpočet na manželku? Alebo to nemá vplyv, že podpísala vyhlásenie? Ďakujem
0 0
UMMS UMMS

UMMS je offline (nepripojený) UMMS

matisova Pozri príspevok
Dobrý deň,
Zamestnanec na dohodu chce podpísať vyhlásenie, čo z toho vyplýva pre jej manžela? Môže si tento uplatniť na nasledujúci rok odpočet na manželku? Alebo to nemá vplyv, že podpísala vyhlásenie? Ďakujem
Ak inde nepodpísal môže podpísať vyhlásenie aj z DVP, manžel nasledujúci rok si uplatní odpočet na manželku podľa jej príjmu.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

matisova Pozri príspevok
Dobrý deň,
Zamestnanec na dohodu chce podpísať vyhlásenie, čo z toho vyplýva pre jej manžela? Môže si tento uplatniť na nasledujúci rok odpočet na manželku? Alebo to nemá vplyv, že podpísala vyhlásenie? Ďakujem
Odpočet, ktorý si uplatňuje manželka sama na seba (nezdaniteľná časť na daňovníka), nemá nič spoločné s odpočtom, ktorý si na ňu uplatňuje pri ročnom zúčtovaní alebo pri DP jej manžel (nezdaniteľná časť na manželku).
Takže si kľudne môže podpísať vyhlásenie a manžel si budúci rok uplatní na ňu odpočet ponížený o jej príjem.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

nikulik Pozri príspevok
A este poslednu otazočku, v priebehu roka 2006 nám zomrel zamestnanec. Píše sa tam niečo do vyhlásenia?
Napísala by som to ako zmenu, úmrtie zamestnanca a dátum.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

jankasm Pozri príspevok
Napísala by som to ako zmenu, úmrtie zamestnanca a dátum.
Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady.
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Ahoj mam problem a potrebovala by som radu!!! Začíname robiť účtovníctvo novej firme, konateľ bude zároveň aj zamestnancom, ale tento konateľ má ešte jednu firmu kde pracuje na živnosť. Mám mu dať podpísať vyhlásenie alebo nie neviem či si môže uplatniť nezdaniteľnú časť na daňovníka. Prosím o radu a ďakujem!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať