Zavrieť

Porady

aky datum

aky sa dava datum k uctovnemu pridadu z bankoveho vypisu, ked je datum spracovania a datum zuctovania. Ten druhy?
dakujem
s pozdravom
Usporiadat
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

ego.mc Pozri príspevok
Keďže ide o osobnú spotrebu, použil by som dátum zúčtovania.
Cez PP by som to neriešil, keďže nejde o prevod do pokladne.
Nesúhlasím.

O prevod do pokladne by nešlo len ak by sa urobil prevod z firemného BÚ na súkromný BÚ - ako dátum by sa použil dátum odpísania peňazí z firemného BÚ.

V prípade výberu z bankomatu (prípadne platby kartou), je nutné účtovať cez priebežné položky - práve preto, lebo na výpise z BÚ obvykle nabiehajú dva rôzne dátumy. Ak sa to dôsledne nedodržiava, skôr či neskôr začne dochádzať ku nezrovnalostiam.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ja platbu kartou priamo účtujem ako osobnú spotrebu /samozrejme v prípade ak sa jedná o osbnú spotrebu/, nikdy som nepoužila priebežné položky.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Ďakujem Vám všetkým za odpovede na moju otázku v prísp. č.98.

Prajem všetkým pekný deň
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

romanpp Pozri príspevok
Nesúhlasím.

O prevod do pokladne by nešlo len ak by sa urobil prevod z firemného BÚ na súkromný BÚ - ako dátum by sa použil dátum odpísania peňazí z firemného BÚ.

V prípade výberu z bankomatu (prípadne platby kartou), je nutné účtovať cez priebežné položky - práve preto, lebo na výpise z BÚ obvykle nabiehajú dva rôzne dátumy. Ak sa to dôsledne nedodržiava, skôr či neskôr začne dochádzať ku nezrovnalostiam.
Ja v tom až taký problém nevidím. Ak už od začiatku je jasné, že podnikateľ robí výber z účtu pre osobnú spotrebu, tak načo to účtovať cez priebežné položky. Ked je jasné, že do pokladne sa to nedostane. Dala by som to rovno ako osobnú spotrebu, čo by sa prejavilo len v úbytku financí na BU a prírastku položky na kolonke osobná spotreba resp. VNZD. A to dátumom zúčtovania, teda dátumom, kedy boli peniaze z účtu odpísané. Považujem to za rovnaké, ako keby chýbal doklad o výbere z bankomatu, ale vo výpise bz sa to prejavili. Takisto by som to dala ako osobnú spotrebu, lebo výber na iný účel nevie vydokladovať.
Ak by to šlo cez priebežné položky, čo je tiež jedna z možností, tak potom by sa to neprejavilo na jednom riadku v peň.denníku, ale hned na troch a samozrejme by tu vznikal aj dátumový posun. 1./ úbytok na BU, prírastok na prechodných položkách. 2.r./ úbytok na prechod.položkách a prírastok do pokladne. 3.r./ úbytok z pokladne a prírastok na osobnej spotrebe. Výsledok by bol tak či tak rovnaký. Tento druhý spôsob by som asi používala skôr pri valutových výberoch, ale pri tuzemských nevidím opodstatnenosť tejto komplikácie. Ak sa mýlim, upozornite ma Ď.
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dal som dotaz na DR SR Bratislava, nech sa k tomu vyjadria. Keď dostanem odpoveď prilepím.
rok 2012 sa končí a ja som tu odpoveď od DR SR nenašiel na tomto fore Asi sa ešte stále radia čo odpísať
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
juraj:-) Pozri príspevok
rok 2012 sa končí a ja som tu odpoveď od DR SR nenašiel na tomto fore Asi sa ešte stále radia čo odpísať
Ale rok a pol, je príliš dlhá doba. To skôr, Zoli, na nás zabudol .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať