Zavrieť

Porady

Rozpočtová klasifikácia

Ahojte, želám všetkým všetko najlepšie do nového roku.
následná kontrola za rok 2005 v roku 2006 zistila prefakturáciu vo výške 300,- na faktúre za údržbu. Táto čiastka bola v 12/06 odvedená na príjmový účet, neviem, na akú položku to zaúčtovať. Zatiaľ som to zaúčtovala na 292017(vratky). Ďakujem.
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj, tiež Ti prajem všetko dobré v novom roku.

Prefakturácie sa v RO vo všeobecnosti účtujú ako kreditné operácie na vkladovom výdavkovom rozpočtovom účte, t.j. ponižujú príslušnú výdavkovú podpoložku, samozrejme za predpokladu, že sa uskutočnili v bežnom rozpočtovom roku (t.j. v roku, ktorého sa prefakturácia týka).
Ak RO príjem finančné prostriedky z prefakturácií v nasledujúcom rozpočtovom roku, účtuje sa tento príjem na príjmovom vkladovom rozpočtovom účte. Na zatriedenie príjmu z prefakturácií používam podpoložku EK 292 019 - Z refundácií, pretože ide v podstate o refundáciu.
Podpoložka EK 292 017 - Vratky sa používa na zatriedenie najmä vrátených prostriedkov z depozitného účtu, vrátených bežných transferov poskytnutých v minulom roku a pod.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Prosim o radu, na aku podpoložku ekonom. klasifikácie zaúčtovať Projektor Benq MP 610 - výpočtová technika, alebo telekomunikačná technika? Všetkým ďakujem.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím Vás, aká rozpočtová položka sa používa pri účtovaní náhrady príjmu?
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Ja účtujem náhradu príjmu : 480/232 FK 642015 ZDROJ.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ivča Pozri príspevok
Prosím Vás, aká rozpočtová položka sa používa pri účtovaní náhrady príjmu?
Akú náhradu príjmu myslíš, náhradu za PN tak ako tu písala Miroslava 642015, náhradu napríklad za dovolenku 611
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ďakujem za odpoveď. Už som myslela, že mi nikto neodpovie. Myslela som tú náhradu 642015. Ja to tiež tak dávam, ale z OcÚ ma pracovníčka presviedča, že to nemôže byť 64x (transfér), ale 63x.
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Pohľadávka štátu voči dlžníkovi - štátnej rozpočtovej organizácii za porušenie finančnej disciplíny!!!!!! /po kontrole Správou fin.kontroly/
Ako ZAÚČTOVAŤ?????
Je uzavretá dohoda o splátkach.
Poraďte prosím
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ozvite sa mi dakto.......prosím
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, vaham, neviem na aku položku zaúčtovať nákup hasiacich prístrojov?
Neviem či 633004 alebo 633007. Ďakujem.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj,
prikláňam sa k podpoložke 633 004 - pretože z vysvetliviek k tejto podpoložke jednozačne vyplýva, že patria sam aj výdavky na obstaranie ručných hasiacich prístrojov. Podpoložku 633 007 - majú používať napr. hasiči na obstaranie špeciálnej techniky.
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Prosím poraďte, ako zaúčtovať zakúpené nové dvere - 4771,- Sk, na akú podpoložku ekon. klasifikácie.
Ďakujem
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Ja by som nové dvere zaúčtovala na podpoložku 633001-Interiérové vybavenie, s príslušným kódom.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Prosim Vas poradte, kde uctujete dan z urokov z uctu v banke.
637035? Dakujem za odpoved.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Marta L Pozri príspevok
Prosim Vas poradte, kde uctujete dan z urokov z uctu v banke.
637035? Dakujem za odpoved.
Zrážkovú daň zrazenú bankou z kreditných úrokov sa zatriedi na podpoložku ekonomickej klasifikácie 637 035 - Dane.

Pekný deň
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť. Začínam si upravovať, dopĺňať účtový rozvrh. Ešte som nezačala účtovať, čas tiež ukáže potrebu doplnenia niektorých analytických účtov.
Ale pre začiatok, bude mať význam členiť pri účtoch triedy 5 a 6 tieto na vlastné zdroje (originálne komp.) a cudzie zdroje (prenesené komp.)?
A ešte k 222-výdavkovému rozpočtovému účtu. Nechávate si funkčnú klasifikáciu a ekonomickú klasifikáciu, ako ste mali v r.2007?
Ďakujem a prajem všetkým pekný deň.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj,

pre rok 2008 sa funkčná klasifikácia a ani ekonomická klasifikácia nemenila.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ďakujem za odpoveď.
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

Prosila by som o radu. Sme skola s právnou subjektivitou. Podľa nového účtovníctva máme účet 222 - výdavkový rozpočtový účet. Nakoľko uvedený účet je spoločný na originálne a prenesené kompetencie, je možné nejako analyticky členiť bankový účet, aby bolo jednoznačné aký je zostatok na kompeteciách? Za radu ďakujem.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj a nestacila by funkčná klasifikácia pri výdavkovom rozpočtovom účte:
základná škola - prenesené kompetencie 09121
školský klub detí - originálne kompetencie 09501
školská jedáleň - originálne kompetencie 09601
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

To mi nepomôže. Nikto nemá s tým skúsenosti ako na to ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať