Zavrieť

Porady

Dokladovanie naroku na pridanu dovolenku po 15 rokoch prace

Prosim vas, mozete mi poradit ako sa dokladuje cast zakonnika prace, ktora pojednava o naroku na 5 tyzdnov dovolenky po 15 odpracovanych rokoch. Pocula som, ze vypisom zo socialky, ale ta vypisy individualne nevydava. Dakujem.
Usporiadat
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

Opäť otváram otázku po novele od 1.9.07. Prosím poradiť, pretože nie som mzdár. Od 1.7.08 som nastúpila k novému ZL, k 30.9.2008 mi vznikol nárok na 5.týždeň dovolenky. Mám nárok na celú výšku alebo len jej pomernú časť? Ďakujem
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

§103 ZP odst.2) .....bude sa počítať alikvótna časť už z výmery 5 týždňov...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

anelly Pozri príspevok
Opäť otváram otázku po novele od 1.9.07. Prosím poradiť, pretože nie som mzdár. Od 1.7.08 som nastúpila k novému ZL, k 30.9.2008 mi vznikol nárok na 5.týždeň dovolenky. Mám nárok na celú výšku alebo len jej pomernú časť? Ďakujem
Výpočet bude nasledovný: 25 : 12 x 6.
0 0
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

ďakujem
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Mäžem započítať do doby aj nadstavbové štúdium 2-ročné ak v maturitnom vysvedčení je uvedené, že forma štúdia je popri zamestnaní ? Zamestnanec v tom čase nikde nepracoval, a rodičia poberali prídavky.

Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Kolejová Pozri príspevok
Mäžem započítať do doby aj nadstavbové štúdium 2-ročné ak v maturitnom vysvedčení je uvedené, že forma štúdia je popri zamestnaní ? Zamestnanec v tom čase nikde nepracoval, a rodičia poberali prídavky.

Ďakujem
Pokial je to popri zamestnani, tak myslim, ze nie.
Rata sa iba denna forma studia a to iba jej standardna dlzka /nie 7 rokov namiesto 5, aj ked student mohol byt na skole 7 rokov/
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Študent bol na škole 3 roky - učňovka a potom 2 roky nadstavba a tieto 2 roky neviem poriešiť. Ukončil to maturitnou skúškou.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Skúste poradiť ...
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Kolejová Pozri príspevok
Študent bol na škole 3 roky - učňovka a potom 2 roky nadstavba a tieto 2 roky neviem poriešiť. Ukončil to maturitnou skúškou.
My ti nevieme povedať naisto, pretože nevieme, či tá nadstavba bola denná forma štúdia alebo štúdium popri zamestnaní. To musí preukázať ten, koho sa to týka potvrdením zo školy, že išlo o dennú formu štúdia.

Vo všeobecnosti však nadstavbové štúdiá nie sú robené dennou formou, preto sa do odpracovaných rokov nezapočítavajú. Ale to už ti povedali vyššie.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Zamestnanec mi zdokladoval obdobia, keď bol zamestnaný zápočtovými listami, ale neviem aký doklad mám požadovať za obdobie, keď bol živnostníkom . Stačí živnostenský list ? Ďakujem za odpoveď.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Kathryn Pozri príspevok
Zamestnanec mi zdokladoval obdobia, keď bol zamestnaný zápočtovými listami, ale neviem aký doklad mám požadovať za obdobie, keď bol živnostníkom . Stačí živnostenský list ? Ďakujem za odpoveď.
pokiaľ si platil poistenie tak aj Sociálna poisťovňa mu vystaví niečo na štýl zápočtového listu, kde bude obdobie platenia poistenia
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Nový zamestnanec mi predložil pre nárok na dovolenku kópie ZL od predchádzajúcich zamestnávateľov. Nakoľko mu táto doba nevykryla 15 odpracovaných rokov a on už dovŕšil 40 rokov veku, doložil mi ešte informáciu o stave individuálneho účtu poistenca k 31.12.2003 zo SP, kde má chýbajúce obdobia zdokladované. Zaujíma ma, či je tento výpis zo SP s informáciou o dobdobiach dôchodkového poistenia postačujúci pre priznanie vyššieho nároku na dovolenku, alebo mám trvať na inej forme zdokladovania a o týždeň dlhšiu dovolenku mu zatiaľ nepriznať. Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

milanr Pozri príspevok
Nový zamestnanec mi predložil pre nárok na dovolenku kópie ZL od predchádzajúcich zamestnávateľov. Nakoľko mu táto doba nevykryla 15 odpracovaných rokov a on už dovŕšil 40 rokov veku, doložil mi ešte informáciu o stave individuálneho účtu poistenca k 31.12.2003 zo SP, kde má chýbajúce obdobia zdokladované. Zaujíma ma, či je tento výpis zo SP s informáciou o dobdobiach dôchodkového poistenia postačujúci pre priznanie vyššieho nároku na dovolenku, alebo mám trvať na inej forme zdokladovania a o týždeň dlhšiu dovolenku mu zatiaľ nepriznať. Ďakujem
no, mal by mať zápočtové listy, ale je evidentné podľa výpisu zo soc. poisťovne, že má odpracovaných min. 15 rokov. Ja by som mu to uznala.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Khani Khani

Khani je offline (nepripojený) Khani

Chcel by som sa spýtať či budem mať nárok na dovolenku v dĺžke 5 týždňov od roku 2010. V roku 2010 dovŕšim 33 rokov. Celé obdobie od 18. roku som študoval, bol na civilke alebo pracoval až na obdobie jedného roka keď som študoval v zahraničí. Bolo to po ukončení vysokej školy. O tomto štúdiu mám aj doklad o ukončení štúdia. Započítava sa do odpracovaných rokov toto obdobie? Môže byť tento rok štúdia považovaný za úspešné skončenie štúdia (podľa § 103, odsek 5, písmeno c, Zák. práce)? Čo by som mal predložiť zamestnávateľovi, aby mi toto obdobie uznal ako odpracované roky? Poraďte mi prosím niekto. Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Khani Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať či budem mať nárok na dovolenku v dĺžke 5 týždňov od roku 2010. V roku 2010 dovŕšim 33 rokov. Celé obdobie od 18. roku som študoval, bol na civilke alebo pracoval až na obdobie jedného roka keď som študoval v zahraničí. Bolo to po ukončení vysokej školy. O tomto štúdiu mám aj doklad o ukončení štúdia. Započítava sa do odpracovaných rokov toto obdobie? Môže byť tento rok štúdia považovaný za úspešné skončenie štúdia (podľa § 103, odsek 5, písmeno c, Zák. práce)? Čo by som mal predložiť zamestnávateľovi, aby mi toto obdobie uznal ako odpracované roky? Poraďte mi prosím niekto. Ďakujem.
Čo si študoval v zahraničí? Bola to nejaká vysoká škola? Máš doklad o úspešnom ukončení štúdia?
0 0
Khani Khani

Khani je offline (nepripojený) Khani

Bol to College. Študoval som informačné technológie. Mám certifikát, že som od urciteho datumu do urciteho datumu navstevoval tento "kurz" a že som ho úspešne ukončil a bol mi pridelený "Cerfificate II in Information Technology". Myslíte, že by sa to mohlo považovať za dostatočné pre započítanie tohto roku ako pracovnej činnosti?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Khani Pozri príspevok
Bol to College. Študoval som informačné technológie. Mám certifikát, že som od urciteho datumu do urciteho datumu navstevoval tento "kurz" a že som ho úspešne ukončil a bol mi pridelený "Cerfificate II in Information Technology". Myslíte, že by sa to mohlo považovať za dostatočné pre započítanie tohto roku ako pracovnej činnosti?
Nezdá sa mi, že by nejaký zahraničný kurz bol považovaný za štúdium v zmysle našej legislatívy.

Začnem ustanovením ZP § 103 ods. 5, kde sa píše:

(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) ...
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
...


Dôležité je, čo sa myslí pod pojmom "úspešne skončenú štúdium". Tu by som sa odvolal najprv na § 35 zákona o službách zamestnanosti:

(1) Sústavná príprava občana na povolanie na účely tohto zákona je štúdium na strednej škole<sup>37)</sup> alebo štúdium na vysokej škole do získania vysokoškolského vzdelania tretieho stupňa.<sup>38)</sup>

Tie odkazy sa týkajú zákona č. 29/1984 o sústave základných a stredných škôl a zákona č. 131/2002 o vysokých školách.

Ak tá škola a tvoje štúdium je v zmysle zákona č. 131/2002 vysokou školou a štúdium je nejaká forma štúdiu v zmysle zákona (napr. doktorandské štúdium), tak sa započítava do odpracovaných rokov.

Uvádzaš však, že išlo len o nejaký kurz bez záverečnej skúšky a nezískal si tým žiadny titul, tak si nemyslím, že to bola sústavná príprava na povolanie v zmysle uvedených zákonov, preto si nemyslím, že by sa to malo započítať do odpracovaných rokov. To je niečo také, ako keby si išiel na rok do Austrálie študovať anglický jazyk.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

toto sme riesili s manzelom tiez ma narok na 5 tyzdnov chceli sme to zdokladovat ale zamrzli sme na stratenej vojenskej knizke to obdobie nam akurat chyba mozeme si vyziadat nejake potvrdenie z vojenskej spravy???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať