Zavrieť

Porady

Nájomné za rok 2007 ako výdavok v roku 2006

Ahojte všetci.
Chcem si len overiť informáciu a moje presvedčenie:

-Myslím si, že živnostník si nemôže uplatnovať výdavky za nájomné (za nebytové priestory-kancel,sklad,...) ako daňový výdavok v roku 2006 ak sú to platby za nájom v roku 2007 - aj keď ich uhradil v roku 2006 (t.j. že by si živnostník chcel vylepšiť daňové priznanie a v r.2006 by vopred zaplatil prenajímateľovi nájom za napr. prvé 3 mesiace roku 07)

Myslím si že takýto výdaj aj v jednoduchom účtovníctve by mal byť zahrnutý do nákladov až v roku, ktorého sa to týka. - akoby "výdavok budúceho obdobia"

- ? myslím si správne alebo sa mýlim
Usporiadat
GabrielaCH GabrielaCH

GabrielaCH je offline (nepripojený) GabrielaCH

Hľadám informáciu o prijatom nájomnom dopredu za rok 2011, a to v roku 2010. Našla som rady k výdavkom, kde platí § 19 zákona o dani z príjmov. Platí to isté aj opačne? Teda ak príjme FO nájomné za byt dopredu, dáva si do príjmov v Daňovom priznaní najviac vo výške časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie????
2. Prenajímateľka si v minulom roku uplatňovala skutočné výdavky na byt, pričom si vedie evidenciu príjmov a výdavkov, ale bez odpisov(byt nadobudla darovaním). Konala správne?
Prosím odpovedzte čím skôr!!!!
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

GabrielaCH Pozri príspevok
Hľadám informáciu o prijatom nájomnom dopredu za rok 2011, a to v roku 2010. Našla som rady k výdavkom, kde platí § 19 zákona o dani z príjmov. Platí to isté aj opačne? Teda ak príjme FO nájomné za byt dopredu, dáva si do príjmov v Daňovom priznaní najviac vo výške časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie????
2. Prenajímateľka si v minulom roku uplatňovala skutočné výdavky na byt, pričom si vedie evidenciu príjmov a výdavkov, ale bez odpisov(byt nadobudla darovaním). Konala správne?
Prosím odpovedzte čím skôr!!!!
Podľa mňa, ak prijala nájom dopredu za rok 2011 už v roku 2010 - je to príjem r. 2010. Ale netvrdím to na 100 %.

K 2. otázke sa neviem vyjadriť.
Pozri §23 - majetok vylúčený z odpisovania
0 0