Zavrieť

Porady

Nesprávny zostatok na BU na výpise z banky

Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť.
Prišiel mi výpis z Tatrabanky k 31.12.06, kde mi nesedí konečný zostatok.
Chyba je v jednej operácii. Výber z bankomatu sa uskutočnil 30.12.06, dátum spracovania tejto transakcie majú na výpise uvedený 2.1.07, tým pádom mi robí rozdiel - keďže oni to spracovali v novom roku a ja účtujem podľa dátumu uskutočnenia - 3000, Sk.
Poradí mi niekto, čo s tým? Určite nie som jediný prípad.

Ďakujem pekne
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Zitka, OK, ja si myslím že bank. terminál alebo bankomat je to isté. Ale je to vec názoru.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka
Zitka, OK, ja si myslím že bank. terminál alebo bankomat je to isté. Ale je to vec názoru.
Jasné Zuka , je to pravda v konečnom dôsledku , tie peniaze sa aj tak vybrali z BU , a dajú sa považovať aj ako peniaze na ceste .

Mirado si môže teraz vybrať spôsob .
Naposledy upravil Zita5 : 13.01.07 at 20:55
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Zuzka
Ja by som cez priebežné položky urobila príjem na sumu 9486,- Sk. Cez pokladňu by som zúčtovala PHM (ZD+DPH) a v roku 01/2007 by som na výpise cez priebežné položky účtovala výdaj.
Na priebežných položkách by som mala zostatok k 31.12.2006 uvedenú sumu.
BV č. 1/2007 podľa mňa účtovať až v r. 2007.
Aj keď postupy JÚ spôsob účtovania platobných kariet neupravujú, horeuvedený spôsob sa mi zdá byť najviac v súlade s požiadavkou na verné zobrazenie skutočnosti v účtovníctve. Okrem toho je aj v súlade s ustanovením o spôsobe účtovania priebežných položiek v JÚ - § 15 ods. 7 - posledná veta. (Snáď len s malou poznámkou - nákup PHM nie cez pokladňu ale cez priebežnú položku - a príslušné výdavkové kolónky denníka - , keďže peniaze z pokladne neodišli, iba z účtu cez opačnú priebežnú položku pri zúčtovaní platby na výpise ).
Naposledy upravil andrej_rv : 13.01.07 at 21:19
0 0
mirado mirado

mirado je offline (nepripojený) mirado

Prajem pekný deň.
Ďakujem všetkým za názor a typy na zaúčtovanie výdavkov s dátumom pohybov peňažných prostriedkov 29-31.12.2006 zaúčtovaných bankou až vo výpise BV-1/2007. No, zatiaľ sa priznám: "stále dilema, ktorý z Vašich návodov použiť."
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

mirado
No, zatiaľ sa priznám: "stále dilema, ktorý z Vašich návodov použiť."
No, niekedy k riešeniu dilemy prispejú aj možnosti či obmedzenia používaného softu .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja sa pridávam k riešeniu účtovania cez priebežné položky od Zuzky upravené v časti výdaja - Andrej v príspevku 24.
0 0
mirado mirado

mirado je offline (nepripojený) mirado

V priebehu roka sa platby kartou koncom mesiaca takisto prelínali. Zaúčtované platby bankou vo výpise nového mesiaca, no s dátumom pohybu prostriedkov starého mesiaca. Čo pri zaúčtovaní nového výpisu so zadaním dňa pohybu prostriedkov starého masiaca narušilo stav účtov ku koncu predchádzajúceho mesiaca. Pritom si myslím, že som bol povinný použiť dátum pohybu prostriedkov z výpisu. Sakra, ale koniec roku je predsa niečo iné. Banka by mala uzavrieť a odoslať výpis až po dobehu trasakcií z terminálov za dané obdobie.
Bolo by mi jedno so sklzom jeho vystavenia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať