Zavrieť

Porady

Zapis doslých faktúr - Váš objektívny názor

Pracujem v programe, kde nahadzujem doslé fa,kde sa zapisuje Dátum dodania, Dátum zdaniteľného plnenia, a Dátum splatnosti.
Keď na fa je dátum dodania napr. 11. 12. 06 , ja fyzicky fa dostanem niekedy 16. 12. 06 a dám pečiatku s týmto dátumo. Ďalej je na fa ako dátum vzniku daňovej povinnosti 11.12.2006 a splatnosť 18. 12. 2006.
Aký dátum mám vlastne dať ako dátum dodania a zdaniteľného plnenia.
Ten 11.12.06 alebo 16.12.06,keď som fyzicky fa dostala.
Aj na konci mesiaca keď je dátum dodania 31.12 aj ja dostanem fa fyzicky
niekedy v januári,musím dať dátum 31.12., aby nedošlo k chybnej DPH.
Tak ako teda... Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pri tuzemských faktúrach evidujem dátumy tak, ako sú uvedené na faktúre, samozrejme ak prídu včas /z hľadiska DPH/

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zpaul
    Pracujem v programe, kde nahadzujem doslé fa,kde sa zapisuje Dátum dodania, Dátum zdaniteľného plnenia, a Dátum splatnosti.
    Keď na fa je dátum dodania napr. 11. 12. 06 , ja fyzicky fa dostanem niekedy 16. 12. 06 a dám pečiatku s týmto dátumo. Ďalej je na fa ako dátum vzniku daňovej povinnosti 11.12.2006 a splatnosť 18. 12. 2006.
    Aký dátum mám vlastne dať ako dátum dodania a zdaniteľného plnenia.
    Ten 11.12.06 alebo 16.12.06,keď som fyzicky fa dostala.
    Aj na konci mesiaca keď je dátum dodania 31.12 aj ja dostanem fa fyzicky
    niekedy v januári,musím dať dátum 31.12., aby nedošlo k chybnej DPH.
    Tak ako teda... Ďakujem za názory.
    ˇ

    K chybe by nemalo prísť , Ty uplatníš DPH v decembri 11.12.2006 tak by mal byť zápis v TVojom SW v evidencii DPH . Fa zapíšeš v deň obdržania . Tu nemáš čo pokaziť .
    Naposledy upravil Zita5 : 10.01.07 at 14:40

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    Aj ja si myslím, že dôležitý je dátum zd.plnenia. Predchodkyňa to zapisovala nejak inak.Ja si myslím že sa nič nestane keď v SW budem písať dátumy podľa fa a v knihe DF budem mať dátum kedy mi prišla.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zpaul
    Aj ja si myslím, že dôležitý je dátum zd.plnenia. Predchodkyňa to zapisovala nejak inak.Ja si myslím že sa nič nestane keď v SW budem písať dátumy podľa fa a v knihe DF budem mať dátum kedy mi prišla.

    V SW sú predpísané políčka a podľa nich musíš postupovať .Pochybujem že by v SW bola chyba , to musí byť správne .

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zita5
    ˇ

    K chybe by nemalo prísť , Ty uplatníš DPH v decembri 11.12.2206 tak by mal byť zápis v TVojom SW v evidencii DPH . Fa zapíšeš v deň obdržania . Tu nemáš čo pokaziť .
    sa načaká Zitka, podarilo sa

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kukučka
    sa načaká Zitka, podarilo sa
    2206x ďakujem

    Zapis doslých faktúr - Váš objektívny názor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.