Zavrieť

Porady

Nepretržitá prevádzka - nadčas a sviatok

Dobrý deň,

chcel by som Vás osobne poprosit o radu v nepretržitej prevadzke na ktoru prechadzam v strojarskom podniku od 1.4.2007.Moment.pracujem na 3 zmeny (ranna,poobedna,nočna),prac.fond mam 40 h/tyž. Každú hodinu nadčasu v tyzdni mam zaplatenu 25% priplatkom,pracu za sobotu a nedelu 50% priplatkom.Budeme pracovat systémom 2 dni ranna (06 00 - 18 00),dva dni volno ,dva dni nočna (18 00 - 06 00),dva dni volno.Vychadza to okolo 180 hod.mesačne.Neviem ako teraz budeme mat platene soboty a nedele v praci ,či tam nejaky priplatok je alebo až po dosiahnutí prac.casu 40h,bude platený zbytok hodin ako nadčas.A ako budem mať platený sviatok ked budem v praci,kedže za normálnych okolností som ho mal zaplatený a bol som doma.Hladal som to aj v zákonníku prace,ale nemohol som to tam najst.Nechcem aby som bol ukrátený o mzdu,ak mam na nu nárok .
Usporiadat
ujo ujo

ujo je offline (nepripojený) ujo

Ešte raz ďakujem. Ste super!
0 0
ujo ujo

ujo je offline (nepripojený) ujo

Vo februári som mal odpracovaných (v nepretržitej prevádzke-4 dni robím a 4 dni mám voľno) len 12 dní,t.j. 144 hodín. V normálnej prevádzke by malo byť 160 hod. Ak som dobre rátal. Ako by som mal mať chýbajúce hodiny doplatené ? V prípade, že mám v niektorom mesiaci hodiny naviac, tak ich mám zaplatené ako nadčasové. Mám vôbec nárok na nejakú kompenzáciu chýbajúcich hodín za mesiac február ? Ďakujem.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ujo Pozri príspevok
Vo februári som mal odpracovaných (v nepretržitej prevádzke-4 dni robím a 4 dni mám voľno) len 12 dní,t.j. 144 hodín. V normálnej prevádzke by malo byť 160 hod. Ak som dobre rátal. Ako by som mal mať chýbajúce hodiny doplatené ? V prípade, že mám v niektorom mesiaci hodiny naviac, tak ich mám zaplatené ako nadčasové. Mám vôbec nárok na nejakú kompenzáciu chýbajúcich hodín za mesiac február ? Ďakujem.
(5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva prácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.

Keďže pracuješ v nepretržitej prevádzke, tvoj pracovný čas je 37,5 hod. týždenne, čo je 150 hodín na mesiac a nie 160.

Február mal 20 pracovných dní x 7,5, čiže fond pracovného času na február je 150 hodín.

Odpracoval si síce 12 smien po 12 hodín, ale obedňajšia prestávka sa neráta (čo je pol hodina, ak to nemáte v pracovnej zmluve inak), teda si odpracoval 12 smien x 11,5 hodín = 138 hodín. Stále ti chýba do fondu 12 hodín s čím ti ale poradia iní.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Včera som sa ponáhľala....tebe išlo aj o doplatok do mzdy, však?

Doplatok sa robí do minimálnej mzdy a to v prípade, ak si odmeňovaný hodinovou (a asi aj úkolovou mzdou) a tá ti nedosiahne minimum. Ak si odmeňovaný mesačnou mzdou, tak to minimum dostaneš fixne (ako základnú mzdu) a nemá byť do čoho doplácané.

Ty zrejme minimálnu mzdu nedostávaš a neviem, či sa to vzťahuje aj na to, ak máš v zmluve stanovenú nejakú (samozrejme vyššiu ako minimálnu) mzdu a tvoja práca, či odrobené hodiny ju nedosiahnu.......len som chcela príspevok posunúť, aby sa vyjadrili aj ostatný poraďáci, či sú moje úvahy správne, lebo to môže pomôcť aj niekomu inému.
0 0
Tatiana19 Tatiana19

Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

Dobrý deň, ak zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádzke a smena im padne na víkend a v internej smernici máme stanovený víkendový príplatok 25% - patrí im tento príplatok aj ked je to smena v rámci mesačného fondu? ďakujem Tatiana
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Tatiana19 Pozri príspevok
Dobrý deň, ak zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádzke a smena im padne na víkend a v internej smernici máme stanovený víkendový príplatok 25% - patrí im tento príplatok aj ked je to smena v rámci mesačného fondu? ďakujem Tatiana
Ak je to zmena v rámci mesačného fondu majú nárok na víkendový príplatok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať