Zavrieť

Porady

MRP-mzdy - konateľ

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Vie mi niekto poradiť, ako si zadám do mzdového programu MRP Win konateľa? Dám ho riadne ako zamestnanca, ako mu nastaviť druh mzdy, odvody... odmena konateľa?
Konateľ nieje zamestnancom, iba poberá odmenu z konateľstva, nijaký iný príjem nemá. Z uvedenej odmeny (3000,-/mes)by sa mu malo zrážať iba ZP a daň. Ako to zadať? Ďakujem za každú odpoveď.
Usporiadat
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Štatutára mám zadaného v programe ako 1HPP, lebo je aj riaditeľ. Teraz ho potrebujem rozdeliť na 1HPP ako riaditeľ a 13KON2PP. Všetko ide ok, len keď dám na HPP mzdu tak aby boli všetky VZ maximálne, KON mi pekne dáva VZ zamestnanca 0, ale VZ org mi dáva zase max. To teda keď mu tie isté peniaze rozdelím na dvojo, firmu to bude stáť viac? Logiku to nemá, ale asi je to v poriadku? Vedela som že to tak platí pri 2 PP teda u dvoch zamestnávateľov, ale že aj u jedného zamestnávateľa platiť 2x z maxima?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ak má konateľ príjem z HPP max. VZ a aj odmenu KONPP z max. VZ, počíta odvody zamestnanca raz z Max. VZ a odvody zamestnávateľa dvakrát z max. VZ - teda aj HPP aj KONPP. Je to v poriadku.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

adam Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnaným na príkaznú zmluvu priradiť PP uvedený pod číslom 13 - Konateľ, štatutár, spoločník, komandista s pravidelným príjmom bez náhrad a dovoleniek? Alebo? Vopred ďakujem...
Iný pracovný pomer.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Prosím poradiť: keď sa zmení štatutárovi zmluva z pracovnej na zmluvu o výkone funkcie, ukončím HPP a zadám KONPP, riadne ukončujem pracovný pomer a posielam do sociálnej poisťovne ELDP? A na KONPP môžem vyplácať daňový bonus? A sociálny fond tvorím?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

v SP sa každý jeden pracovný pomer, či obdobný prihlasuje samostatne....
t.j. odovzdáš ELDP, odhlásiš ho v SP .....
ak bude mať v tom mesiaci, kedy vyplácaš odmenu konateľovi, určite má nárok na DB, je to príjem podľa § 5 ZDP....

ak má konateľ nepravidelný príjem do ZP ho ZĽ prihlasuje ako ZC na posledný deň v mesiaci , za kt. má príjem zúčtovaný.....
t.j. odhlasuješ mu aj PPV aj do ZP....
Naposledy upravil Mila123 : 30.12.11 at 19:50
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Odmena bude pravidelná, tak teda DB v pohode -vďaka, a SF asi netvorím - našla som len v starších príspevkoch.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak bude pravidelná, ZP vôbec nerieš.....ani ho neodhlasuješ a ani neprihlasuješ.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať