Zavrieť

Porady

Brigada studentov

Emma Emma

Emma je offline (nepripojený) Emma

Prosim o radu,ako je to s brigadami studentov,ak napr.ja spisem dohodu so studentom o brigadnickej cinnosti ,ci musim za neho platit nejake odvody do fondov resp.ci sa jeho mzda zdanuje ak je jeho prijem okolo 2800 sk.dakujem
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim mam 3 otazocky>

1/ked mal student denneho studia hruby prijem 56 000.- odviedol dan 10 640.- podava danove priznanie za r.2004 ?
2/ked je studentom ta dan mu nebude vratena kedze mal prijem neprevysujuci odpocitatelnu polozku na danovnika?

3/ ked predavam avon a mam proviziu cca 600 - 1200sk mesacne aj z toho si mam vypytat potvrdenie ? resp. zapocitat do dan.priznania? to som zostala prekvapena.

dakujem velmi pekne za trpezlivost a odpovede.
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Majka
prosim mam 3 otazocky>

1/ked mal student denneho studia hruby prijem 56 000.- odviedol dan 10 640.- podava danove priznanie za r.2004 ?
2/ked je studentom ta dan mu nebude vratena kedze mal prijem neprevysujuci odpocitatelnu polozku na danovnika?

3/ ked predavam avon a mam proviziu cca 600 - 1200sk mesacne aj z toho si mam vypytat potvrdenie ? resp. zapocitat do dan.priznania? to som zostala prekvapena.

dakujem velmi pekne za trpezlivost a odpovede.
Milá Majka,
1:Študent buď požiada posledného zamestnávateľa-platiteľa dane o vykonanie ročného zúčtovania, alebo si podá daňové priznanie sám.
2:Uplatní si dodatočne odpočítateľnú položku, predpokladám, že nemal podpísané vyhlásenie v priebehu roka, a podľa príjmu, ktorý si uviedla v bode 1. mi vychádza, že mu celá daň bude vrátená
3:samozrejme, ide o zdaniteľný príjem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

jej si zlata,dakujem, cize od Avonu si mam vypytat potvrdenie o vypl.bonusov.super.

ked student nezarobil viac ako 3000mes. aj vtedy mu bude vratena dan? ked nemal prijem viac ako 3000 mes. nemusi podat dan. priznanie? ale ako mu potom bude vratena dan?

este prosim... dakujem.
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Majka
jej si zlata,dakujem, cize od Avonu si mam vypytat potvrdenie o vypl.bonusov.super.

ked student nezarobil viac ako 3000mes. aj vtedy mu bude vratena dan? ked nemal prijem viac ako 3000 mes. nemusi podat dan. priznanie? ale ako mu potom bude vratena dan?

este prosim... dakujem.
Nemusí si podať, ale môže. Je daňovníkom a má nárok na nezdaniteľnú položku v roku 2004: 6736,-/ mesačne. Keby mal pri vzniku pracovného pomeru podpísané vyhlásenie, tak by mu žiaden preddavok na daň nevyšiel, NEMUSEL BY PODAť DAŇOVé PRIZNANIE, ale keďže zrejme nemal podpísané, platil preddavky na daň, takže by bol somár, keby si ich nevypýtal späť a to sa dá len pri ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
jurajt
rok 2005. student bez akehokolvek dalsieho prijmu. pracuje na dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. uplatnuje si nezdanitelne minimum u jedneho zamestnavatela, zaraba 6000 mesacne. zdravotne odvody neplati ani on, ani firma, kedze ma prijem zo zavislej cinnosti nizsi nez minimalna mzda? firma za neho plati akurat 0,8% urazoveho poistenia do socialky. na konci roka mu treba spravit zuctovanie preddavkov dane z prijmu, alebo netreba a je to vybavene? musi si pripadne on podat danove priznanie, ak uz medzicasom prestal pracoovat? ako je to? vopred vdaka...
V podstate si si odpovedal sám a správne. Aj keď prestane pracovať, môže požiadať posledného zamestnávateľa u ktorého mal podpísané vyhlásenie, aby mu urobil ročné zúčtovanie.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ako je to so ZP? Tiež neplatí pri 6000,- DVP?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

gita
Ako je to so ZP? Tiež neplatí pri 6000,- DVP?
Pri dohode o vykonaní práce z odmeny (bez ohľadu na jej výšku) odvádza zamestnávateľ 0,8% Soc.poisťovni.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
liba2
Pri dohode o vykonaní práce z odmeny (bez ohľadu na jej výšku) odvádza zamestnávateľ 0,8% Soc.poisťovni.
A do ZP neplatí.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Dcéra bola v Blave na študentskej brigáde a podľa príjmu som usúdila, že jej bola zrazená daň vo výške 10% ...
Zarobila 800,- Sk a dostala vyplatené 720,-Sk!
Je možné že niekto ešte neovláda, že daň je 19%?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Magma
Dcéra bola v Blave na študentskej brigáde a podľa príjmu som usúdila, že jej bola zrazená daň vo výške 10% ...
Zarobila 800,- Sk a dostala vyplatené 720,-Sk!
Je možné že niekto ešte neovláda, že daň je 19%?
.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať