Zavrieť

Porady

Keď nechceme mať stratu?

Tento rok nám vychádza strata, ale nechceme ju mať, môžem niektoré výdavky čo sme mali dať ako výdavky ovplyv.ZD , dať na výdavky neovplyvňujúce ZD. Diki. Adula.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

misomiso

My sme aj v dobe najvacsej krizy platili poctivo uctovnicku, hoci nebolo ani na minimalne platy spolocnikov firmy. Za to ale od uctovnicky pozadujem, ze spravi vsetko preto, aby nase vysledky vychadzali vzdy tak, ako je to v dany moment (z urcitych dovodov) najvyhodnejsie - AK SA TO DA SPRAVIT V MEDZIACH ZAKONA, SAMOZREJME.
Nebudem ďalej rozvíjať túto "mimotému", ja Ťa úplne chápem, lebo okrem toho , že som účtovník ( telom aj dušou ), som aj podnikateľ s takými istými zodpovednosťami a starosťami ako ostatní podnikatelia....
To som si iba tak vzdychla na záver dňa ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
misomiso

Banky to ale nemaju radi. Ak nie ste v zisku, tak pre nich mate vsi, blchy a svrab. Ani sa nepriblizovat.[B
[/B]
Dala som súhlas pod Tvoj príspevok , lebo súhlasím s hore citovaným .Pri ostatnom som zdržanlivá .

Vyjadrenie mimo súhlasu .....

Ja by som nezovšeobecňovala stratu ako takú na všetkých podnikateľov rovnakým merítkom.Dobre vieme , že aj strata sa dá deliť :

a/...

b/...

Čiže nechcem hádzať všetkých podnikateľov do jedného vreca .
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
A na tých faktúrach od živnostníkov je fakturované iba to, čo sa zhoduje s predmetom podnikania vašej firmy? Ak nie, tak by si to aj mohla dať do výdavkov neovplyvňujúcich ZD. Vo vašom prípade by som možno urobila analýzu, prečo ste takto dopadli. Skús preveriť, či fakturujete v dostatočnej výške, aby výnosy z fakturácie pokryli vaše náklady a samozrejme by ste mali mať nejakú mieru zisku. Ináč ťažko nájdete financie na budúcu činnosť.
Naposledy upravil kalkulka : 16.01.07 at 04:35
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
No a nenakupovali ste náhodou drobný majetok, ktorý ste si zahrnuli do výdav.ovpl.základ dane? Tento majetok aj keď nepresiahol sumu 30 tis. sa môže odpisovať a tým pádom by sa účtoval ako výdav.neovpl.základ dane.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Už iba doplním, ak máte majetok, skúste pouvažovať nad možnosťou prerušiť odpisovanie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať