Zavrieť

Porady

Podvod v prihlásení do zdravotnej poisťovne

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Stala sa mi jedna nepríjemnosť. Nejaký "dobrák" ma prihlásil bez môjho vedomia a podpisu do Unionu. Mal samozrejme chybné údaje: adresa, telefón, ČOP, dokonca som podľa prihlášky osoba, za ktorú platí poistné štát (a to som pritom SZČO). Chvíľu som teda bola poistencom Unionu. Podala som na nich sťažnosť, v ktorej mi chvalabohu vyhoveli a tak som odrazu poistencom starej poisťovne. Na prvý pohľad je to vybavená vec, ale chcem sa opýtať na váš názor, či by som aj tak nemala podať na zdravotnú poisťovňu alebo na dotyčného, čo mi vypisoval prihlášku (alebo na oboch) trestné oznámenie? Ide mi o to, že mi narobili problémy, lebo som musela behať po poisťovniach, po doktoroch a zisťovať, čo sa stalo. Stálo ma to nervy a čas a keď si pomyslím, že keby som nemenila poisťovňu (na inú ako Union), tak by som z toho mala obrovské problémy: zle by som posielal úhrady, nevrátila by som kartičku, žiaden lekár by ma neošetril,....čo by malo za následok ďalšie vybavovačky, vysvetlovačky,... a zas nervy a čas. A verím, že podobných prípadov je viac, či už o tom podvedené osoby vedia a v horšom prípade nevedia.

Máte niekto takú skúsenosť? Čo mi radíte? Nemám rada také naťahovačky, ale v rodine ma každý otravuje, že to nemám nechať tak...

Za každý dotaz, radu, pripomienku vopred ďakujem
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Janka6685
Ako to myslíš, že "či vôbec"? Myslíš to vo všeobecnosti?

A prečo na neznámeho páchateľa, keď viem aj názov spoločnosti aj meno toho, kto ma poisťoval?
To bolo určite myslené vo všeobecnosti - zo zákona. Ak je páchateľ známy - bude sa vyšetrovať ten. Riešiť to bude určite UNION - tak to včera bolo v správach, že ich budú postihovať. Treba im ale dať o tom vedieť, pretože nemôžu vedieť, kto tam bol prihlásený podvodom. Vyšetrovať sa budú len tie prípady. Držím päste.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Bola som na polícii...(budem uvádzať adresy, aby Košičania vedeli)....Najskôr som šla samozrejme na Moyzesovu, kde mi povedali, aby som šla na Pribinovu, lebo trestný čin sa spáchal v ich obvode. Tam mi pán policajt na vrátnici (potom čo niekam volal) povedal, že mám ísť na Alvinczyho, lebo vraj je tam osoba, ktorá má na starosti celú kopu oznámení na Union. Tak som tam šla, vrátnik zavolal príslušného policajta, ktorý so mnou pochodil celú budovu, aby zistil, kam mám s tým ísť. Nikto o ničom nevedel. Vraj mám ísť nazad na Pribinovu, tam to budú riešiť. Tak som šla zas nazad. Policajt na vrátnici už vedel, prečo idem, lebo mu volali. Povedal, aby som počkala, že niekto príde a vybaví to so mnou. Hodnú chvíľu som čakala, potom sám policajt, ktorý sedí na vrátnici (neviem, či je to vrátnica, ale je hneď pri vstupe) mi povedal, že to nemá zmysel (čakať), lebo si zodpovednosť za vyriešenie tohto prípadu (a iných podobných) prehadzujú ako horúci zemiak, že so mnou spíše zápisnicu sám. Tak som konečne podpísala zápisnicu a konečne mohla odísť. Nebyť toho milého policajta, tak tam sedím asi doteraz.

Už aspoň viem, prečo ľudia takéto veci nechávajú plávať...Ja som tiež mala také myšlienky, ale povedalal som si, že ak som už preskákala toto všetko, tak to musím dokončiť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak si ma vôbec nepotešila a už vôbec nepovzbudila. Takže svoju vec si si vybavila, ale asi vôbec netušíš, či to bude vyriešené a v koho prospech. Apropo, dostaneš sa späť do starej ZP alebo musíš počkať do 1.1.2008?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Gabi03
Tak si ma vôbec nepotešila a už vôbec nepovzbudila. Takže svoju vec si si vybavila, ale asi vôbec netušíš, či to bude vyriešené a v koho prospech. Apropo, dostaneš sa späť do starej ZP alebo musíš počkať do 1.1.2008?
Zrejme budem kontaktovaná osobou, ktorá bude mať na starosti vyriešenie prípadu. Niečo v tom zmysle mi hovoril policajt, ktorý so mnou spisoval zápisnicu.

V oznámení, ktoré som dostala od Unionu, že vyhoveli mojej sťažnosti bolo uvedené, že ostávam poistencom predchádzajúcej zdravotnej poisťovne. Takže dúfam, že to tak aj bude.

Btw, na odľahčenie: som sa musela smiať pri pomyslení, že zápisnicu spisuje policajt s blondínkou (už som z toho všetkého taká unavená, že sa nevládzem hnevať, len sa nad tým usmievam:p)
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Janka6685
Zrejme budem kontaktovaná osobou, ktorá bude mať na starosti vyriešenie prípadu. Niečo v tom zmysle mi hovoril policajt, ktorý so mnou spisoval zápisnicu.

V oznámení, ktoré som dostala od Unionu, že vyhoveli mojej sťažnosti bolo uvedené, že ostávam poistencom predchádzajúcej zdravotnej poisťovne. Takže dúfam, že to tak aj bude.

Btw, na odľahčenie: som sa musela smiať pri pomyslení, že zápisnicu spisuje policajt s blondínkou (už som z toho všetkého taká unavená, že sa nevládzem hnevať, len sa nad tým usmievam:p)
No trošku som sklamaná takýmto postupom zo strany polície, a dúfam, že to predsa len budú riešiť - už len z princípu. Veď to si potom už môže každý robiť, čo chce.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Videli ste pred chvíľou televízne noviny na Markíze? Takže teraz čo? Ostávam v Unione? Asi si pôjdem po kartičku. Som zvedavá, čo mi povedia...

0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Janka6685
Videli ste pred chvíľou televízne noviny na Markíze? Takže teraz čo? Ostávam v Unione? Asi si pôjdem po kartičku. Som zvedavá, čo mi povedia...

Čo bolo v televíznych novinách? Ja som bola včera na pobočke podať tú sťažnosť. Pani sa tvárila, že je to normálne, keď na nich podávam sťažnosť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Gabi03
Čo bolo v televíznych novinách? Ja som bola včera na pobočke podať tú sťažnosť. Pani sa tvárila, že je to normálne, keď na nich podávam sťažnosť.
Vraveli niečo v tom zmysle, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nemal uznať odhlásenie z poisťovne len na základe čestného vyhlásenia. Vraj to môže len súd a to trvá. Dovtedy, kým rozhodne by sme mali podľa všetkého ostať v Unione a zmeniť to môžeme až v septembri. Skôr sa na to nedá spoľahnúť, lebo hovorili, že súd môže rozhodovať mesiac...po roka...tri roky - to povedali doslova. Aj dnes v teleráne o tom hovorili v krátkych správach.


Naposledy upravil Janka6685 : 26.01.07 at 08:44
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No veeeľmi dobre. No nakoľko som ja nevrátila svoju starú kartičku, stále som tam (len aby ma ošetrili ). Ževraj je to v poriadku a v BA v Unione to budú riešiť. Tak som zvedavá, čo sa z toho vykľuje a hlavne kedy!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Pozri si televízne noviny zo včera na markíze: http://www.markiza.sk/tv_archiv/?193...Y&19383v=12812
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ak by to niekoho náhodou zaujímalo, tak dnes mi volala pani zo VšZP (presne tak, ako mi sľúbila), že mám na pobočke pripravenú kartičku poistenca. Pýtala som sa, že ako je to s tým, čo hovorili v televízii, že Úrad pre dohľad...nemal právo rušiť prihlášky z Unionu. Pani sa zatvárila čudne, že nič také nepočula, ale že všetko je v poriadku, lebo som prihlásená u nich a dala mi kartičku, že sa nemám ničoho báť. Tak dúfam, že je to tak... Na teraz som rada, že mám kartičku. Uvidíme, čo bude ďalej...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak dostalo to celkom rýchly spád. Ževraj mi práve prišiel doporučený list z Unionu, tak som si ho dala prečítať do telefónu. Stálo v ňom niečo ako, že došlo k zneužitiu názvu ZP Union, prešetrili moju sťažnosť a dospeli k záveru, že niekto zneužil moje údaje. Takže v Unione nie som poistená, ak mám ich kartičku, mám ju vrátiť. Začne sa trestné stíhanie... už neviem v čom a niečo oznámia aj Úradu pre dohľad... . Ževraj priložili aj kópiu mojej prihlášky.
Tak nakoniec sa to vyriešilo celkom dobre a hlavne rýchlo. Ak budete mať niekto záujem, zajtra môžem pricapiť ten list od nich.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Tak dostalo to celkom rýchly spád. Ževraj mi práve prišiel doporučený list z Unionu, tak som si ho dala prečítať do telefónu. Stálo v ňom niečo ako, že došlo k zneužitiu názvu ZP Union, prešetrili moju sťažnosť a dospeli k záveru, že niekto zneužil moje údaje. Takže v Unione nie som poistená, ak mám ich kartičku, mám ju vrátiť. Začne sa trestné stíhanie... už neviem v čom a niečo oznámia aj Úradu pre dohľad... . Ževraj priložili aj kópiu mojej prihlášky.
Tak nakoniec sa to vyriešilo celkom dobre a hlavne rýchlo. Ak budete mať niekto záujem, zajtra môžem pricapiť ten list od nich.
Podobný list prišiel aj mne.

Medzičasom mi prišlo aj vyrozumenie z polície, kde stálo: "Podľa § xy Trestného poriadku vec trestné oznámenie podané dňa xy ....ktoré podala na neznámeho páchateľa o d o v z d á v a m Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na prejednanie veci nakoľko nie je dôvod na začatie trestného stíhania alebo na postup podľa §... Odôvodnenie: Nakoľko touto problematikou, prešetrovaním takýchto podnetov a oznámení vybavuje úrad pre dohľad...vec odovzdávam, pretože skutok nevykazuje znaky prečinu a mohol by sa prejednať na úrade kompetentnom vo veci konať."

Takže tak...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

bepo Pozri príspevok
Oznámenie sa podáva na neznámeho páchateľa a polícia podľa svedectiev určí koho a či vôbec obžaluje.
Janka6685 Pozri príspevok
Ako to myslíš, že "či vôbec"? Myslíš to vo všeobecnosti?

A prečo na neznámeho páchateľa, keď viem aj názov spoločnosti aj meno toho, kto ma poisťoval?
Janka6685 Pozri príspevok
Podobný list prišiel aj mne.

Medzičasom mi prišlo aj vyrozumenie z polície, kde stálo: "Podľa § xy Trestného poriadku vec trestné oznámenie podané dňa xy ....ktoré podala na neznámeho páchateľa o d o v z d á v a m Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na prejednanie veci nakoľko nie je dôvod na začatie trestného stíhania alebo na postup podľa §... Odôvodnenie: Nakoľko touto problematikou, prešetrovaním takýchto podnetov a oznámení vybavuje úrad pre dohľad...vec odovzdávam, pretože skutok nevykazuje znaky prečinu a mohol by sa prejednať na úrade kompetentnom vo veci konať."

Takže tak...
No tak už máš vo veciach jasno
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bepo Pozri príspevok
No tak už máš vo veciach jasno
Mal si pravdu. Ja som vravela, že sa do týchto vecí nerozumiem a ešte som nič podobné neabsolvovala. Ešte stále som príliš naivná a domýšľavá a často si myslím, že veci sa vyriešia inak ako sa nakoniec vyriešia.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ľudia, túto tému som našla len dnes, nestihla som ju prečítať celú, ale poviem vám, je to (čo sa týka prepoisťovania do Unionu) riadny hnus. Ja som robila Dôveru a stal sa mi takýto prípad: otca aj 3 deti, ktoré majú v pestúnskej starostlivosti, som prihlásila do Dôvery, matka už bola v Unione. Otec dostal všetky náležitosti, čo sa týka zmeny poisťovne, ale deti nie. Zrazu, už ani neviem, akým spôsobom, zistili, že deti sú v Unione. Právo uskutočňovať takéto úkony majú z rozhodnutia súdu oni, takže vôbec neviem, kde sa stala chyba. A dúfam, že to nebude tak, ako s Jankou 6685, pretože okamžite podávam sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, pretože toto nie je mysliteľné. Len si musím ešte veľa vecí pozisťovať...
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

....musím si nájsť čas prečítať celý tento článok, určite nájdem "inšpirácie", ako to vyriešiť. Tak ďakujem všetkým prispievateľom....
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Heike, nič nekonaj v tej "dobrej" poisťovni. Choď do Unionu a tam daj sťažnosť na neoprávnené použitie údajov tých detí, resp. že boli neoprávnene prihlásené. Ja som cca do dvoch týždňov dostala z Unionu odpoveď, ako som uviedla vyššie. Tiež som sa rozčulovala, ale tým sa to veru nevyriešilo. Takže pokoj a choď konať na tie správne veci. Držím palce. A kľud. Zdravie máme len jeden, aj keby sme boli poistený v Unione.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Snažím sa zachovať kľud, zatiaľ som nikde ešte nebola, takže celá tá "perepuť" ma ešte len čaká.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Deti sú zo zákona poistené v tej poistovni kde aj matka a keďže matka je v Unione tak aj deti sú v Unione
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať