Zavrieť

Porady

Podvod v prihlásení do zdravotnej poisťovne

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Stala sa mi jedna nepríjemnosť. Nejaký "dobrák" ma prihlásil bez môjho vedomia a podpisu do Unionu. Mal samozrejme chybné údaje: adresa, telefón, ČOP, dokonca som podľa prihlášky osoba, za ktorú platí poistné štát (a to som pritom SZČO). Chvíľu som teda bola poistencom Unionu. Podala som na nich sťažnosť, v ktorej mi chvalabohu vyhoveli a tak som odrazu poistencom starej poisťovne. Na prvý pohľad je to vybavená vec, ale chcem sa opýtať na váš názor, či by som aj tak nemala podať na zdravotnú poisťovňu alebo na dotyčného, čo mi vypisoval prihlášku (alebo na oboch) trestné oznámenie? Ide mi o to, že mi narobili problémy, lebo som musela behať po poisťovniach, po doktoroch a zisťovať, čo sa stalo. Stálo ma to nervy a čas a keď si pomyslím, že keby som nemenila poisťovňu (na inú ako Union), tak by som z toho mala obrovské problémy: zle by som posielal úhrady, nevrátila by som kartičku, žiaden lekár by ma neošetril,....čo by malo za následok ďalšie vybavovačky, vysvetlovačky,... a zas nervy a čas. A verím, že podobných prípadov je viac, či už o tom podvedené osoby vedia a v horšom prípade nevedia.

Máte niekto takú skúsenosť? Čo mi radíte? Nemám rada také naťahovačky, ale v rodine ma každý otravuje, že to nemám nechať tak...

Za každý dotaz, radu, pripomienku vopred ďakujem
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

bepo Pozri príspevok
Deti sú zo zákona poistené v tej poistovni kde aj matka a keďže matka je v Unione tak aj deti sú v Unione
Ja som myslela, že to je len do 60 dní od narodenia.... teda pokým nie sú prihlásené inde.....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
hm...zábava okolo poisťovní začína naberať obrátky...mne dnes oplieskali o hlavu odhlášku zamestnanca z Apolla...ten dobrák je vraj v Unione...jak dobre že o tom nikto nevie...januárový odvod za neho šiel samozrejme do apolla...obávam sa, že sa ešte smiechu nezdržíme
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
heike Pozri príspevok
Snažím sa zachovať kľud, zatiaľ som nikde ešte nebola, takže celá tá "perepuť" ma ešte len čaká.
Držím ti palce, aby si to všetko zvládla bez väčších nervov, aj keď nejakým sa určite nevyhneš.

Ľutujem všetkých, ktorí sa stali obeťami Unionu. Je to nehorázne. A predstavte si, koľko ľudí ešte ani netuší, že sú prepoistení. Dúfam, že tú poisťovňu zrušia a že žiadna podobná už nevznikne.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Janka6685 Pozri príspevok
Držím ti palce, aby si to všetko zvládla bez väčších nervov, aj keď nejakým sa určite nevyhneš.

Ľutujem všetkých, ktorí sa stali obeťami Unionu. Je to nehorázne. A predstavte si, koľko ľudí ešte ani netuší, že sú prepoistení. Dúfam, že tú poisťovňu zrušia a že žiadna podobná už nevznikne.
Tiež mám veľmi podobné pocity.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Bepo, môžeš mi napísať, aký to je zákon, paragraf? Myslím si, že je to tak, ako to napísala Nika - do 60 dní od narodenia - to aby sa nestalo, že rodičia na to pri tých všetkých povinnostiach a radostiach na zdravotku zabudnú, ale sú to deti 6, 5 a 4-ročné, neviem, vzťahuje sa to aj na nich? Čo som poisťovala iné deti, vypisovala som za nich prihlášku, kde sa ako zákonný zástupca podpisoval rodič. A myslím, že u takto starých detí sú dôležité aj ich vypísané údaje, nie? Nie sú už batoľatá...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak, aby si niekto nemyslel ako ja, že všetko sa dá aj jednoducho vyriešiť, tu je pokračovanie môjho "príbehu":
Práve prišlo zamestnávateľovi oznámenie podľa mesačného výkazu na preddavky na poistné, že istý poistenec (ja!) od 1.1.2007 nie je poistencom danej poisťovne. Najväčšia švanda je tá, že toto oznámenie prišlo na mes.výkaze za 02/2007!!! A teda za január som poistená či nie?
Budem ďalej informovať.


Takže "milá" pani v poisťovni mi oznámila, že keďže ma union (a to pisem náročky malé u) prihlásil v úrade pre dohľad nad zdravotnou poisťovňou, oni ma automaticky v starej poisťovni odhlásili. Takže musím si ísť vypýtať potvrdenie od unionu, že nie som ich poistenec a až na základe tohto potvrdenia (na ktorom sa dohodli až generálni riaditelia) mi v starej poisťovni zrušia odhlášku.
Takto rozčúlená som už dávno nebola!

Takže by som sa potešila aj keby sa ozve nejaký právne zdatný človek, ktorý by povedal svoj názor, či sa môže vôbec takto šachovať s človekom, ktorý je v tom úplne nevinné.
V podstate niekto si vybral práve moje meno a ja teraz musím behať po úradoch a nie jedenkrát, aby sa to vyriešilo. A to už s tým nerátam ani, že by sa to s týmto skončilo.
Naposledy upravil Gabi03 : 23.03.07 at 12:47
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ešte ma napadlo.
Keďže nie som poistenec uvedenej ZP, firma by si mala späť vypýtať peniaze ako neoprávnené držanie a aj mne doplatiť do výplaty. Okrem toho si pýtať aj úroky, lebo to nie je práve pár sto korún. Čo vy na to? Je to pritiahnuté za vlasy?
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Akurát teraz riešim prípad - Podvod v prihlásení... mojej zamestnankyne. Dozvedela som sa o tom, keď sa mi vrátil výkaz zo starej poisťovne. Zamestnankyňa to riešila už v decembri. Podala sťažnosť do Unionu. Myslela si, že je to v poriadku. Momentálny stav je takýto : Musela odovzdať preukaz do starej poisťovne, v Unione jej včera dali preukaz od 1.1.2007. Zamestnávateľ: Výkazy do starej poisťovne mi zoberú len bez nej. Odvody sú za január a február urobené s ňou. Do Unionu som musela vypísať prihlášku zamestnávateľa, ju prihlásiť, výkazy za január a február ,
odvod vykonať okamžite za január a február. Volala som do Unionu - že dúfam, že ma nebudú pokutovať. Odpoveď: O tom rozhoduje Bratislava, a ak ma budú pokutovať mám žiadať odpustenie penále . To nie je všetko: Ak jej vyhovejú a vráti sa do starej poisťovne. Musím do starej poisťovne urobiť odvody za ňu,dať opravné výkazy . Z Unionu pýtať peniaze naspäť. .
A ešte neviem určite budem musím odhlásiť zamestnávateľa. ju. atď..
Je toto možné ? V decembri zamestnankyňa poslala sťažnosť a do dnešného dňa nedostala nič. /mala ju dostať do 30 dní/ V Unione musela podať ešte jednu. Lebo starú nemôžu nájsť .
Najlepšie na tom je, že ona vie, kto to urobil. Najhoršie na tom je, že to urobila pracovníka PaM, zneužila osobné údaje. Hambím sa za ňu.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No ja ako "poškodená" som pekne nacupitala do unionu, tam mi pani bez problémov dala potvrdenie o tom, že od 1.1.2007 NIE som poistenec Unionu. Šla som do starej ZP zaniesť to potvrdenie a už pri odchode mi "drahá pani" povedala, nech si ešte sadnem starú kartičku (starej ZP) vrátim a vystaví mi nový.
Poviem vám, takto som sa už dávno nerozčulovala nad jednou vecou. A tak dlho.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nikdy som nikomu nič zlé nepriala, ale dúfam, že po tých hrozných peripetiách, čo sme si zažili, budú pre tých, čo majú podvody na svedomí, vyvodené dôsledky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať