Zavrieť

Porady

PN za november 2006

Dobrý deň, viem že sa tu toho popísalo mnoho a ospravedlňujem sa, že znova začínam túto tému. Ale týka sa mňa konkrétne a potrebujem zistiť pár vecí.

Pracovnú zmluvu mám od 14.11.2006. V ten deň som nastúpila na PN, ktorá trvala do 14.12.2006.
V pracovnej zmluve mám uvedenú čistú mzdu 8.000,- Sk. Prosím pomôžete mi vypočítať, na koľko Sk mám nárok počas PN (koľko mi má zaplatiť za PN teda prvých 10 dní zamestnávateľ? neviem vypočítať ten vymeriavací základ) a koľko by som mala dostať zo sociálnej poisťovne? Nakoľko som nedostala ešte ani korunu.
Mám pocit, že môj zamestnávateľ ani neuviedol na lístku pre SP vymeriavací základ, pretože ho ani nevedel vypočítať a PN som si musela ísť zaniesť do SP sama.

Ešte sa chcem spýtať na náhradu stravného. Zamestnávateľ mi nedáva lístky. Koľko mám nárok na stravné? Niekde som čítala že je to 55% z 89,- teda 48,95. Tieto Sk sa nejako zdaňujú?

Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak vznikne poistencovi nárok na nemocenskú dávku v deň vzniku nemocenského poistenia, uvádza sa do spomínaného potvrdenia tzv. predpokladaný príjem - vymeriavací základ, z ktorého by sa platilo nemocenské poistenie za kalendárny mesiac , v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku.
Tebou uvádzaný VZ 9357 Sk vieš odkiaľ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tinka.b
ďakujem, tak skúsim zavolať a uvidím
mne prišiel výmer zo Soc.Poist. v Trnave - čo ma šoklo, že koľko mi priznávajú PN/deň, asi 10 dní po odovzdaní PN-ky. Chodí to aj ostatným???
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Ja som PN odovzdala 15 .11. a list zo SP mi prišiel 8. 12., takže skôr ako mi bola vyplatená prvá PN.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

tinka.b
No, môj zamestnávateľ odovzdal neskoro v decembri papier a ja sama som si musela ísť po ukončení PN do poisťovne. Inú informáciu neviem. Mám pocit, že môj zamestnávateľ neuviedol na lístku pre SP môj vymeriavací základ... viem že môj VZ je 9.357,- čo ešte okrem toho potrebuje SP na výpočet PN?
Vymeriavací základ, z ktorého sa platí poistenie, nie je to isté ako denný vymeriavací základ, z ktorého sa vypočítava nemocenské.
Podrobnosti v §§54, 55 a 57 zákona o sociálnom poistení.
Naposledy upravil endrju : 19.01.07 at 11:22
0 0
tinka.b tinka.b

tinka.b je offline (nepripojený) tinka.b

VZ 9.357,- Sk mi pomohli vypocitat poradaci môj zamestnávateľ mi uviedol do pracovnej zmluvy čistú mzdu 8.000,- Sk. Momentálne je zamestnávateľ odcestovaný a ja som ukončila pracovný pomer v skúšobnej dobe k dnešnému dňu.

viem, že sa uvádza v pracovnej zmluve hrubá mzda, no mne uviedol čistú. Viem, že za mňa nezaplatit ešte žiadne odvody a aj preto si myslím, že som ešte nedostala vyplatenú tú PN.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Rekapitulácia:
Vznik pracovného pomeru - 14.11.2006
PN od 14.11.2006 do 13.12.2006
Ak vieš, že má byť na pracovnej zmluve uvedená hrubá mzda, nemala si ju v takej podobe podpisovať . V dobe PN zamestnávateľ neodvádza žiadne odvody. Takže ak si prvý raz pracovala 14.12.2006, mzdy za 12/06 sa spracúvajú v januári 2007, a to či zamestnávateľ za Teba odviedol odvody záleží od jeho výplatného termínu.Ak má výplatný termín posledný deň nasledujúceho mesiaca, tak má ešte čas....
V žiadnom prípade to však nijako nesúvisí s Tvojou PN-kou a vyplatením či nevyplatením nemocenských dávok.
Naposledy upravil Johanka : 19.01.07 at 10:47
0 0
tinka.b tinka.b

tinka.b je offline (nepripojený) tinka.b

Aha, no tak už tomu trochu rozumiem ďakujem. Veru, poučila som sa a už takú zmluvu nepodpíšem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

sway
mne prišiel výmer zo Soc.Poist. v Trnave - čo ma šoklo, že koľko mi priznávajú PN/deň, asi 10 dní po odovzdaní PN-ky. Chodí to aj ostatným???
Áno, už chodí všetkým taký list pri PN, materskej aj OČR. Neviem či je to rozhodnutie alebo oznámenie.
0 0
tinka.b tinka.b

tinka.b je offline (nepripojený) tinka.b

no idem tam ja radšej zavolať lebo som žiadny list nedostala
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

tinka.b
VZ 9.357,- Sk mi pomohli vypocitat poradaci môj zamestnávateľ mi uviedol do pracovnej zmluvy čistú mzdu 8.000,- Sk. Momentálne je zamestnávateľ odcestovaný a ja som ukončila pracovný pomer v skúšobnej dobe k dnešnému dňu.

viem, že sa uvádza v pracovnej zmluve hrubá mzda, no mne uviedol čistú. Viem, že za mňa nezaplatit ešte žiadne odvody a aj preto si myslím, že som ešte nedostala vyplatenú tú PN.
Keďže PN vnikla v deň vzniku prac. pomeru, zamestnávateľ na tom potvrdení, čo som spomínala uvedie hrubú mzdu - čo tam presne uvedie neviem, keď máš dohodnutú v zmluve čistú. Pri tom VZ 9357 by ti vyšla PN za prvé 3 dni 77,975 Sk/deň a ďalšie dni 171,545/deň. PN sa platí za kalendárne dni (t.j. aj soboty a nedele). Prvých 10 dní platí zamestnávateľ, potom SP. Ale ak pracovný pomer skončil počas prvých 10 dní, od nasledujúceho dňa už PN platí SP.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
somij
Áno, už chodí všetkým taký list pri PN, materskej aj OČR. Neviem či je to rozhodnutie alebo oznámenie.
Ja som to dostala vo forme rozhodnutia.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
tinka.b
VZ 9.357,- Sk mi pomohli vypocitat poradaci môj zamestnávateľ mi uviedol do pracovnej zmluvy čistú mzdu 8.000,- Sk. Momentálne je zamestnávateľ odcestovaný a ja som ukončila pracovný pomer v skúšobnej dobe k dnešnému dňu.

viem, že sa uvádza v pracovnej zmluve hrubá mzda, no mne uviedol čistú. Viem, že za mňa nezaplatit ešte žiadne odvody a aj preto si myslím, že som ešte nedostala vyplatenú tú PN.
ešte skús preveriť, či Ťa zamestnávateľ vôbec prihlásil do SP a ZP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať