Zavrieť

Porady

Ročné hlásenie na DÚ

Môžem toto hlásenie za rok 2006 podať už teraz alebo až v marci? Všetky údaje k hláseniu vlastne mám, teda niet na čo čakať. Alebo sa mýlim?
Usporiadat
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Díky Janka!!!
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

pekny mis-mas je tu popisany.

cast I. hlasenia za 2006:

- riadok 2 - zrazene nedoplatky za rok 2005 (zrazene niekedy 01,02,03/2006 v mzde)
- riadok 3 - vratene preplatky za 2005 (vratene ....)

Hlasenie za 2006 sa moze podat kludne aj dnes -- jediny udaj ktory suvisi s RZ zamestnancov za 2006 a vpisuje sa do Hlasenia je na jeho prvej strane a je to Datum vykonania RZPD. takze kto robi RZPD v jenuarovych vyplatach da tam 31.1.2007 a ma vyfarane - eto vsjo
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm
Upozorňujem na to, že do hlásenia sa vypisuje za každého zamestnanca aj údaj o výsledku ročného zúčtovania.
Teraz som trošku mimo, aj keď ste mi to babky odsúhlasili, ale je to naozaj tak?
Pozrela som si hlásenie, a naozaj som tam žiadnu kolonku na tento údaj nenašla, len na prednej strane je dátum vykonania RZD.
Teraz neviem, kde som to nabrala, ale bola som si istá, že takýto údaj som tam minulý rok vpisovala.
Asi to tak nie je, však?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jankasm
Teraz som trošku mimo, aj keď ste mi to babky odsúhlasili, ale je to naozaj tak?
Pozrela som si hlásenie, a naozaj som tam žiadnu kolonku na tento údaj nenašla, len na prednej strane je dátum vykonania RZD.
Teraz neviem, kde som to nabrala, ale bola som si istá, že takýto údaj som tam minulý rok vpisovala.
Asi to tak nie je, však?
Janka výsledok RZD sa zapisoval myslím pred dvomi či tromi rokmi. Teraz sa píše len dátum vykonania RZD
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

som rada ze sa to nakoniec vysvetlilo, poriadne mi odlahlo, zacala som mat dojem ze za posledne roky sme to urobili zle. prajem pekny vikend
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkaj
Janka výsledok RZD sa zapisoval myslím pred dvomi či tromi rokmi. Teraz sa píše len dátum vykonania RZD
Jaaaaaaaaaaaaaaj
Ja som bola asi práve vtedy keď sa to prestalo uvádzať na MD, tak som bola trošku pomýlená. Ďakujem
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

ahojte, chcem sa spýtať robím prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a hlásenie o vyúčtovaní dane avšak mam problémy a chcem sa poradiť:
1. v prehľade za 4 Q 2006 mám uviesť aj preddavky na daň, ktoré boli zrazené a vyplatené 15.1.2007 spoločne za 10,11,12 mesiac alebo to zahrniem do prehľadu za 1 Q 2007?
2. čo sa týka hlásenia taktiež v ňom musím uviesť zrazené preddavky, ktoré sa týkali 10,11,12 za ktoré bola zrazená preddavková dań a tiež aj vyplatená mzda toho 15.1.2007?
dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

skuba
ahojte, chcem sa spýtať robím prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a hlásenie o vyúčtovaní dane avšak mam problémy a chcem sa poradiť:
1. v prehľade za 4 Q 2006 mám uviesť aj - áno, aj preddavky na daň, ktoré boli zrazené a vyplatené 15.1.2007 spoločne za 10,11,12 mesiac alebo to zahrniem do prehľadu za 1 Q 2007? - nie, nepatria do 1.Q 07
2. čo sa týka hlásenia taktiež v ňom musím uviesť zrazené preddavky, ktoré sa týkali 10,11,12 za ktoré bola zrazená preddavková dań a tiež aj vyplatená mzda toho 15.1.2007? - hlásenie je súčtom kvartálnych prehľadov
dakujem
odpoveď v modrom
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

a chcem sa spýtať, keď to bolo vyplatené naraz za tie tri mesiace rozdelím daň do prehľadu jednotlivo po mesiacoch alebo ju dám len napr. do 12 mesiaca?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

skuba
a chcem sa spýtať, keď to bolo vyplatené naraz za tie tri mesiace rozdelím daň do prehľadu jednotlivo po mesiacoch alebo ju dám len napr. do 12 mesiaca?
Odvedené sumy a dátumy napíšeš podľa skutočnosti...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V r. 1 uvádzame za každý mesiac zrazené preddavky
V r. 10 uvádzame odvodovú povinnosť
V r. 11 uvádzame odvedené

Ak odvedieme za všetky tri mesiace až v januári, potom v stĺpci za december bude v r. 11 suma úhrnom za tri mesiace a januárový dátum. V stĺpcoch za 11, 12 bude v r. 11 nula bez dátumu.
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

prepáč ale tomu trochu nerozumiem, tá suma bola odvedená a vyplatená 15.1.2007 kde to do toho prehľadu dám?
(bližšie HM bola za mesiac 2880 avšak v januári bola vyplatená za 3 mesiace a z toho sa odviedla aj daň)
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

jáj už tomu chápem, dakujem ti velmi pekne a posielam bodík
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

Paula, chcem sa ešte spýtať a do riadku 1 mám uviesť aj dátumy, alebo len zrazenú daň?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
skuba
Paula, chcem sa ešte spýtať a do riadku 1 mám uviesť aj dátumy, alebo len zrazenú daň?
Uvedieš dátum, kedy bola daň zrazená.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Dobry den.
Chcem sa spytat, ci Danovy urad uznava aj tlaciva vytlacene z internetu, t.j. nie original zelene.
Dakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

stdr
Dobry den.
Chcem sa spytat, ci Danovy urad uznava aj tlaciva vytlacene z internetu, t.j. nie original zelene.
Dakujem.
áno uznáva. Ja posledný rok posielam len takéto tlačivá
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu,
Prehľad za IV Q 2006 je potrebné na DÚ zaslať do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka §49 odst. 2 ( to znamená do 30.1.2007 ) alebo už platí novela zákona do konca kalendárneho mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka ( do 31.1.2007)???
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Arava
Prosím poraďákov o radu,
Prehľad za IV Q 2006 je potrebné na DÚ zaslať do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka §49 odst. 2 ( to znamená do 30.1.2007 ) alebo už platí novela zákona do konca kalendárneho mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka ( do 31.1.2007)???
Novela je platná k 1.1.2007 a prehľad je ešte za rok 2006 tak by som sa spoľahla na dátum 30.1.2007

Doplnenie: Aj keď teraz som pozerala na www.drsr.sk do kalendára a tam je to pod dňom 31.1.2007.

Opravujem : Prehľad za IV.kvartál 2006 treba odovzdať do 31.1.2007. Postupuje sa už podľa novely zákona k 1.1.2007
Naposledy upravil katkaj : 31.01.07 at 14:09
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Posielala som dnes.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať