Zavrieť

Porady

materská dovolenka

Chcem Vás požiadať o radu:
Z čoho sa mi bude počítať mat. dovolenka ak nástup na MD je v marci2005, v roku 2004 som bola zamestnaná /hrubý príjem od jan. do septembra bol 10000,-Sk/ v septembri som dostala výpoveď a následne som si spustila živnosť - platím si (od sept. - do teraz , len do zdravotnej poisťovni. Po spustení živnosti môj hrubý príjem je cca 10 000,- mesačne. Ešte doplním, že v roku 2003 som mala spustenú živnosť od jan. do júna a od júna do konca roka 2003 som bola zamestnaná. V tedy keď som bola zamestnaná tak som mala pozastavenú živnosť. Dúfam, že som túto moju situáciu nepopísala dosť nezrozumiteľne. Prosím, ako sa mi vypočíta MD? Za odpoveď ďakujem.
Usporiadat
yenefer yenefer

yenefer je offline (nepripojený) yenefer

Ahojte. Ďalšia pikoška. Kamoška sa chystá na nejakú dobu do zahraničia a tak si vybavila neplatené voľno. Zamestnávateľovi hneď volali zo SP, zisťovali dôvody,či vraj nie je náhodou tehotná! Tomu vravím fakt drzosť.
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

yenefer
Ahojte. Ďalšia pikoška. Kamoška sa chystá na nejakú dobu do zahraničia a tak si vybavila neplatené voľno. Zamestnávateľovi hneď volali zo SP, zisťovali dôvody,či vraj nie je náhodou tehotná! Tomu vravím fakt drzosť.
tak tak- je to drzost- aj keby hned bola nema ich to co zaujimat!
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
yenefer
Ahojte. Ďalšia pikoška. Kamoška sa chystá na nejakú dobu do zahraničia a tak si vybavila neplatené voľno. Zamestnávateľovi hneď volali zo SP, zisťovali dôvody,či vraj nie je náhodou tehotná! Tomu vravím fakt drzosť.
Takže zamestnávateľ sa nesmie pýtať pri konkurze na to, či je zamestnankyňa tehotná. SP má tu drzosť, že si to preverí u zamestnávateľa. ÁÁÁÁ!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A čo na to keby ste SP povedali, že Zákon o ochrane osobných údajov také veci nedovoľuje a telefonicky nie je ani možné zistiť kto je na druhej strane telefónu a či majú na takúto vec súhlas od dotknutej osoby
To by bola ale provokácia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Myslíte si ,že SP pozná iné zákony, okrem tých svojich, podľa nich
najdôležitejších (aspoň podľa niektorých pracovníčok, ktoré sa tak dôležito tvária)???
príjemný pracovný deň
MM
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tweety
Myslíte si ,že SP pozná iné zákony, okrem tých svojich, podľa nich
najdôležitejších (aspoň podľa niektorých pracovníčok, ktoré sa tak dôležito tvária)???
príjemný pracovný deň
MM
Zamestnávateľ určite na takéto otázky nemá ani právo odpovedať a cez telefón hocikomu už vôbec nie. A vôbec ani nemusí vedieť, či je zamestnankyňa tehotná. A pokiaľ mu to sama neoznámi, ani nie je tehotná!
0 0
atomant atomant

atomant je offline (nepripojený) atomant

miro h.
cau,
netreba inu ziadost, len na zadnu stranu ziadosti uvedies, ze si nenarokujes na materske z ineho poistenia.

miro
Zdravim,

chcel by som sa spytat aku odpoved ste dostali z SP?
Odovzdali sme doklady zamestnavatelovi (ukoncenie PN a Ziadost o materske), ktora to poslala dalej do SP. Zatial sme vsak este nejake rozhodnutie neobdrzali, hoci nastup na MD bolo dna 5.8, tj. za august by sme uz pomalicky mali dostat nejake peniaze (alebo sa to vyplaca spatne?).

Dalej by som sa chcel spytat, ze kto by mal obdrzat rozhodnutie o vyske MD (mi ci zamestnavatel)? Ak dobre viem, prvych 10 dni dava zamestnavatel nahradu a uz potom plati SP. Ak je to tak, potom zamestnavatel dava nahradu vo schvalenej vyske alebo vo vyske na zaklade platu (ako v pripade PN).


Dakujem,
S pozdravom
Atomant

ps: Prajem Vam lahky porod, vela zdravia a stastia a samozrejem vela trpezlivosti!
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

atomant
Zdravim,

Dalej by som sa chcel spytat, ze kto by mal obdrzat rozhodnutie o vyske MD (mi ci zamestnavatel)? Ak dobre viem, prvych 10 dni dava zamestnavatel nahradu a uz potom plati SP. Ak je to tak, potom zamestnavatel dava nahradu vo schvalenej vyske alebo vo vyske na zaklade platu (ako v pripade PN).

To je omyl. SP vyplaca od prveho dna MD. Vyplaca sa za mesiac dozadu a chodi to okolo 20. dna v mesiaci. Rozhodnutie aspon kvoli mojej zamestnankyni neposielali. Dokonca po vyplateni prvej davky len telefonicky jej aj mne oznamili, ze sa stal omyl a chcu stare rozhod. obdobie.
0 0
rolandik rolandik

rolandik je offline (nepripojený) rolandik

Odpoveď zo SP dostaneš iba keď materské nevyplatia, neuznajú. Ak je všetko OK prídu IBA korunky.
0 0
karbanová karbanová

karbanová je offline (nepripojený) karbanová

Pán Mihál veľmi pekne Vás prosím o radu:

-pracovníčka bola zamestnaná pred nástupom na 1.materskú dovolenku len 2 mesiace t.j. v. r.2001 mes.11-12 ,potom poberala do 3 rokov dieťaťa rodič.príspevok tj.do 21.1.2005.Dňom 22.1.2005 ukončila PP a od tej doby je evidovaná ako uchádzač o zamestnanie .Teraz je znovu tehotná a jej predpokladaný termín pôrodu je 22.12.2005.Dá sa jej nejako pomôcť v prípade zamestnania do PP do termínu pôrodu?

Veľmi pekne ďakujem.....................
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...je potrebné upresniť, či v čase poberania RP (do 21.1.2005) mala status zamestnanca. Ak nemala, tj. RP poberala ale už nebola zamestnaná, tak pomoci niet, na materské nárok nemá.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Zita4
Zamestnávateľ určite na takéto otázky nemá ani právo odpovedať a cez telefón hocikomu už vôbec nie. A vôbec ani nemusí vedieť, či je zamestnankyňa tehotná. A pokiaľ mu to sama neoznámi, ani nie je tehotná!
Je nejaka povinnost zamestnankyne oznamit zamestnavatelovi, ze je tehotna?
Napr. ak je tesne pred predlzenim doby na ktore je uzavreta pracovna zmluva.
Oznamuje sa to pisomne alebo ako?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

ala13
Je nejaka povinnost zamestnankyne oznamit zamestnavatelovi, ze je tehotna?
Napr. ak je tesne pred predlzenim doby na ktore je uzavreta pracovna zmluva.
Oznamuje sa to pisomne alebo ako?
V § 40 ZP ods. 6/ - v súlade so smernicou EÚ č. 85 o ochrane matiek pojem tehotnej zamestnankyne. Za tehotnú zamestnankyňu možno považovať len
zamestnankyňu , ktorá o svojom tehotenstve informovala svojho zamestná-
vateľa a predložila súčasne lekárske potvrdenie. Ak žena z rôznych dôvodov
neinformuje zamestnávateľa o svojom tehotenstve, neprislúcha jej žiadna
ochrana, napr. pred výpoveďou.
0 0
atomant atomant

atomant je offline (nepripojený) atomant

nika.sum
To je omyl. SP vyplaca od prveho dna MD. Vyplaca sa za mesiac dozadu a chodi to okolo 20. dna v mesiaci. Rozhodnutie aspon kvoli mojej zamestnankyni neposielali. Dokonca po vyplateni prvej davky len telefonicky jej aj mne oznamili, ze sa stal omyl a chcu stare rozhod. obdobie.
Diky za odpoved,
mna informovali, ze len v pripade ak je to vyplacana v ochrannej dobe, ale
mozno mam zlych informatorov :-).

Ked nedostaneme rozhodnutie, tak potom na zaklade prijatych peniazi si mozem podat odvolanie (ak by sumu vypocitali z predchadzajuceho zamestnania, tj. by brali rozh. obdobie vlanajsi rok a nie obdobie od zmeny zamestnavatela)?

Dakujem,
Atomant
0 0
miro h. miro h.

miro h. je offline (nepripojený) miro h.

ahoj atomant...my sme uz v auguste obdrzali vyjadrenie z SP, ze treba pockat na narodenie sa babatka a zaslanie rodneho listu na SP, na zaklade ktoreho nam urcia, ci mame narok na materske z noveho TPP. Vieme, ze narok zamietnu a na zaklade zamietnutia podame odvolanie.
Kedze uz mame krasneho synceka - Jakuba, ktory sa narodil 28.8., nic nam nebrani zaslat kopiu rodneho listu do SP a cakat na spominane rozhodnutie.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

miro h.
Kedze uz mame krasneho synceka - Jakuba, ktory sa narodil 28.8., nic nam nebrani zaslat kopiu rodneho listu do SP a cakat na spominane rozhodnutie.
Miro, blahoželám k narodeniu krásavca a držím palce.
Váš prípad sledujem od začiatku témy a som veľmi zvedavý ako to dopadne.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Jura
V § 40 ZP ods. 6/ - v súlade so smernicou EÚ č. 85 o ochrane matiek pojem tehotnej zamestnankyne. Za tehotnú zamestnankyňu možno považovať len
zamestnankyňu , ktorá o svojom tehotenstve informovala svojho zamestná-
vateľa a predložila súčasne lekárske potvrdenie. Ak žena z rôznych dôvodov
neinformuje zamestnávateľa o svojom tehotenstve, neprislúcha jej žiadna
ochrana, napr. pred výpoveďou.
Dakujem, ale ma zamestnankyna ochranu i pred nepredlzenim doby zamestnania? Nema.
0 0
miro h. miro h.

miro h. je offline (nepripojený) miro h.

diky endrju za blahozelanie, ako aj za tvoj zaujem...my stale verime, ze to vyjde...su na to predpoklady...aj ked teraz nam predovsetkym zalezi na zdravi nasho Jakubka.
0 0
atomant atomant

atomant je offline (nepripojený) atomant

Miro,
aj my gratulujeme a prajeme vela zdravia, stastia a lasky.
Nam sa uz tiez narodila krasna Dorotka :-)
0 0
miro h. miro h.

miro h. je offline (nepripojený) miro h.

atomant,
aj ja vam blahozelam k dcerke a nech sa vam v zivote len a len dari.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať