Zavrieť

Porady

materská dovolenka

Chcem Vás požiadať o radu:
Z čoho sa mi bude počítať mat. dovolenka ak nástup na MD je v marci2005, v roku 2004 som bola zamestnaná /hrubý príjem od jan. do septembra bol 10000,-Sk/ v septembri som dostala výpoveď a následne som si spustila živnosť - platím si (od sept. - do teraz , len do zdravotnej poisťovni. Po spustení živnosti môj hrubý príjem je cca 10 000,- mesačne. Ešte doplním, že v roku 2003 som mala spustenú živnosť od jan. do júna a od júna do konca roka 2003 som bola zamestnaná. V tedy keď som bola zamestnaná tak som mala pozastavenú živnosť. Dúfam, že som túto moju situáciu nepopísala dosť nezrozumiteľne. Prosím, ako sa mi vypočíta MD? Za odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Úžasné!!! A ja špekulujem nad rozdielom 4750 Rodičovský a 2200 materský! No som dobre padnutá na hlavu! (TP = 21.4. zatiaľ)
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ermon
Úžasné!!! Aj ja špekulujem nad rozdielom 4750 Rodičovský a 2200 materský! No som dobre padnutá na hlavu! (TP = 21.4. zatiaľ)
Takže ten február 2006 by mal vyjsť ako RO tak či tak.
Ak budeš mať ďalšie otázky (alebo by bola korekcia zákona), tak sa ozvi.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Děkuji, výsosti.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ermon
Děkuji, výsosti.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

ajobs
Závisí to od termínu pôrodu. Podľa mňa by bolo pre teba najlepšie rozhodujúce obdobie február 2006 (pretože má len 28 dní), pretože ak počítame napr. termín pôrodu okolo 16.4.2006, potom nástup na MD by mohol byť od 1.3.2006 (6-8 týždňov pred termínom pôrodu), a teda RO február 2006. Stačí, keď si zoberieš v januári 2006 ( napr.30. a 31.1.2006 ) neplatené voľno, a potom si zvýšiš VZ vo februári 2006 na 23.738 Sk. Denný VZ potom bude 23.738/28 dní=847,7857 Sk, z toho 55% 466,2822 Sk. Takže v mesiaci, ktorý má 31 kalendárnych dní bude tvoje materské 14.455 Sk, v mesiaci s 30 kalendárnymi dňami 13.989 Sk. Vychádza to celkom fajn.
Ďakujem za vynikajúci nápad. Ja mám termín až v júni, ale samozrejme som začala už teraz špekulovať. Rozmýšľala som nad rozviazaním pomeru a opatovným prijatím, ale keď je táto možnosť s neplateným voľnom. Snáď to bude platiť naďalej.
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Prajem všetkým pekný deň.

Chcela by som Vás poprosiť o radu - termín pôrodu mám 6.3.2006 a predpokladaný nástup na MD by mal byť okolo 20.januára 2006.
Mohli by Ste mi prosím poradiť, ako by som si tiež mohla vylepšiť materké, či už rozviazaním PP, alebo využitím neplateného voľna, ak to bude zákon dovoľovať aj budúci rok, pretože sa rozpráva o novele.
Veľmi pekne ďakujem za každú radu :-)

Pekný deň.
Monika :-)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Monika, novela bola stiahnutá z parlamentu, takže to čo sa využivalo doteraz sa môže využívať aj naďalej. Možnosti tu boli veľakrát rozpísané, naposledy Ajobs - čo napísal, aplikuj na seba.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Novela zákona o SP nebude, a ani v iných zákonoch s vysokou pravdepodobnosťou nebudú časti týkajúce sa nemocenského poistenia a materskej novelizované. Takže to čo platí dnes, tipy a triky k MD, bude aktuálne aj od 1.1.2006
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Ďakujem Janka - o stiahnutí novely zákona som počula, ale myslela som tým to, či nestihnú do konca roka túto novelu prepracovať podľa svojich predstáv, ak nie, tak to je potom fain.
To znamená, že by som mohla využiť tesne pred nástupom na MD neplatené voľno - hoc aj na jeden deň a na nasledujúci pracovný deň max.vym.základ - tak by to Janka bolo potom možné.
Ďakujem ešte raz za radu.
Monika
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Ďakujem veľmi pekne aj Vám pán Mihál. Veľmi Ste ma potešili.
Prajem krásny deň.
0 0
zorica zorica

zorica je offline (nepripojený) zorica

TONO:Zamestnana som bola od novembra 2004 az doposial, takze od tohto casu som platila socialku aj ako zamestnanec aj ako SZCO.Myslis ze by mi to mohli zratat?Keby mi to zratali, dostala by som najvyssiu matersku, takto mam najnizsiu, z ktorej mi ako slobodnej matke nevychadza kupit ani plienky.DIKY MOC
0 0
zorica zorica

zorica je offline (nepripojený) zorica

ajobs
Musíš napísať trochu viac o platení na NP ako SZČO a ako zamestnanec-koľko dní si platila, odkedy-dokedy, aby sa dalo určiť rozhodujúce obdobie. Mám k dispozícii list od SP, kde píšu, že do obdobia 270 dní nemocenského poistenia je možné započítať aj obdobia iných nemocenských poistení, ktoré spadajú do obdobia 2 posledných rokov.
UZ SOM TI NAPISALA -TOTO PRIPAJAM LEN PRE ISTOTU,:p ABY SI VEDEL O COM SME TOCILI.DAKUJEM
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zorica
TONO:Zamestnana som bola od novembra 2004 az doposial, takze od tohto casu som platila socialku aj ako zamestnanec aj ako SZCO.Myslis ze by mi to mohli zratat?Keby mi to zratali, dostala by som najvyssiu matersku, takto mam najnizsiu, z ktorej mi ako slobodnej matke nevychadza kupit ani plienky.DIKY MOC
Zorica, predpokladám, že ty už si na MD a poberáš materské, takže musím vedieť presne, čo si kedy platila. Zvlášť ako SZČO a zvlášť ako zamestnanec, presne od-do,dátumy - môžeš aj cez SS, ale je to žiaľ, prípad, kedy už spätne nemôžme upraviť vymeriavací základ, iba o ňom polemizovať. Aj tak skúsim poradiť.
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
Ešte pre doplnenie : počas neplateného voľna sa musí manželka zamestnať na TPP, alebo stačí na dohodu ?
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

A preco by sa mala zamestnat, bude mat len neplatene volno, ostane napr. 2 dni doma a nic nepotrebuje, potom opat pride do prace.

Marta
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
marmal
A preco by sa mala zamestnat, bude mat len neplatene volno, ostane napr. 2 dni doma a nic nepotrebuje, potom opat pride do prace.

Marta
Manželka je zamestnaná vo verejnej správe, tam jej plat nezdvihnú. Zamestnal by som ju ja v mojej firme na 2 dni, len neviem ako. Na dohodu ?
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Na dohodu asi tie, z nej nie su odvody do socialky (len urazove 0.8 %), skor by som uvazovala ako zamestnanec na skrateny uvazok.

Marta
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
marmal
Na dohodu asi tie, z nej nie su odvody do socialky (len urazove 0.8 %), skor by som uvazovala ako zamestnanec na skrateny uvazok.

Marta
Marta dík, a to ju zamestnám normálne na 2 dni a potom jej dám výpoveď ?
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Roman, v tvojom pripade by som to neriesila neplatenym volnom manzelky v jej zamestnani, ale by som ju zamestnala u teba na skrateny uvazok napr. 2 hod. tyzdene a plat okolo 23.000 len na par dni pred nastupom na MD a mala aby matersku vypocitanu aj z povodneho zamestnania aj u teba.

ODPORUCILA BY SOM TI PRESTUDOVAT PRISPEVKY V TEJTO PORADE, napr. c 441 a ine.

Marta
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
To Roman.S: popíš celý problém, neviem, o čo ide ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať