Zavrieť

Porady

Likvidácia tovaru

účtujem v JU bar. V tomto roku zrušil bar, rozpredal majetok aj tovar. Ale ostali mu rôzne načaté fľaše alkoholu. Dala som to na osobnú spotrebu v nákupných cenách. Čiže som v JU ponížila položku tovar na základe inventarizácie. Urobila som to dobre? Vie mi niektor poradiť.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Predpokladám, že pri úhrade za tento tovar išiel tento tovar v JU do výdavkov znížujúcich základ dane. Ak áno, tak by sa mal podľa mňa mal upraviť, o tento zostatok tovaru na základe inventarizácie, daňový základ v tomto roku ako príjem zvýšujúci základ dane. Ak by to išlo iba ako osobná spotreba, tak sa to vyrieši len fyzicky, ale daňovo nie.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Myslím si, že by to malo byť pripočítané k ZD, nakoľko nákup bol zaúčtovaný ako náklad. Osobná spotreba môže byť, ale aj tak sa to musí pripočítať k ZD, pretože na osobnú spotrebu si môže zobrať len zo zdanených peňazí.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Podľa mňa najjednoduchší prípad by bol prehnať to cez registračnú pokľadňu v nákupných cenách a tým je po probléme. Zostatok skladu "nula". Je to čisté aj pri plátcovi DPH, nakoľko nemusí robiť daňové zaťaženie z množstva vyčleneného tovaru na osobnú spotrebu.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    máte rôzne dohady jedná sa o JU a nie je platca DPH. S tou činnosťou skončil tak načo to dotukávať do ERP. Ale pýtala som sa či poníženie nákupu tovaru v JU na vlastnú spotrebu môžem urobiť v obstarávacích cenách!!!!!

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    koalko
    máte rôzne dohady jedná sa o JU a nie je platca DPH. S tou činnosťou skončil tak načo to dotukávať do ERP. Ale pýtala som sa či poníženie nákupu tovaru v JU na vlastnú spotrebu môžem urobiť v obstarávacích cenách!!!!!
    Podľa mňa áno, za čo kúpil, za to preúčtoval na vlastnú spotrebu. Tu predsa nejde o predaj, ale likvidáciu zostatku zásob.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.