Zavrieť

Porady

účtovanie v školskej jedálni

Chcela by som sa opýtať, ak niekto účtuje o školských jedálňach, či je toto účtovanie správne?
uhradené fa : 112/321
neuhrad. fa: 112/321
úhrada faktúr: 321/241
úhrada stravy /deti/: 241/316
poplatky banke: 378/241
cudzie peniaze /cudzí stravníci/: 241/378
finančná norma: 316/602
spotrebná norma - skutočnosť: 501/112

vykázaný zisk, al. strata: 602/316, alebo 316/602.

Na konci roka sme cudzie peniaze odviedli zriaďovateľovi, ale potom na 378 mi vznikol mínus poplatky banke? Neviete mi poradiť čo s tým?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Ďakujem za pomoc, nebola som si istá či to dávať cez 261, tak si to takto podľa teba opravím. A ešte prosím, ak preháňaš réžiu ako príjem cez zriaďovateľa ideš cez 351/223? A ak sa ti tie peniaze zase vrátia ako ich účtuješ potom?
Prepáč, možno pôsobím ako neandrtalec, ale doteraz som účtovala len v podnikateľskom, takže sa to v podste všetko učím a mám v tom "mierny" zmätok - nerada by som pokračovať v tom našom doterajšom účtovnom chaose.
Naposledy upravil renatamnch : 10.11.08 at 16:07
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

renatamnch Pozri príspevok
Ďakujem za pomoc, nebola som si istá či to dávať cez 261, tak si to takto podľa teba opravím. A ešte prosím, ak preháňaš réžiu ako príjem cez zriaďovateľa ideš cez 351/223? A ak sa ti tie peniaze zase vrátia ako ich účtuješ potom?
Prepáč, možno pôsobím ako neandrtalec, ale doteraz som účtovala len v podnikateľskom, takže sa to v podste všetko učím a mám v tom "mierny" zmätok - nerada by som pokračovať v tom našom doterajšom účtovnom chaose.
Ja som takto začínala pred 3 rokmi a za to, že som to zvládla vďačím práve Porade a úžasným poraďakom, ktorí boli ochotní pomôcť, tak len pevné nervy.

Vl. príjmy účtujem takto:

Predpis odvodu vl.príjmov zriaďovateľovi: 588/351

Prevod vl.príjmov z príjm.účtu zriaďovateľovi: 351/223

Príjem vl.príjmov od zriaď. na výd.účte: 222 A/354 A

Pekný deň
0 0
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Dik si poklad . Snáď aj ja niekedy pomôžem...
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ahojte,
vy ste ma potešili, hneď som si všetko prezrela a prekontrolujem si aj svoje účtovanie. U nás je to problém, pretože vedúca ŠJ nemá žiadne peniaze v hotovosti a potom mi vloží do pokladne kľúdne 6000 sk od cudzích stravníkov. Nehovorím o minulom, keď mala v pokladni 30 Sk a urobila výdaj za 52 Sk, to som si trhala vlasy, odkiaľ tie drobné do pokladne dať....
Som rada, že sa tieto problémy riešia.... ešte raz ďakujem
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Dobry den,
chcela by som vediet, ci je nieco take mozne a realne. Zo zakona vyplyva stravna jednotka 98,- Skk.
Zamestnancom v skolstve uhradza zamestnavatel 55% - Skk 53,90.
Stravna jednotka v skolskej jedalni je vsak vycislena na 67,-Skk.
Mohlo by to byt spravne aj tak, ze zamestnavatel by doplacal uz iba Skk 67,- -53,90=13,10 Skk?
Dufam, ze ste pochopili otázku, neviem sa možno správne vyjadriť.
Ďakujem.
0 0
asma asma

asma je offline (nepripojený) asma

zamestnávateľ dopláca 55 perc. stravného z výšky stravného v zariadení kde je strava poskytovaná najviac do výšky stravného 98 Sk teda ak je vo vašej ŠJ stravné 67 Sk tak 55 perc. z tejto sumy, ak by ste chceli doplacat viac tak potom len zo SF. z rozpočtovych prostriedkov je mozne len 55 perc. z vysky stravneho v ŠJ
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, ASMA. Konečne mi je to jasné.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Dobry den, potrebovali by sme poradit v tejto veci.
Stravna jednotka v nasej skolskej jedalni je 67,- skk /2,22 Eur/.
55% prispevok od zamestnavatela je 1,23 eur
zo socialneho fondu je prispevok 0,03 eur /1,- Skk - musí to byť???/
zamestnanec dopláca 0,96 eur /29,- skk/
1,23+0,03+0,96=2,22
Ale norma na stravu je 1 EUR a suma, ktorú dopláca zamestnanec + príspevok z SF je 0,96+0,03=0,99 eur
tam nám vzniká rozdiel 0,01 - čo sa s tým dá robiť?
Dúfam, že to niekto pochopí, čo som napísala a bude taký láskavý a poradí. Ďakujeme
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

zo soc.fondu daj 0,04 eur
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ďakujem za odpoveď, no tá koruna zo SF narobí akurát robotu. Neviete poradiť, či je to určené zo zákona, že min. príspevk musí byť koruna?
Niekde som čítala, že najlepšie využitie SF je vyčerpanie na stravu, lebo sa to nezdaňuje.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Zo SF má ísť na stravu najmenej 30% z ročného prídelu do SF. Vážne vám vychádza koruna? To sa mi nezdá .Podľa mňa je koruna málo.Stretnite sa a odsúhlaste si väčšie čerpanie zo SF na stravu. Určite nikto zo zamestnancov nebude namietať.U nás sa doteraz zo SF na jedno jedlo dávalo 8,- Sk. Teraz sa to bude meniť.
0 0
asma asma

asma je offline (nepripojený) asma

3O % z rocnej tvorby SF je stanovene cerpat v organizaciach kde nie je odborova organizacia a nie je uzatvorena kolektivna zmluva, v organizaciach, kde sú odbory a uzatvorena kol. zmluva môze byt cerpanie na stravu aj nizsie - jeho vysku dohodne zamestnavatel spolu s odbormi, my sme napr. mali 1 SKK, od roku 2008 mame 2 SKK na jedno jedlo.
0 0
asma asma

asma je offline (nepripojený) asma

plnenia ktore sa poskytuju zametnancom v ramci verejnej spravy sa podla gen. zakona o prechode na euro zaokruhluju na uerocent hore cize prispevok zo SF vo vyske 1 Skk = 0.0331 sa zaokruhli na eurocent hore cize 0.04 takže potom sucet sedi. O.K.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, nemáte náhodou link na zákon, ktorý určuje tých 30% čerpania na stravu? Vďaka
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

O soc fonde 2008.pdf
Snáď sa mi ho podarilo dať do prílohy.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Áno, podarilo sa ti. No ja tam nevidím nič o 30 %.
0 0
bodkočiarka bodkočiarka

bodkočiarka je offline (nepripojený) bodkočiarka

Krásny deň pani účtovníčky. Možno sem moja otázka nepatrí, ale rada by som sa vás opýtala, kto je váš nadriadený, zamestnávateľ ak pracujete pre školskú stravovňu.

my sme Mš v jednej budove š školskou jedálňou pri Mš a zriaďovateľ (starosta) by chcel, aby som celú jedáleň ako riaditeľka Mš mala pod sebou s plnými kompetenciami a tak. Prosím poraďte, či to môže alebo kde to presne nájdem v zákonoch, kto je určený a zodpovedný za riadenie (pracovné zmluvy pre zamestnancou stravovne, dovolenky a pod.)
veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi pekne ďakujem ak sa mi niekto ozve
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

my sme ZŠ so školskou jedálňou. Za všetko je zodpovedný riaditeľ školy.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Jééééj vidíš to som si nevšimla, že sa to už asi zrušilo . V predchádzajúcom zákone je to tam jasne napísané. Znamená to teda asi , že už od platnosti tejto novely si nemusíme dávať pozor či neuhradíme menej za stravu ako 30% z ročného prídelu. Ak je to tak, potom huráááááá.
Naposledy upravil Dav : 27.01.11 at 07:41
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Myslím, že si na to pozor rozhodne dávať nemusíš....u nás sa dokonca na bežné stravovanie zo sociálneho fondu nedáva ani koruna. My ho používame napr. na vianočné posedenie, darčekové poukážky, kultúrne podujatia...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať