Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie 2006

Ahojte poradaci, neviem si dat rady:

zamestnanec ma HPP (odvody, preddavkova dan) a sucasne ma aj skrateny uvazok (odvody, dan zrazkova). Podla toho co som sa docitala na Porade ak by chcel pouzit dodanenie - nemozem mu urobit rocne zuctovanie, aj ked ma poziadal t.j. poda si danove priznanie sam.
Ak vsak nechce pouzit dodanenie co urobim s odvodmi zo skrateneho uväzku?

Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Ak nechce "dodaniť" príjmy, ktoré mal zdaňované zrážkovou daňou, potom pri RZPD sa do úvahy neberú príjmy, ktoré už boli zdanené zrážkovou daňou, neberie sa do úvahy zaplatená zrážková daň a taktiež pre RZPD sa neberie do úvahy zaplatené poistné z takýchto príjmov.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    adinka55
    Ahojte poradaci, neviem si dat rady:

    zamestnanec ma HPP (odvody, preddavkova dan) a sucasne ma aj skrateny uvazok (odvody, dan zrazkova). Podla toho co som sa docitala na Porade ak by chcel pouzit dodanenie - nemozem mu urobit rocne zuctovanie, aj ked ma poziadal t.j. poda si danove priznanie sam.
    Ak vsak nechce pouzit dodanenie co urobim s odvodmi zo skrateneho uväzku?

    Vopred dakujem za odpoved.
    Nerozumiem. .

    Asi som nedával pozor pri čítaní zákona o dani z príjmov. Prosím vysvetliť pojem "dodanenie". Taký pojem v slovenskej legislatíve nepoznám. Ďakujem vopred za vysvetlenie.

    Čo by si chcela robiť s odvodmi zo skráteného úväzku? Zmeniť ich sumu? Ak áno, pýtam sa na dôvod.

    Rocne zuctovanie 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.