Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
janka81261 janka81261

janka81261 je offline (nepripojený) janka81261

Dobrý deň, kto mi poradí kde mám zaúčtovať v programe Alfa - vklady na účet v banke. Je mi jasné že v banke v príjmoch, ale na aké členenie.
Ďakujem Jana
P.S Ozaj čo sa účtuje do priebežnej položky?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janka81261 Pozri príspevok
Dobrý deň, kto mi poradí kde mám zaúčtovať v programe Alfa - vklady na účet v banke. Je mi jasné že v banke v príjmoch, ale na aké členenie.
Ďakujem Jana
P.S Ozaj čo sa účtuje do priebežnej položky?
Dôležité je, aké vklady Ak sa jedná o vklad z pokladne tak cez tie priebežné položky. Ak je to vklad podnikateľa tak PNZD a v členení osobný vklad podnikateľa
1 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

usko 1 Pozri príspevok
Prosím o pomoc:
Začala som tlačiť pokladničné doklady ako vždy 3 ks na jeden list.
Zrazu mi začalo tlačiť 2 ks na jeden list a absolútne si s tým neviem dať rady. Mali ste už takýto problém? Viem, že nejde o život, ale je mi ľúto toho papiera...
ďakujem
Tlač - Druh zostavy - a tam si vyberieš 1, 2, alebo 3 bločky na list.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janka81261 Pozri príspevok
Dobrý deň, kto mi poradí kde mám zaúčtovať v programe Alfa - vklady na účet v banke. Je mi jasné že v banke v príjmoch, ale na aké členenie.
Ďakujem Jana
P.S Ozaj čo sa účtuje do priebežnej položky?
presne to na čo sa pýtaš - vklad a výber banka a vklad a výber kasa idú cez prieb.položku.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ešte môže myslieť, vklad do banky ako osobný vklad podnikateľa. Nepíše, o aký vklad ide.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
janka81261 Pozri príspevok
Dobrý deň, kto mi poradí kde mám zaúčtovať v programe Alfa - vklady na účet v banke. Je mi jasné že v banke v príjmoch, ale na aké členenie.
Ďakujem Jana
P.S Ozaj čo sa účtuje do priebežnej položky?
Treba si preštudovať Postupy účtovania pre JÚ...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

účtujem v alfe- potrebujem nahodiť -
do peňažného denníka jedným VPD -výdaj napr. v sume 400 EUR
a rozúčtovať to - 200 Eur bude VOZD a 200 Eur bude VNZD
neviem na to prísť, či sa to nejako dá

dá sa také ničo urobiť aj s DF -nahodiť do knihy záväzkov DF - kde časť bude VOZD a časť VNZD
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
jeso Pozri príspevok
účtujem v alfe- potrebujem nahodiť -
do peňažného denníka jedným VPD -výdaj napr. v sume 400 EUR
a rozúčtovať to - 200 Eur bude VOZD a 200 Eur bude VNZD
neviem na to prísť, či sa to nejako dá

dá sa také ničo urobiť aj s DF -nahodiť do knihy záväzkov DF - kde časť bude VOZD a časť VNZD
Dá sa to takto:
1) PD - výdaj (z pokladne alebo z banky) - napr. VPD č. 002 - suma 200 Eur - členenie VOZD.
2) PD - výdaj (z pokladne alebo z banky)- to isté číslo VPD - teda 002 - suma 200 Eur - členenie VNZD.
3) Pri uložení rovnakého čísla sa ťa program opýta, či chceš uložiť VPD s rovnakým číslom, potvrdíš.
A máš sumu rozúčtovanú na dvakrát.

Pri zaevidovaní DF do knihy záväzkov nerozlišuješ predsa, či je časť VOZD a časť VNZD.
To rozčleňuješ až pri úhrade.
1 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jeso Pozri príspevok
účtujem v alfe- potrebujem nahodiť -
do peňažného denníka jedným VPD -výdaj napr. v sume 400 EUR
a rozúčtovať to - 200 Eur bude VOZD a 200 Eur bude VNZD
neviem na to prísť, či sa to nejako dá

dá sa také ničo urobiť aj s DF -nahodiť do knihy záväzkov DF - kde časť bude VOZD a časť VNZD

pokiaľ mi je známe takéto sa nedá... musíš to účtovať cez 2 doklady, rozúčtovávať sa dá iba ak by si mal na jednom bloku napr.PHM a DHIM ale ak ide o rozdiel v tom či výdavok ovplyvňuje ZD alebo nie tak sa to nedá, nehľadaj...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Dá sa to takto:
1) PD - výdaj (z pokladne alebo z banky) - napr. VPD č. 002 - suma 200 Eur - členenie VOZD.
2) PD - výdaj (z pokladne alebo z banky)- to isté číslo VPD - teda 002 - suma 200 Eur - členenie VNZD.
3) Pri uložení rovnakého čísla sa ťa program opýta, či chceš uložiť VPD s rovnakým číslom, potvrdíš.
A máš sumu rozúčtovanú na dvakrát.

Pri zaevidovaní DF do knihy záväzkov nerozlišuješ predsa, či je časť VOZD a časť VNZD.
To rozčleňuješ až pri úhrade.

ale ja by som neodporúčala použiť 2 x to isté číslo VPD.... ale je to na tebe....
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

nepáči sa mi použiť 2x to isté číslo VPD - nakoľko ak dám prečíslovať aj tak mi priradí iné číslo - a potom mám aj tak na jeden zápis 2 VPD každý pod iným číslom
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

prišla mi odpoved ...

Dobry den,

V program ALFA je taky postup, ze ak jeden doklad chcete zauctovat do PD viacerym dokladom, tak musite to zauctovat viacerymi zapismi.
Jednym dokladom do VOZD a druhym do VNZD. Mozete pouzit rovnake cislo doklad napr. P-0001 a P-0001/1.

S pozdravom

konzultant programu ALFA


velmi mi nepomohli , poradili to isté ...
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Ja by som potrebovala poradiť, lebo sa neviem pohnuť ďalej:
V programe ALFA, v 12/2010 som vystavila FA s 19% DPH, zaúčtovala do záväzkov a DPH. FA uhradili 01/2011.
Ako ju zaúčtovať do PD, keď v je už 20% DPH, neda sa to zmeniť na 19%, ani inač prepísať.
Ďakujem pekne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

marta bodonova Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť, lebo sa neviem pohnuť ďalej:
V programe ALFA, v 12/2010 som vystavila FA s 19% DPH, zaúčtovala do záväzkov a DPH. FA uhradili 01/2011.
Ako ju zaúčtovať do PD, keď v je už 20% DPH, neda sa to zmeniť na 19%, ani inač prepísať.
Ďakujem pekne.
Mne to pri úhrade takejto fa dáva 19 %
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

môžte mi niekto, pls, poradiť ... stiahla som si demo alfa, mám vytvorené fa, ktoré mi ale nejdú vytlačiť ani na tlačiareň ani na obrazovku - hlási CRYSTAL REPORT VIEWER - NOT IMPLEMENTED ... dokonca sa mi nedá ani exportovať do wordu ...
tlč som skontrolovala, mám predvolenú správnu
neviem, v čom môže byť chyba
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
môžte mi niekto, pls, poradiť ... stiahla som si demo alfa, mám vytvorené fa, ktoré mi ale nejdú vytlačiť ani na tlačiareň ani na obrazovku - hlási CRYSTAL REPORT VIEWER - NOT IMPLEMENTED ... dokonca sa mi nedá ani exportovať do wordu ...
tlč som skontrolovala, mám predvolenú správnu
neviem, v čom môže byť chyba
Toto mi včera prišlo z KROS-u. Týka sa síce OLYMP-u, ale možno tou poslednou verziou niečo dobabrali aj v ALFE.

chceli by sme Vás upozorniť, že ak sa Vám pri tlači pracovných zmlúv alebo iných dokumentov nezobrazia údaje správne (vytlačí sa len časť dokumentu, alebo sa zobrazí chybové hlásenie), odporučili by sme Vám preinštalovať program Olymp.
Pri inštalácií môžete postupovať dvoma spôsobmi, pričom musí byť program Olymp uzatvorený:
1. Cez Tento počítač (Počítač) si otvoríte disk C, dvojklikom vstúpite do priečinka Olymp (alebo na iný disk, kde máte program Olymp nainštalovaný). Nájdete si priečinok Upgrade a v ňom dvojklikom spustite súbor OlympInstall.exe. Spustí sa inštalácia programu Olymp.
V prípade, že sa v tomto priečinku súbor nenachádza, postupujte nasledovne:
2. Na stránke www.kros.sk v časti Upgrade_OLYMP - mzdy a personalistika_Aktuálna verzia si v časti Súbory na stiahnutie stiahnite súbor OlympInstall.exe a preinštalujte program Olymp. Pri inštalácii postupujte podľa Popisu inštalácie uvedeného pod tabuľkou Súbory na stiahnutie.
Po preinštalácii programu Olymp, by sa dokumenty mali už správne vytlačiť. V prípade, že sa Vám ani po preinštalovaní programu Olymp nezobrazujú dokumenty správne, kontaktujte nás na hot-line 041/7071041.
Za vzniknutú situáciu sa Vám ospravedlňujeme.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Veronika, licenciu na olymp aj omegu mám, došlo mi mailom aj toto upozornenie, ale predpokladám, že to s tým nemá nič spoločné, pretože olymp aj omega mi idú v pohode ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
môžte mi niekto, pls, poradiť ... stiahla som si demo alfa, mám vytvorené fa, ktoré mi ale nejdú vytlačiť ani na tlačiareň ani na obrazovku - hlási CRYSTAL REPORT VIEWER - NOT IMPLEMENTED ... dokonca sa mi nedá ani exportovať do wordu ...
tlč som skontrolovala, mám predvolenú správnu
neviem, v čom môže byť chyba

nikto viac nevie poradiť?
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

janaGT Pozri príspevok
môžte mi niekto, pls, poradiť ... stiahla som si demo alfa, mám vytvorené fa, ktoré mi ale nejdú vytlačiť ani na tlačiareň ani na obrazovku - hlási CRYSTAL REPORT VIEWER - NOT IMPLEMENTED ... dokonca sa mi nedá ani exportovať do wordu ...
tlč som skontrolovala, mám predvolenú správnu
neviem, v čom môže byť chyba
Doporčuji přeinstalovat. Stáhněte si posledni verzi programu, který používáte a přeinstalujte ho. Program Alfa musí být přitom zavřený.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už som urobila aj to, nepomohlo ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať