Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Ešte ak môžte mi poradiť, že čo všetko potrebujem povytláčať na koniec roka, čo si mám skontrolovať, atď. Napr. viem, že k DP potrebujem výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch. Mám však aj nepouhrádzané pohľ. a záväzky, ďalej mám zaevidovaný krátkodobý majetok, robila som odpis auta, vedieme sklad, kde som povytláčala príjemky aj výdajky. Príjemky som založila k došlým faktúram a výdajky som si rozdelila podľa zákaziek. Zostali nám zásoby na sklade. Čo s nimi? Neviem, čo všetko potrebujem vytlačiť, aby som mohla kľudne uzavrieť rok. Vďaka.
treba ísť v programe v tlačových zostavách. Ak ste účtovali a máte vedenú nejakú evidenciu, tak to treba vytlačiť: pokladňa, bankový výpis, evidencia pohľadávok, záväzkov, stav na sklade.... to už viete vy najlepšie, čo ste používali....
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

robíte kurzové rozdiely v Alfe?
Stačí,keď kliknem na kurzové rozdiely v banke a pokladni,zadám kurz k 31.12. a dám vypočítaj-dá sa spoľahnúť na to ,že je to vypočítané správne,alebo to mám nejako skontrolovať? Má s tým niekto skúsenosti?
Po prepočítaní /automatickom/ kurzových rozdielov /EUR-CZK/ sa mi základ dane znížil cca o 600 €,je to možné???
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

balunka Pozri príspevok
robíte kurzové rozdiely v Alfe?
Stačí,keď kliknem na kurzové rozdiely v banke a pokladni,zadám kurz k 31.12. a dám vypočítaj-dá sa spoľahnúť na to ,že je to vypočítané správne,alebo to mám nejako skontrolovať? Má s tým niekto skúsenosti?
Po prepočítaní /automatickom/ kurzových rozdielov /EUR-CZK/ sa mi základ dane znížil cca o 600 €,je to možné???
Ja si vždy všetko kontrolujem. Nie je to len o tom, či to robí dobre program, dôležité je aj ako to vy zadáte tomu programu. Kurzový rozdiel v pokladni alebo na účte ku koncu roka vo výške 600,- EUR sa mi zdá dosť vysoký, skontrolovala by som pohyby počas roka... Ale záleží to aj od toho, aké vysoké pohyby ste účtovali ...
Napadá mi, že ste pri niektorom účtovnom prípade mali zle zadaný kurz, to by som asi kontrolovala ako prvé...
Naposledy upravil JAJA11 : 01.02.12 at 07:07
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

JAJA11 Pozri príspevok
Ja si vždy všetko kontrolujem. Nie je to len o tom, či to robí dobre program, dôležité je aj ako to vy zadáte tomu programu. Kurzový rozdiel v pokladni alebo na účte ku koncu roka vo výške 600,- EUR sa mi zdá dosť vysoký, skontrolovala by som pohyby počas roka... Ale záleží to aj od toho, aké vysoké pohyby ste účtovali ...
Napadá mi, že ste pri niektorom účtovnom prípade mali zle zadaný kurz, to by som asi kontrolovala ako prvé...
ja som si stiahla kurzový lístok,dopĺňa mi to tam automaticky,ja to neprepíšem
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ak sme kúpili v r. 2011 kúpili počítač, faktúru som zaevidovala do záväzkov ako výdavok za materiál a zaevidovala som ho aj do krátkodobého majetku. Dokedy ho mám evidovať v krátk. majetku? Resp. ak dám prechod do ďalšieho roka znova ho tam budem mať? Resp. čo mám s ním ďalej robiť? Vďaka.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

balunka Pozri príspevok
ja som si stiahla kurzový lístok,dopĺňa mi to tam automaticky,ja to neprepíšem
Lenže ste mohli zabudnúť stiahnuť kurzový lístok pri účtovaní niektorého prípadu v cudzej mene a stiahli ste ho neskôr.... Neviem o aké vysoké sumy sa jedná, ale ja mám trebárs na konci roka v pokladni kurzový rozdiel necelé 2 Eurá... ale účtovali sa tam len drobné položky, na účte, kde sú pohyby aj 100.000 CZK mi vznikol kurzový rozdiel 700 EUR. Takže veľa spraví, aké vysoké sumy sa účtovali a v akom čase
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak sme kúpili v r. 2011 kúpili počítač, faktúru som zaevidovala do záväzkov ako výdavok za materiál a zaevidovala som ho aj do krátkodobého majetku. Dokedy ho mám evidovať v krátk. majetku? Resp. ak dám prechod do ďalšieho roka znova ho tam budem mať? Resp. čo mám s ním ďalej robiť? Vďaka.
V evidencii krátkodobého majetku by mal byť počas používania na podnikanie, mal by sa preniesť aj do ďalšieho roka.
Pri vyradení to zaevidujete v evidencii krátkodobého majetku.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

JAJA11 Pozri príspevok
Lenže ste mohli zabudnúť stiahnuť kurzový lístok pri účtovaní niektorého prípadu v cudzej mene a stiahli ste ho neskôr.... Neviem o aké vysoké sumy sa jedná, ale ja mám trebárs na konci roka v pokladni kurzový rozdiel necelé 2 Eurá... ale účtovali sa tam len drobné položky, na účte, kde sú pohyby aj 100.000 CZK mi vznikol kurzový rozdiel 700 EUR. Takže veľa spraví, aké vysoké sumy sa účtovali a v akom čase
kurzový lístok som si stiahla ešte pred samotným účtovaním ako prvé-takže tam by to malo byť v poriadku.Ale ja mám pohyby v banke v rozmedzí od 10000 -119 000 Czk, v pokladni 300-100000 Czk a počas celého roka
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o pomoc, aký spôsobom nahodím do faktúry centové vyrovananie? fa mi vyšla na 568,01 eur, objednávka bola na 568,- potrebujem tam dať -0,01 centové vyrovananie .... ďakujem!
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

janaGT Pozri príspevok
poprosím o pomoc, aký spôsobom nahodím do faktúry centové vyrovananie? fa mi vyšla na 568,01 eur, objednávka bola na 568,- potrebujem tam dať -0,01 centové vyrovananie .... ďakujem!
V tvorbe fa máš dole nastavenia,klikneš tam, potom zaokrúhľovanie,nominálna hodnota, objavia sa ti možnosti- dáš na celé € a máš to, vyskúšaj
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

supéééééér ... mám to ... ďakujéééééééém
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

rado sa stalo :-)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tak potom by to mohlo byť v poriadku CZK v tomto roku dosť vyhrávala a pohybovala sa v dosť veľkom rozmedzí, čo môže spôsobiť pri takýchto sumách aj takýto rozdiel na konci roka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

JAJA11 Pozri príspevok
V evidencii krátkodobého majetku by mal byť počas používania na podnikanie, mal by sa preniesť aj do ďalšieho roka.
Pri vyradení to zaevidujete v evidencii krátkodobého majetku.
A keď ho budem používať napr. 7 rokov, tak celých 7 rokov ho budem mať v evidencii KM? Resp. od čoho závisí, kedy ho môžem vyradiť? Pýtam sa, pretože pri dlhodobom majetku sa robia odpisy a viem, že napr. auto sa odpisuje 4 roky a po 4 rokoch ho vyradím. A krátkod. majetok môžem vyradiť "kedy chcem?" Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mám ešte jednu otázku. Našla som v faktúru z decembra, kde som si neuplatnila odpočet DPH. A ani tak nemienim urobiť, pretože na základe tej faktúry by mi vyšiel NO a nemienim zbytočne "dráždiť" DU. Zaujíma ma, ako v alfe zaevidujem takú faktúru. Dám ju do záväzkov, s rozpisom DPH 0%? Vďaka.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mondes Pozri príspevok
A keď ho budem používať napr. 7 rokov, tak celých 7 rokov ho budem mať v evidencii KM? Resp. od čoho závisí, kedy ho môžem vyradiť? Pýtam sa, pretože pri dlhodobom majetku sa robia odpisy a viem, že napr. auto sa odpisuje 4 roky a po 4 rokoch ho vyradím. A krátkod. majetok môžem vyradiť "kedy chcem?" Vďaka.
Ani auto sa po 4 rokoch nemusí vyradiť, rozhodujúce je, či sa ďalej používa na podnikanie alebo nie. Majetok sa vyraďuje vtedy, keď sa prestane používať na podnikanie. Či už je dlhodobý alebo krátkodobý.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

JAJA11 Pozri príspevok
Tak potom by to mohlo byť v poriadku CZK v tomto roku dosť vyhrávala a pohybovala sa v dosť veľkom rozmedzí, čo môže spôsobiť pri takýchto sumách aj takýto rozdiel na konci roka.
dík
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Chcem sa opytat.Mam nauctovane jazdy od zaciatku roka az po november. Teraz som vsak zistila, ze som to uctovala na nespravne auto. Ako to preuctujem na spravne auto? alebo musim vsetko vymazat a odznova nauctovat???? dakujem
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Mám účet v českej banke/v Czk/na Slovensku vyberám eurá.
Účtujem banku,výber na priebežné položky,mám stiahnutý kurzový listok .Na výpise mám výber 2443,00 Czk pod tým v druhom riadku výber 100€,v programe mám kurz 24,018 ,ja musím zaúčtovať výber v cudzej mene /2443,00/, automaticky mi nahodí výber 101,72 €
Mám to v poriadku,alebo mám prepísať ručne kurz,aby mi vyslo výber 100€,t.z.,že musím prepísať kurz na 24,43 ????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať