Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

prečo mi nechce v Alfe v DP napísať nulu/myslím nulovú hodnotu/,podávam nulové DP bez príjmu,nakoľko SZČO bola PN a potom nástup na MD,mala nulový príjem,nulové výdavky,program mi to nechce zobrať /tie nuly/ a mne sa nechce vypisovať ručne
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

balunka Pozri príspevok
prečo mi nechce v Alfe v DP napísať nulu/myslím nulovú hodnotu/,podávam nulové DP bez príjmu,nakoľko SZČO bola PN a potom nástup na MD,mala nulový príjem,nulové výdavky,program mi to nechce zobrať /tie nuly/ a mne sa nechce vypisovať ručne
Nuly sa do DP nevpisujú. Ani ručne.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

tinaM Pozri príspevok
Nuly sa do DP nevpisujú. Ani ručne.
to mám odovzdať čisté DP,nebudú si na DU myslieť,že som to zabudla vypísať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

balunka Pozri príspevok
to mám odovzdať čisté DP,nebudú si na DU myslieť,že som to zabudla vypísať?
namiesto čistého DP pošli na DU oznámenie, že jej nevznikla povinnosť podať daňové priznanie.

Ak veľmi chceš DP, kludne tam tie nuly dopíš ručne. Bežne dopisujem ručne počet príloh a číslo účtu, zatial mi to nevrátili ...
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Ahojte skúšali ste už niekto v Alfe vyexportovať DPFO B do .xml? stiahla som si najnovšiu verziu 18.14, aj tak mi tam túto možnosť neponúka alebo som asi slepá. Výkazy sa dajú aj DPH, ale to DP nie. Robím niekde chybu? alebo sa mi zle stiahla verzia a čo robiť v tomto prípade?
ďakujem
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Môže mi prosím niekto poradiť? Zadala som do knihy záväzkov 36-splátkový kalendár z leasingu MV s dát. vystavenia 31.5.2011, no do výkazu o majetku mi zahŕňa len splátky do 31.12.2011. Ako do dostanem do výkazu, keď splatnosť a dát.vzniku daň.povinnosti sú až do r.2014? Pri členení záväzku zadávam - iný.Ďakujem.......
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

msa Pozri príspevok
Ahojte skúšali ste už niekto v Alfe vyexportovať DPFO B do .xml? stiahla som si najnovšiu verziu 18.14, aj tak mi tam túto možnosť neponúka alebo som asi slepá. Výkazy sa dajú aj DPH, ale to DP nie. Robím niekde chybu? alebo sa mi zle stiahla verzia a čo robiť v tomto prípade?
ďakujem
nejde to veru ani mne a pritom píšu že v tejto verzii by to malo byť zapracované
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

otázka Pozri príspevok
Môže mi prosím niekto poradiť? Zadala som do knihy záväzkov 36-splátkový kalendár z leasingu MV s dát. vystavenia 31.5.2011, no do výkazu o majetku mi zahŕňa len splátky do 31.12.2011. Ako do dostanem do výkazu, keď splatnosť a dát.vzniku daň.povinnosti sú až do r.2014? Pri členení záväzku zadávam - iný.Ďakujem.......
máš to dobré.....aj ja to takto dávam, nedávam celú nezaplatenú čiastku.....
1 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Mila123 Pozri príspevok
máš to dobré.....aj ja to takto dávam, nedávam celú nezaplatenú čiastku.....
Milka, prečo nie celú sumu? Nie je platcom DPH a k 31.12. predsa nemá uhradené všetky splátky....
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
a zostatok dlžnej sumy sa mi premieta aj do saldokonta a aj evidencie záväzkov, aj do inventarizácie pohľ. a záv., prečo nie do výkazu?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

DanielaSĽ Pozri príspevok
Pokladničnú knihu + 4 x inventarizáciu , peňažný denník, kniha účet v banke, pohľadávky - evidencia - dávam všetky a zvlášť aj neuhradené, tak isto záväzky, ceniny , sociálny fond. Ja si dávam tlačiť len ten inventúrny súpis. No a potom samozrejme tlačím aj výdavkové a príjmové doklady - tú zostavu, kde vytlačí tri na jednu stranu.
Dobrý večer, prosím Vás, vytlačila som inventúrny súpis a neviem, čo mám napísť do riadku "Spôsob zisťovania skutočných stavov (aké spôsoby môžu byť?) A aký mám dať dátum začatia a ukončenia inventarizácie? (môžem aký chcem?)
Vytlačila som aj ID, nakoľko som účtovala dotáciu z UP, ale neviem, k čomu ich mám pripnúť. Môžem ich len tak založíť? Resp. ako mám pozakladať doklady? Vďaka.
Naposledy upravil mondes : 18.03.12 at 19:04
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím Vás, vytlačila som inventúrny súpis a neviem, čo mám napísť do riadku "Spôsob zisťovania skutočných stavov (aké spôsoby môžu byť?) A aký mám dať dátum začatia a ukončenia inventarizácie? (môžem aký chcem?)
Vytlačila som aj ID, nakoľko som účtovala dotáciu z UP, ale neviem, k čomu ich mám pripnúť. Môžem ich len tak založíť? Resp. ako mám pozakladať doklady? Vďaka.
http://info.unsk.sk/dokumenty/Materi...a_2011_NSK.pdf
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem krásne. Z toho som pochopila, že do riadku "Spôsob zisťovania skutočných stavov" dám fyzická inventúra. Však? Len ešte ten dátum začatia inventarizácie aký mám dať? Môže byť napr. 15.2.2012?

Ešte ma zaujíma, že výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch prikladám k DP. Ale mám to založiť aj k dokladom, čiže vytlačiť 2x? Alebo netreba? A ešte interné doklady som vytlačila v zostave 3 na jednu stranu. K čomu ich priložím? Vďaka.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

inventúry sa robia od 01 11 - 31 01 ...a k 31 12 sa účtovne opravia, vyrovnajú prípadné rozdiely ......
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som sa na vlastných chybách poučila, všetko tlačím 2x a ešte zálohujem na CD
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ak mám úhradu 2 faktúr v CZK, tak by som ich mala prijať do valutovej pokladnice. Však? Ale čo v prípade, že nemám kúpený modul valutové pokladnice. Dá sa to nejak vyriešiť aj ináč? ( Neoplatí sa mi kupovať modul valutové pokladnice, pretože už nebudem mať viac takýto prípad, teda aspoň nie na tento rok). Prosííím, čo mám robiť? Vďaka.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak mám úhradu 2 faktúr v CZK, tak by som ich mala prijať do valutovej pokladnice. Však? Ale čo v prípade, že nemám kúpený modul valutové pokladnice. Dá sa to nejak vyriešiť aj ináč? ( Neoplatí sa mi kupovať modul valutové pokladnice, pretože už nebudem mať viac takýto prípad, teda aspoň nie na tento rok). Prosííím, čo mám robiť? Vďaka.
V akej mene fa. uhradili?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Veď som to napísala, že v CZK. Vďaka.


Rozmýšľam, či neurobiť valutovú pokladňu ručne a to tak, že si urobím tabuľku podľa eurovej pokladne, príjmem do pokladne české koruny a následne ich zmením na eura kurzom spred dňa a v softe ich prijmem do eurovej pokladne. Môže byť? Vďaka.
Naposledy upravil mondes : 19.03.12 at 10:10 Dôvod: Doplnenie
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať