Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

aha, ty si doplnila text a až teraz sa mi to zobrazilo. Áno aj ja si myslím, že to môže byť, len ja by som v pohľadávkach dala kurz zo dňa, ktorý predchádza dňu vystavenia faktúry.(deň pred vystavením faktúry) a taktiež aj prí úhrade.

.....ale u mňa ide o to, že nemám modul na valutové pokladnice (kvôli tým dvom faktúrkam sa mi neoplatí dokupovať) a ja som aj prijala peniaze v CZK. Tak moja otázka je, ako to vyriešiť? Či môžem tak, ako som už písala vyššie v príspevkoch? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ivana Š Pozri príspevok
v ALFE kurzový list - pomôcky - stiahnutie kurzového listu

a môžeš aj v Eurovej pokladni nemusíš mať valutovú
aj v prípade, že mám príjmový doklad v českých korunách?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja tiež nemám valutovú, dala som úhradu cez eurovú pokladňu
prerátalo mi platným kurzom, príjmový doklad podotýkam prerátalo mi na vyššiu sumu a príjmový som vystavila v € na kurzové rozdiely sa ma program spýtal sám, či chcem vyrovnať - ale musíš mať stiahnutý ten kurzový list alebo ručne zadať kurz
Naposledy upravil Ivana Š : 22.03.12 at 23:17
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem, lenže ja som sa tu niekde na porade pýtala, že ak mám úhradu faktúry v CZK, či musím ju prijať do valutovej pokladne a bolo mi odpovedané, že áno.

Urobila som úhrady faktúr v PD po prepočte na eurá, ale nemohla som tie úhrady priradiť k pohľadávkam, pretože to boli rozdielne sumy, tak som potom pri úhrade nezaškrtla, že uhrada pohľadávky, ale som vošla do pohľadávok a ručne som vyrovnala záväzky. Neviem, či je to správne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ivana Š Pozri príspevok
dnes som riešila podobnú situáciu
ako máš vystavené faktúry a v pohľadávkach?- v akej mene? v CZK akebo €
ja som vystavovala faktúry v CZK - to išlo do pohľadávok podľa kurzu platného v deň vystavenia
a podľa dátumu úhrady podľa platného kurzu z predošlého dňa mi ich znovu prepočítalo
priznal vyššiu sumu, a kurzové rozdiely nejdú do VOZD, len mi program pohľadávky upravil aby boli vysporiadané
a valutová pokadňa nejde vôbec, väčšinou je to v programe nastavené tak, že sa dá zapísať len pár dokladov , ale ide to.. Ale neviem ako to je s valutovou pokladňou, ja ju mám
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

mne by bolo zbytočné dokúpiť kvôli trom faktúram
aj tak skončil živnosť, a došiel si prebrať DP, že sa vyrovnáme
aj s tým čo mi dlžil za minulý rok podpísal a ťapol sa po vrecku, že jéj ja tu nemám peňaženku zastavím sa popoludní

som zvedavá či to bude v tomto storočí
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ivana Š Pozri príspevok
mne by bolo zbytočné dokúpiť kvôli trom faktúram
aj tak skončil živnosť, a došiel si prebrať DP, že sa vyrovnáme
aj s tým čo mi dlžil za minulý rok podpísal a ťapol sa po vrecku, že jéj ja tu nemám peňaženku zastavím sa popoludní



som zvedavá či to bude v tomto storočí
Asi by som povedala: jaj, niečo mi tam ešte chýba, keď prídete poobede, bude to tam doplnené
1 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Včera som z programu Alfa posielala cez aplikáciu EZU DP typ B. Tých, ktorí majú vo firemných údajoch názov štátu "Slovenská republika" upozorňujem, že pri posielaní DP v r. 11 - Štát, treba opraviť nastavené pomenovanie štátu na SR, pretože pomenovanie, "Slov. rep." aplikácia EZU neakceptuje, alebo si priamo cez číselník vo firemných údajoch zmeniť pomenovanie štátu na SR.
Naposledy upravil emma01 : 25.03.12 at 08:35 Dôvod: doplnenie textu
2 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
nikolia Pozri príspevok
dobrý večer, hľadám radu, v alfe som cez priebežné položky presúvala sumu z jedného účtu na druhý,z českého na eurový, oba sú v tej istej banke a došlo k tomu, že banka si dala svoj kurz, a sumu nezaokrúhlila matematicky, ale nadol a alfa zaokrúhlila matematicky...čiže mi tam 0,01 centa lieta,nesedia priebežne položky...čo s tým mám urobiť,prepísať ručne sa to nedá...vyriešiť to interným dokladom?
prosím ...neporadíte mi niekto? cez ID sa mi upravia priebežné ale stav na jednom z účtov mi stále nebude sedieť...
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ako mám postupovať pri zadávaní interných čísel v záväzkoch? Napr. pri došlej faktúre dám interné číslo DF11001, ak zadám ďalšiu došlú faktúru, program mi automaticky dá číslo DF11002. To by bolo OK, ale keď zadávam do záväzkov predpis platenia poistného do ZP a SP, tu som chcela dať interné číslo ZP11001, ZP11002...SP11001, SP11002...atď. Dá sa to nejako nastaviť? Alebo to musím robiť ručne? Ako to napr. zadávate vy? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ako mám postupovať pri zadávaní interných čísel v záväzkoch? Napr. pri došlej faktúre dám interné číslo DF11001, ak zadám ďalšiu došlú faktúru, program mi automaticky dá číslo DF11002. To by bolo OK, ale keď zadávam do záväzkov predpis platenia poistného do ZP a SP, tu som chcela dať interné číslo ZP11001, ZP11002...SP11001, SP11002...atď. Dá sa to nejako nastaviť? Alebo to musím robiť ručne? Ako to napr. zadávate vy? Ďakujem veľmi pekne.
Dá sa to nastaviť pridaním ďalšieho číselného radu.
pri zadávaní záväzku pri internom čísle záväzku vojdeš do nastavenia (cez F7) a pridáš si číselný rad aký potrebuješ.
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Prosím Vás, stretli ste sa niekto s chybou č. 3031 v programe ALFA? Vyhadzuje mi to, keď chcem pridávať nové položky v evidencii jázd...nepustí ma to ďalej...prosím o pomoc, ďakujem pekne, Katarína
0 0
Ivdi Ivdi

Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

Dobré ráno poraďáci... možno banálna otázka, ale dá sa v alfe účtovať valutová pokladňa bez zakúpenia modulu? Neúčtujete niekto valutovú pokladňu napr. rozlíšením eurovej pokladnice? ďakujem pekne
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Ako môžem v ALFE stornovať faktúru? Alebo to nie je možné? Ak nie, tak ako postupovať?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Čo je nové vo verzii 19.00:



  • S účinnosťou od 1.1.2013 je v peňažnom denníku upravená štruktúra výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov ( §4 ods.6 písm. e), § 4 ods. 9 opatrenia MF SR č. MF/26567/2011-74). Doterajšie stĺpce peňažného denníka "Materiál" a "Tovar" sa zlúčili do jedného stĺpca "Zásoby", zrušil sa stĺpec "Prevádzková réžia" a zaviedli sa dva nové stĺpce "Služby" a "Ostatné". Zmena názvov stĺpcov sa prejaví po prechode účtovníctva do roku 2013 alebo založením novej firmy pre rok 2013.
  • Pre Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2012 je zapracované nové poučenie k daňovému priznaniu. Zmeny v poučení za rok 2012 sú len v úpravách textov, výpočty v priznaní sa nemenili.

  • Novelou zákona o DPH sa s účinnosťou od 1.1.2013 dopĺňajú povinné náležitosti faktúry o presne uvedené slovné informácie (§74). Do užívateľských textov faktúr v záložke Záver sú zapracované tieto slovné informácie: "Dodanie je oslobodené od dane" - uvádza sa pri oslobodení od dane a "Prenesenie daňovej povinnosti" - uvádza sa, ak je osobou, ktorá má platiť daň, príjemca tovaru alebo služby. Platí pre zahraničnú aj tuzemskú faktúru.
  • Do daňovej tabuľky je zapracovaná nová hodnota daňového bonusu platná od 01.07.2012. Aktuálna výška daňového bonusu je 21,03 Eur/mesiac. Uvedená položka sa použije pri výpočte daňovej povinnosti alebo nadmerného odpočtu dane z príjmov fyzických osôb.

  • V programe je upravená suma minimálnej mzdy na základe nariadenia vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje suma minimálnej mzdy na rok 2013 vo výške 337,70 Eur. Suma sa používa pri predbežnom výpočte daňovej povinnosti v daňovej tabuľke na posúdenie nároku na daňový bonus.

  • Do číselníka áut v časti údajov pre daňové priznanie je pre zdaňovacie obdobie 2013 a vyššie doplnený údaj "Dátum prvej evidencie vozidla", ktorý je dátumom prvej evidencie vozidla z osvedčenia o evidencii vozidla, ak časť I alebo časť II osvedčenia takýto údaj obsahuje.

  • Novelou zákona o DPH sa s účinnosťou od 1.10.2012 zavádza povinnosť potvrdzovania prijatia tovaru zahraničným odberateľom v rámci členských štátov EÚ, preto do zoznamu faktúr je pod tlačidlo "Tlač" zapracovaná možnosť Tlač potvrdenie o prijatí tovaru.

  • Z dôvodu zmeny organizačnej štruktúry daňových úradov je z číselníka daňových úradov odstránených šesť daňových úradov, ktoré k 1.1.2013 zanikli. PSČ a mestá, ktoré týmto daňovým úradom podliehali, boli presunuté pod iné príslušné daňové úrady.
2 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
.
Naposledy upravil mimaemma : 16.01.13 at 10:57
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Správa z Krosu, ktorá nepoteší účtovníkov, ani živnostníkov

Elektronické podanie daňového priznania

Export daňového priznania a výkazov do XML pre elektronické podanie bude zapracovaný vo verzii 19.20, ktorej predpokladané termín vydania je v druhej polovici februára - po zverejnení v aplikáciách daňového úradu (e-Dane, e-Tax).
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

veronikasad Pozri príspevok
Správa z Krosu, ktorá nepoteší účtovníkov, ani živnostníkov

Elektronické podanie daňového priznania

Export daňového priznania a výkazov do XML pre elektronické podanie bude zapracovaný vo verzii 19.20, ktorej predpokladané termín vydania je v druhej polovici februára - po zverejnení v aplikáciách daňového úradu (e-Dane, e-Tax).
tak zatiaľ ma netrasie, keď to nie je ani na eDane
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Konečne - dnešný (meninový) darček od Kros-u

http://www.kros.sk/28822
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte szčo prerušila živnosť k 30.11.2012, robím DPzPFO 2012. Je mi jasné, keďže neobnovila živnosť do 31.12.2012 musím v DP 2012 podľa §17 ods. 8,9 zákon o DP upraviť ZD o neuhradné pohlľadávky, záväzky, a zostatky zásob. V alfe to urobím cez Interný doklady ako uzávierkové operácie...Jedná sa mi ale o prílohy k DP - výkaz majetku a záväzkov - tam mi budu stále visieť neuhradené záväzky a pohľadávky hoci som o ne upravila ZD?? tz. že to že som upravila základ dane bude vidieť len v DP na riadku 41 a 42? Ďakujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať