Zavrieť

Porady

Platba kartou a DPH

28.12.2006 som kúpila PHM a platila som kartou. Podľa výpisu z účtu mi banka platbu stiahla až 1.1.2007.Podľa mojích začiatočníckych vedomostí dňom zdaniteľného plnenia je deň dodania tovaru alebo služby 28.12.takže odpočet DPH by som si mala uplatníť za 4Q 2006.Ale ako to mám vlastne zaučtovať keď na výpise je dátum 1.1. 2007?
Usporiadat
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Potichu sledujem túto tému a súhlasím s Muškou, len nechápem, že zadávateľka je online, ale nereaguje na otázku, aký soft používa na JÚ...

... už len na to čakám...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lydka R
Ak nakupujú z osobného účtu, tak to je v poriadku (ofotiť jeho výpis a vyplatiť peniaze z pokladne)
Lydka,
načo ofotiť?
Som radšej keď nakúpia cez osobný účet kartou.
Jednoducho odopnem ten malý lístok....a zaúčtujem výdaj z pokladne. /tak ako sa píše v hore mnou pricapenom linku/ platba v hotovosti - je aj platba kartou.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

... nie si sama
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A ešte:
A ten osobný účet niekedy ani nie je jeho, ale patrí mame, manželke, kamarátovi atd....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
Možno Vám to tu celé prevrátim.

Sáva,
ja účtujem v JU takto:
1. u klientov, kde sa to stane "občas"
-blok z registračnej pokladne zaúčtujem "normálne" ako keby nebol platený cez kartu , čiže - výdaj z pokladne - prevádzková réžia /napr./
-ten malý bločik čo je pripojený k bloku o nákupe zaúčtujem - príjem do pokladne - výdaj z priebežných položiek
-na základe výpisu z BU zaúčtujem - výdaj z banky - príjem do priebežných položiek

2. u klientov, ktorí nakupujú viac krát cez účet a z toho polovica je na osobnú spotrebu, tak účtujem:
-blok z registračnej pokladne zaúčtujem "normálne" ako keby nebol platený cez kartu , čiže - výdaj z pokladne - prevádzková réžia /napr./
- výpis z banky - dám všetky takéto nákupy "osobná spotreba"
Prečo prevrátiš?, ve´d to je účtovanie cez priebežné položky...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

evina
Prečo prevrátiš?, ve´d to je účtovanie cez priebežné položky...
Evka, ale aj nie - viď bod 2.

Poviem, môj večný problém:
Dopravca - nákup PHM raz za hotové, raz cez podnikateľský, raz cez osobný /hocikomu patriaci/
A ja chytím všetky bločky /však vieš/ a narátam ich do jednej tabuľky za celý mesiac.
Keď mi príde výpis z BU, tak tam má pre zmenu polovicu POS nákupov /tieto bloky a polovicu POS nákupov nedeľný nákup

Tak podľa množstva týchto položiek na výpise sa rozhodnem:
Buď ma šlahne a povypisujem 350 PPD za mesiac ako príjem do pokladne.
Alebo to rovno praskem do "osobnej spotreby"
Postupujem tak celý rok - a na začiatok šanona to v takom "pokeci" napíšem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
Evka, ale aj nie - viď bod 2.

Poviem, môj večný problém:
Dopravca - nákup PHM raz za hotové, raz cez podnikateľský, raz cez osobný /hocikomu patriaci/
A ja chytím všetky bločky /však vieš/ a narátam ich do jednej tabuľky za celý mesiac.
Keď mi príde výpis z BU, tak tam má pre zmenu polovicu POS nákupov /tieto bloky a polovicu POS nákupov nedeľný nákup

Tak podľa množstva týchto položiek na výpise sa rozhodnem:
Buď ma šlahne a povypisujem 350 PPD za mesiac ako príjem do pokladne.
Alebo to rovno praskem do "osobnej spotreby"
Postupujem tak celý rok - a na začiatok šanona to v takom "pokeci" napíšem.
Muška, tomu sa hovorí prispôsobenie sa okolnostiam....Tá osobná spotreba je tam podľa mňa ok, sú prípady, keď to aj ja tak robím...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A teraz mi napadlo a čo tak, po zaúčtovaní z výpisu z účtu .....vytisnúť mesačne všetky "Príjmy do priebežných položiek" a potom jednou sumou mesačne ich Prijať do pokladne?
0 0
Sáva Sáva

Sáva je offline (nepripojený) Sáva

Účtujem v STEPE 2000 a samozrejme že PP v programe mám.Ospravedlňujem sa, ale to asi ja som nepochopila (asi vzhľadom aj na pokročilú hodinu)účtovanie cez PP. Už mi došlo.Prajem Vám všetkým dobrú noc!
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Hlavne, že si to pochopila. Dobrú noc aj Tebe.
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Ja účtujem v Jú nákup PHM katou do ostatných záväkov /na základe dokladu z registračnej pokladnice- tu mi to vstupuje aj do DPH/ a keď mi príde výpis z Bú, tak zaúčtujem úhradu záväzku. Mala som aj kontrolu a bolo to O.K.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Dobry den, mam podobny problem, nasla som si k tomu tuto temu. Ale chcem sa opytat, aby som si bola 100% ista.
Z 30.1.07 mam blocek o zaplatenej PHM cez banku, banka to zuctovala 2.2.07 (prislo uz na vypise). Ako mam postupovat v pripade DPH? (mesacny platca). Staci ak pouzijem datum plnenia 30.1.07 a datum uctovneho pripadu 2.2.07 ako je na bankovom vypise? Prosim o radu. Vdaka
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Sú to rôzne spôsoby zaúčtovania . ja to robím nasledovne.
klik
http://www.porada.sk/showpost.php?p=367435&postcount=10
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ide o podvojne uctovnictvo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať