Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň......

Želám všetkým pekný pracovný týždeň a idem sa niečo poradiť:

V uvedenom tlačive v r. 02 a v r. 03 sa píšu čiselné označenia mesiacov:kde
r 02 - uvedie sa počet mesiacov za kt. boli zúčt.a vyplatené príjmy

a v r 03 - uvedie sa zase číselné označenie mesiacov kedy si v priebehu roka uplatnil nezd.čiastku a mňa zaujíma, lebo som čítala že keď zamestnanec nemal v priebehu roka v danom mesiaci zdaniteľný príjem čiže hrubú mzdu /bol celý mesiac PN napr. 03/06/ tak číselné označenie bude v riadku 03 1-2, 4-12 je to správne?
Čiže potom aj do riadku 02 sa uvednie označenie 1-2, 4-12, je to správne?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

*agatha* Pozri príspevok
a este jednu vec, ak neotrevujem. ja som z toho uz popletenaa. nie som mzdarka a tak nerobim z tymito vecami casto. v r. 03 pisem odvody, ktore sme strhli zamestnancovi, alebo to, co sme zaplatili my? asi to, co sme jej strhli, nie?
Potvrdenie vydávaš pre potreby zamestnnaca, aby si mohol urobiť DP sám, resp. požiadať iného zamestnávateľa o vykonanie RZD, t.j. odvody odvedené za zamestnanca...
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

diik naozaj pekne. je to tazke robit pre mna taketo veci. pisem si vsetko do zosita, ale kazdy rok sa nieco zmeni. casom sa snad naucim aj ja. pekny den.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

evina Pozri príspevok
Áno lebo 90816 deleno 12 = 7 568...
Uplatnila si NČ r. 2005

Bolo to zle spravené vo výplatách, ale na Potvrdenie by si mala asi napísať, čo si skutočne urobila, aj keď v ročnom zúčtovaní vlastne na tom nezáleží, lebo sa jej uplatní správna NČ.
Presne tak.
Na potvrdení riadok 06 s uplatnenou nezdaniteľnou čiastkou je skôr zbytočný ako užitočný.

Ak je možné nezdaniteľnú čiastku uplatniť, v ročnom zúčtovaní alebo v daňovom priznaní sa uvádza nezdaniteľná čiastka za celý rok nezávisle od toho, aké údaje boli uvedené v potvrdeniach.
Problém s prípadným uplatnením nesprávanej nezdaniteľnej čiastky sa musí aj tak vyriešiť niekde inde ako v potvrdení.
Naposledy upravil endrju : 16.02.07 at 07:07
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

K rozoberanému príkladu iba poznamenám: Všetky potrebné údaje do potvrdenia sa prenášajú zo mzdového listu...ak je ten "správny", niet čo pokaziť
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať