Zavrieť

Porady

Oznámenie zamestnávateľa do sociálnej a zdravotnej poisťovne o nástupe na materskú

Dobrý den, chcem sa poradiť-viem, že túto vec má zariadiť zamestnávateľ-ale kedže v mojom prípade je to tak, že mojím zamestnávateľom je môj známy-a nechem ho zaťažovať-ako je to s nahlasovaním do soc.a zdr.poisťovne o nástupe zamestnankyne na materskú. Ide o to, či stačí len napr. oznámiť telefonicky do obidvoch poisťovní, že nastupujem na materskú a robím v tej a tej firme, alebo je potrebný osobný kontakt, prípade je nutné niečo vyplniť.-nejaký formulár alebo či-a ak áno, nestačí ked to urobím len ja?-nebude treba pečiatku al.čo? dakujem
Usporiadat
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Myslím , že viem o akú výhradu ide, že to nie je povinnosťou zamestnávateľa oznamovať Rodičovskú dovolenku, to by si mal ísť nahlásiť sám zamestnanec, že?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

margaretka71 Pozri príspevok
ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Myslím , že viem o akú výhradu ide, že to nie je povinnosťou zamestnávateľa oznamovať Rodičovskú dovolenku, to by si mal ísť nahlásiť sám zamestnanec, že?
je to povinnosťou zamestnávateľa..
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem budem pamätať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

margaretka71 Pozri príspevok
ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Myslím , že viem o akú výhradu ide, že to nie je povinnosťou zamestnávateľa oznamovať Rodičovskú dovolenku, to by si mal ísť nahlásiť sám zamestnanec, že?
Výhradou je predovšetkým to, že kódom 1C sa oznamuje poberanie rodičovského príspevku, nie rodičovská dovolenka. Rodičovská dovolenka sa oznámila kódom 2 K k u dňu pred materskou (to je to 2K 13.12.2008), ale oznamuje sa to až v r.2011, v r.2008 sa to ešte neoznamovalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať