Zavrieť

Porady

epidural

tehotna v 7.mesiaci
ahojte,
nema niekto skusenosti s "epiduralkou"? ci to moze zanechat nejake nasledky, pripadne kedy sa nedoporucuje...?
ci nie su potom vacsie problemi pri tlaceni?
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

ermon
... klasika je prechádzka rajom v porovnaní so sekciou
To áno. Po klasike sa pozbieraš hneď na druhý deň, ale po sekcii som bola mimo 3 dni, rana veľmi bolela. Divím sa "celebritám", že si vybavujú pôrody sekciou, aby sa vraj nemuseli trápiť v bolestiach.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ja som druhú dcéru mala rodiť s epidurálom, ale pôrod postupoval tak rýchlo, že už to nestihli. Ale bol to dobrý pocit - vôbec som sa nebála - veď ma nebude nič bolieť, lebo tie bolesti pri prvom pôrode boli fakt dosť silné. Keď mi povedali, že už nemá epidurál zmysel, bolo mi do plaču, keď však po pol hodinke bola malá na svete, už som si na to nespomenula.
Švagriná mala obe dcéry sekciou - prvú klasická anestézia, druhá spinál. Hovorila, že je to neporovnateľné, hlavne ak Ti pri klasickej neodhadnú dávku a dajú Ti trochu viac. Pri prvej sa ťažko budila, tri dni nevedela pomaly malú na ruky zobrať. Pri druhej ani nevedela, že rodila cistárskym.
Výhoda epidurálky je aj to, že ak sa vyskytnú komplikácie a musia spraviť sekciu, tak len zvýšia dávku a si pri vedomí.
Len sa dobre nauč techniku tlačenia, ak si ešte nerodila. Je to dôležité. lebo pri epidurále nemáš nutkanie na tlačenie a musíš tlačiť na povel. Mne najviac pomohol výklad doktorky na príprave - tlačiť ako pri stolici - do konečníka a nie do tváre a hlavne mať zavreté oči.
Prajem zdravie Tebe aj maličkému.
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
ja to zatial risknem klasicky,.... neviem, ale stale mam akesi obavy pred tou epiduralkou :-)
a nevie nahodou niekto poradit kde sa mam na antolskej pytat na ten profylakticky kurz? to nabehnem do nemocnice a dalej co??? (od ktoreho tyzdna treba zacat?) a to sa aj treba nejako vopred nahlasit do nemocnice kde chcem rodit alebo ked to na mna pride, tak tiez len nabehnem :-)
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To by Ti mal poradiť Tvoj gynekológ. Ale myslím, že ku koncu tehotenstva (asi posledný mesiac) by Ťa mal poslať do danej nemocnice kam patríš alebo kt. si vyberieš na gyn. odd. a tam budeš chodiť na kontroly až do pôrodu ( v Ružinove to tak bolo).
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

JarkaL
To by Ti mal poradiť Tvoj gynekológ. Ale myslím, že ku koncu tehotenstva (asi posledný mesiac) by Ťa mal poslať do danej nemocnice kam patríš alebo kt. si vyberieš na gyn. odd. a tam budeš chodiť na kontroly až do pôrodu ( v Ružinove to tak bolo).
Aj na Antolskej je to tak......
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
tarina
ja to zatial risknem klasicky,.... neviem, ale stale mam akesi obavy pred tou epiduralkou :-)
a nevie nahodou niekto poradit kde sa mam na antolskej pytat na ten profylakticky kurz? to nabehnem do nemocnice a dalej co??? (od ktoreho tyzdna treba zacat?) a to sa aj treba nejako vopred nahlasit do nemocnice kde chcem rodit alebo ked to na mna pride, tak tiez len nabehnem :-)
Rodila som pred 28 - mi rokmi v Bratislave a už vtedy existovala profylaktická poradňa, alebo cvičenie...Nasmeroval ma tam gynekológ v poradni hneď na začiatku tehotenstva. Bolo to super...všade som to chválila. Ináč ja by som si asi ten epidurál pichnúť nedala...mám za sebou tri pôrody, nebolo to nič hrozné, čo by sa nedalo vydržať. Veľmi mi ináč pomohli cvičenia v tej profylaktickej poradni a tiež som sa snažila spolupracovať s lekárom a sestrami. miesto toho aby som im tam vyvreskovala a rušila ich pri práci.
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
dakujem za odpovede.
aj kamaratky mi vraveli ze na kurz ich poslala gynekologicka, a mesiac pred porodom chodili na kontroly uz do nemocnice kde chceli rodit. moj pripad je ale taky, ze mam dost neochotnu gynekologicku, ktora mi povedala ze si mam vsetko zistit sama a kartu mi nechce dat aby som si dala noveho lekara. preto sa obavam toho, ze ked to na mna pride, nebudem ani vediet kam mam ist a ci ma vezmu bez toho, ze by som tam dakedy bola.
a ku koncu sa chodi do poradne castejsie, no ja mam intervaly 5 tyzdnove! co sa mi uz prestava pacit.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To je nehorázne, že Ti nechce dať kartu! Existuje predsa niečo také ako je slobodná voľba lekára. Ja by som u nej už len z tohto dôvodu určite neostala. Dobrých lekárov je v BA dosť. Ten môj mi tiež povedal, že ak mi moja predchádzajúca lekárka nebude chcieť dať kartu, nevadí a že on si ju sám vyžiada písomne. Bola síce urazená, že odchádzam, ale kartu mi dala oproti podpisu.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
tarina Pozri príspevok
ja som si myslela ze na slovensku v kazdej nemocnici robia nastrih. este nepoznam nikoho, koho by to obislo, ..
ja viem, že tu nemáme radi príspevky typu, čítala som a pod. , ale naozaj nemám ešte skúsenosti, ale dosť som toho prečítala a bola tam rada, ako predísť nastrihnutiu.

Počas tehotenstva jemne masírovať dvoma prstami (palec a prst) hrádzu, či už sama alebo partner.
Stane sa viac pružnejšou a elastickejšou.

Neviem, či je to pravda, ale viem, že ja to určite vyskúšam. Aj ked to mám ešte daleko.
Ale keby sa podarilo ....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
tarina Pozri príspevok
dakujem za odpovede.
aj kamaratky mi vraveli ze na kurz ich poslala gynekologicka, a mesiac pred porodom chodili na kontroly uz do nemocnice kde chceli rodit. moj pripad je ale taky, ze mam dost neochotnu gynekologicku, ktora mi povedala ze si mam vsetko zistit sama a kartu mi nechce dat aby som si dala noveho lekara. preto sa obavam toho, ze ked to na mna pride, nebudem ani vediet kam mam ist a ci ma vezmu bez toho, ze by som tam dakedy bola.
a ku koncu sa chodi do poradne castejsie, no ja mam intervaly 5 tyzdnove! co sa mi uz prestava pacit.
Na tvojom mieste by som rýchlo zmenila lekárku.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

tarina Pozri príspevok
ja to zatial risknem klasicky,.... neviem, ale stale mam akesi obavy pred tou epiduralkou :-)...
Možno Ti pomôže pri rozhodovaní aj moja skúsenosť: rodila som pred 20 mesiacmi a bola som na 100% rozhodnutá, že "bez epidurálky ani nerodím". Niekoľkokrát pred termínom som s mojim pôrodníkom konzultovala dať - či nedať epidurál. Jeho stanovisko bolo 50:50. Nakoniec sme spravili dohodu, že v prípade, ak sa mi bude zdať, že to nezvládnem, vraj nebude vôbec žiaden problém epidurál ihneď aplikovať. V deň D "sme porodili" bez epidurálu a takmer bezbolestne, čo doteraz nechápem; a ešte k tomu v priebehu necelých 3 hodín. Možno k tomu prispela aj moja fyzická a psychická príprava, cca od 4.-5. mes. tehot. som chodila na profylaktickú prípravu (skutočne doporučujem) a v záverečnom finiši aj prítomnosť manžela pri pôrode.
0 0
Ventilka Ventilka

Ventilka je offline (nepripojený) Ventilka

Ja som tiez rodila s epiduralnou analgezou a bolo to super. Necitila som ziadne bolesti, len tlaky. Takze som nemala s porodom najmensi problem. A aj ta ma doktorka navigovala, kedy mam potlacit a kedy nie. Ak budem rodit este raz urcite si ju opat dam.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja patrím medzi tie šťastné ženy, ktoré zažili bezbolestné pôrody bez akýchkoľvek liekov. Bolo to dávno a dnes by som vám odporúčala prečítať a pozrieť si toto:

http://marek.blog.respekt.cz/c/36320...-orgasmus.html

http://www.orgasmicbirth.com/
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Dôležitý je čas zavedenia, pretože sa nesmieš pri aplikácii epidurálky pohnúť.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Teda v prípade, že na teba príde vtedy kontrakcia môže dôjsť k problémom.
0 0
Mixa Mixa

Mixa je offline (nepripojený) Mixa

Ahoj - ja som si epidurálku nechala pichnúť pri pôrode a pravda je, že čo sa týka pôrodných bolestí naozaj pomohla. Problém bol v tom, že moje telo na ňu zle zareagovalo - 2 týždne som musela každý deň chodiť do nemocnice na infúzie proti bolestiam hlavy - mala som tzv. postpunkčný syndróm. O malého sa vtedy stále staral manžel. Dopadlo to tak, že po tých 2 týždňoch som sa fyzicky zrútila - prežila som aj ľahšiu mozgovú príhodu a dodnes užívam lieky na prekrvenie mozgu. Vraj to bol dôsledok veľkého fyzického vyčerpania - pôrod spolu s postpunkčným syndrómom. Viacerí neurológovia sa zhodli na tom, že to môže byť dôsledok toho zásahu do miechy. (Zabudla som napísať, že epidurálku mi nepichli celkom tak ako mali - vraj "trochu to ušlo kam nemalo".)
A mimochodom po EDA sa minimálne 24 hodín nesmie sedieť ani stáť, môže sa LEN LEŽAŤ (čo pri novorodencovi v pôrodnici nie je vôbec praktické, ale aj tak z vlastnej skúsenosti odporúčam neporušiť to!)
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
[quote=tarina;383699]ja to zatial risknem klasicky,.... neviem, ale stale mam akesi obavy pred tou epiduralkou :-)

Aj ja som mala takéto pocity pred prvým pôrodom (pred 4 rokmi) a rozhodla som sa bez epidurálky, samozrejme, po profylaktickej príprave. Snažila som sa vnímať pôrod ako prirodzenú vec, hlavne byť psychicky v pohode - v tom mi pomohol aj manžel, ktorý bol pri pôrode. Dosť času som strávila aj v sprche, tu sa mi uľavilo. Pri druhom pôrode (pred 2 rokmi) som bola zase skoro stále na fit lopte.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Ja môžem epidurálku len odporučiť, mne veľmi pomoohla,
ale každopádne záleží na čase podania a na množstve,
pretože ak sa to neodhadne, tak naozaj je problém v tlačení,
mne ju podali chvalabohu dobre, takže som necítila bolesti - len trošku a tlak pri samotnom pôrode som cítila,
každopádne sa netreba toho báť,
doba ide dopredu a ak si môžme pomôcť od bolesti tak prečo nie, je to najkrajší zážitok pre matku držať dieťatko na rukách - tak prečo máme trpieť pri jeho príchode, keď teraz medicína ponúka bezbolestný pôrod
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať