Zavrieť

Porady

Vysluhovy dochodok a odvody

Som poberatelom vysluhoveho dochodku. Mam uzavrety trvaly pracovny pomer. Ake odvody a v akej vyske mi bude zamestnavatel stahovat z mojho prijmu? Dakujem
Usporiadat
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Pomôže mi niekto?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MIRKA111 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať ako to je z nezdaniteľným základom dane, môže si ho zamestananec, ktorý poberá výsluhový dôchodok uplatniť, ak áno tak v akej výške?
Ak bol daňovník poberateľom výsluhového dôchodku už k 1.1.2007 tak nemá nárok na nezdaniteľnú časť. Len ak by mal výsluhový dôchodok menej ako 95616 tak si uplatní 95616 - dôchodok
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Ďakujem. A ak nepoberal výsluhový dôchodok od začiatku roka môže si uznať celých 95 616,- Sk ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MIRKA111 Pozri príspevok
Ďakujem. A ak nepoberal výsluhový dôchodok od začiatku roka môže si uznať celých 95 616,- Sk ?

Áno môže
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, ďakujem za odpoveď, asi som otravná, ale teraz som si vlastne uvedomila, že v r. 2007 bol výsluhovým dôchodcom, zároveň zamestnancom a v 12/07 aj SZČO. Pokiaľ je zamestnancom platiť preddavky na ZP nemusí, no teraz k 29. 2. 2008 už zamestnancom nie je, tým pádom sa má ísť nahlásiť na ZP a začať platiť min. Sk 100,-? Keďže je už len výsluhovým dôchodcom a SZČO?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

seda Pozri príspevok
Dobrý večer, ďakujem za odpoveď, asi som otravná, ale teraz som si vlastne uvedomila, že v r. 2007 bol výsluhovým dôchodcom, zároveň zamestnancom a v 12/07 aj SZČO. Pokiaľ je zamestnancom platiť preddavky na ZP nemusí, no teraz k 29. 2. 2008 už zamestnancom nie je, tým pádom sa má ísť nahlásiť na ZP a začať platiť min. Sk 100,-? Keďže je už len výsluhovým dôchodcom a SZČO?
Výsluhový dôchodca podnikal jeden mesiac, dosiahol vysoký základ dane z podnikania ?
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

veronikasad Pozri príspevok
Výsluhový dôchodca podnikal jeden mesiac, dosiahol vysoký základ dane z podnikania ?
Nemal žiaden príjem ako SZČO, len zo závislej činnosti v r. 2007.
0 0
jasper jasper

jasper je offline (nepripojený) jasper

Dobrý deň, len aby som mal istotu - tak mi to vychádza z ostatných príspevkov - výsluhový dôchodca, ktorý je zároveň SZČO musí platiť všetky odvody do sociálnej poisťovne?
0 0