Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce - ročné zúčtovanie dane

Môže študent, ktorý pracoval na dohodu o vykonaní práce počas letných prázdnin požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si musí podať daňové priznanie sám? Má nárok na odpočítateľnú položku?
Usporiadat
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

keri Pozri príspevok
Preratala som to rucne z vypl.listiny tj. z celkovej rocnej mzdy som vyratala 19%-nu dan. Vysla mi ista suma a ked tu porovnam s danou, ktora bola zaplatena DU, tak mi vychadza nedoplatok 4,--.Predpokladam,ze to vzniklo zo zaokruhlovania.
Takze, moze to tak byt?
Este jedna doplnujuca otazka: predpokladam, ze cely tento postup sa vztahuje aj na mzdy z r. 2005 tj. aj tam stacilo dohodarovi odovzdat "len" potvrdenie o zdan.mzde a s tym z mojej strany bolo vs. splnene.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobry den,

zamestnanec si dal ziadost o rocne zuctovanie za rok 2011. Vo firme odrobil 2 mesice(11-12), s tým že ostatné mesiace nemal príjem. Doklady su uz odovzdane firme, co nam robi mzdy.

Teraz priniesol doklad z dohody ( dan bola zrazená celá, nic si neuplatnoval) - musí sa zahrnút aj tento príjem, alebo sa to povazuje za vysporiadané ?

vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
Dobry den,

zamestnanec si dal ziadost o rocne zuctovanie za rok 2011. Vo firme odrobil 2 mesice(11-12), s tým že ostatné mesiace nemal príjem. Doklady su uz odovzdane firme, co nam robi mzdy.

Teraz priniesol doklad z dohody ( dan bola zrazená celá, nic si neuplatnoval) - musí sa zahrnút aj tento príjem, alebo sa to povazuje za vysporiadané ?

vďaka
ÁNo, aj ten.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dakujem, to ma nepotesilo. Skusim to zariadit, aby to este zohladnili.

zaujimalo by ma, keby taketo potvrdenie zamestnanec nedoniesol (zabudol,zatajil,...) -DU pride na to a vyzve na opravu? ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
Dakujem, to ma nepotesilo. Skusim to zariadit, aby to este zohladnili.

zaujimalo by ma, keby taketo potvrdenie zamestnanec nedoniesol (zabudol,zatajil,...) -DU pride na to a vyzve na opravu? ...
Určote to, že príjem zatajil, DÚ zistí, pretože každý zamestnáv. posiela mesačné(predtým kvartálne prehľady).
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Vďaka, idem mu dať podpisať opravu a zaslať mzdárke ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať