Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky ... ako?...

Dobrý deň chela by som sa pýtať ako je to s paušálnymi výdavkami, ešte som sa s nimi nestretla ako ich vyrátam a zaúčtujem v peňažnom denníku?
Ďakujem.
Usporiadat
wermon wermon

wermon je offline (nepripojený) wermon

Dakujem za odpovede,

este by som sa chcel opytat,
za rok 2005 som si odpisoval pausalne vydavky -25%
za rok 2006 -40% pausalne vydavky
ale tu na porade som zistil ze mam remeselnu cinnost a mohol som si uz aj za minuly rok uplatnit -60% pausalne vydavky.
Moja otazka je : mozem podat opravne danove priznanie za rok 2006?

Dakujem.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Môžeš podať dodatočné DP, ak sa naozaj jedná o remeselnú činnosť a všetky príjmy si mal z tejto činnosti.
0 0
wermon wermon

wermon je offline (nepripojený) wermon

cloe Pozri príspevok
Môžeš podať dodatočné DP, ak sa naozaj jedná o remeselnú činnosť a všetky príjmy si mal z tejto činnosti.
Vsetky prijmy som mal len z remeselnej cinnosti,len myslim ze som mal danovu povinnost teda som platil dan za rok 2006 okolo 700,-Sk a takisto sa mi aj zvysili o trosku odvody co sa stane ked podam dodatocne DP za rok 2006.Danovy urad mi to bude musiet vratit?A co zdravotna poistovna a rocne zuctovanie?Tam som takisto platil okolo 400,-Sk budem musiet podat aj dodatocne opravne rocne zuctovanie za rok 2006 aj tam?
Suvisi to spolu?
Dakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

áno dodatočné DP, dodatočné RZZP + žiadosti o vrátenie dane a nové preddavky na poistné...

za 700,- Sk by som sa "neunúvala".
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Prajem Vám pekný večer,
chcela by som sa opýtať, ako účtovať v JÚ, keď živnostník predchádzajúci rok si uplatnil paušálne výdavky.
FO nemá podnikateľský účet.
V peňažnom denníku začínam od nuly? Aké doklady si mám pýtať od živnostníka za účtovný rok 2006, aby som mu mohla začať účtovať rok 2007?
Mne odovzdal iba faktúry prijaté, vydané, pokladničné bločky. Vypýtam si ešte doklady za odvody do poisťovní,
Myslím si, že by mi mal odovzdať výkaz o majetku a záväzkov,...čo ešte potrebujem?
Ďakujem za pomoc.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

ak mal pausalne vydavky tak vykaz o majetku a zavazkoch nema (ani o prijmoch a vydavkoch)
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Inač povedané, nemá nič?
Môžem začať účtovať všetko od nuly?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

v podstate ano, zacinas od nuly.
akurat si pozri zostatok na bankovom ucte, zavazky by som nahodila take co vies ze urcite mal ... ako napr. ZP. a pohladavky - o nich musi mat evidenciu aj ked mal pausalne vydavky.
0 0
wermon wermon

wermon je offline (nepripojený) wermon

Ahojte poradaci,
ked pojdem odovzdat danove priznanie na DU,
aké papiere zanesiem do socialnej poistovne a do zdravotnej okrem rocneho zuctovania ked ako paušalista nemám vykazy?
dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Do SP Výpis z daňového priznania do 30.6.2008. Do ZP budeš robiť ročné zúčtovanie do 30.6.2008.
0 0
Franto 14 Franto 14

Franto 14 je offline (nepripojený) Franto 14

chcela by som sa opytat, ked je zivnostnik od juna 2007 moze si uplatnit celych 60% vydavkov a uplatnuje si odpocitatelnu polozku celu cize 95616 alebo sa to vypocita len na obdobie ked bol SZCO
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Franto 14 Pozri príspevok
chcela by som sa opytat, ked je zivnostnik od juna 2007 moze si uplatnit celych 60% vydavkov a uplatnuje si odpocitatelnu polozku celu cize 95616 alebo sa to vypocita len na obdobie ked bol SZCO
V oboch prípadoch je odpoveď áno. Teda má nárok na celú nezd. čiastku za rok 2007.
Naposledy upravil Jarka 1 : 27.02.08 at 15:31 Dôvod: Doplnenie odpovede.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Franto 14 Pozri príspevok
chcela by som sa opytat, ked je zivnostnik od juna 2007 moze si uplatnit celych 60% vydavkov a uplatnuje si odpocitatelnu polozku celu cize 95616 alebo sa to vypocita len na obdobie ked bol SZCO
Odpočítateľná položka sa nedelí na mesiace.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Mám SZČO- kozmetička.Začala viesť JÚ. V11/2006 dostala dotáciu od UPSVaR, kde ju zaúčtovala ako PNZD, pretože ju nemala kde ešte čerpať.
Ale za rok 2007 by chcela asi prejsť na pauš.výdavky - mohla by? A čo stou dotáciou?
Naposledy upravil Maxinka : 28.02.08 at 08:36 Dôvod: Oprava
0 0
csongy csongy

csongy je offline (nepripojený) csongy

pisem na treti pokus a verim ze tentrokrat to prejde.. Podnikam od 1.12.07 a myslela som na vedenie v JU, ale po citani v tejto teme si myslim ze to ide lahsie a jednoduchsie v pausale, ale potrebujem radu: Dostala som prispevok (podla projektu na zariadenie kancelarie-doma v byte, notebook a prisl. + na platenie odvodov do poistovni ). Tento prispevok bol mojim jedinym prijmom v r.07 a teda:
prijem 68347
vydaj 40% 27338
ZP 1064 ( ZP za 12/07 platene v decembri)
-------------------
ZD 39945
- 95616
---------------------
0 dan
je to ok? alebo prijem je len to co som ozaj minula na nabytok atd.( teda nejakych 59000? a co so zbytkom prispevku, co to je, a kde to vediem ak v pripade pausalu nevediem zavazky len evidenciu prijmov? a ked prispevok mam aj na ZP, tak tych 1064 je aj v prijme? aj vydaj?

a ak v buducom roku budem znova v pausale a dan vyjde 0, mozem si u DU uplatnit este dan.bonus na deti a ten mi vratia?

Vela odpovedi je uz tu, ale ja som sa tak zamotala, ze neviem co s tym...
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Mám SZČO- kozmetička.Začala viesť JÚ. V11/2006 dostala dotáciu od UPSVaR, kde ju zaúčtovala ako PNZD, pretože ju nemala kde ešte čerpať.
Ale za rok 2007 by chcela asi prejsť na pauš.výdavky - mohla by? A čo stou dotáciou?
PROSÍIIIIIIIIIIIIIIIIM
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
csongy Pozri príspevok
pisem na treti pokus a verim ze tentrokrat to prejde.. Podnikam od 1.12.07 a myslela som na vedenie v JU, ale po citani v tejto teme si myslim ze to ide lahsie a jednoduchsie v pausale, ale potrebujem radu: Dostala som prispevok (podla projektu na zariadenie kancelarie-doma v byte, notebook a prisl. + na platenie odvodov do poistovni ). Tento prispevok bol mojim jedinym prijmom v r.07 a teda:
prijem 68347
vydaj 40% 27338
ZP 1064 ( ZP za 12/07 platene v decembri)
-------------------
ZD 39945
- 95616
---------------------
0 dan
je to ok? alebo prijem je len to co som ozaj minula na nabytok atd.( teda nejakych 59000? a co so zbytkom prispevku, co to je, a kde to vediem ak v pripade pausalu nevediem zavazky len evidenciu prijmov? a ked prispevok mam aj na ZP, tak tych 1064 je aj v prijme? aj vydaj?

a ak v buducom roku budem znova v pausale a dan vyjde 0, mozem si u DU uplatnit este dan.bonus na deti a ten mi vratia?

Vela odpovedi je uz tu, ale ja som sa tak zamotala, ze neviem co s tym...
Ak chceš uplatniť paušálne výdavky, tak celá dotácia ide do príjmu, aj keby si z nej neminula ani korunu....
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.02.08 at 09:45
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Maxinka Pozri príspevok
PROSÍIIIIIIIIIIIIIIIIM
klikni http://www.porada.sk/653388-post42.html a čítaj prílohu
0 0
csongy csongy

csongy je offline (nepripojený) csongy

ZuzanaP Pozri príspevok
Ak chceš uplatniť paušálne výdavky, tak celá dotácia ide do príjmu, aj keby si z nej neminula ani korunu....
A co s tymi dalsimi otazkami, hlavne ten dan.bonus..
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
csongy Pozri príspevok
A co s tymi dalsimi otazkami, hlavne ten dan.bonus..
ˇ
Daňový bonus si môže uplatniť.
SZČO si nemôže uplatniť daňový bonus len v tom prípade, že by bola v strate.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať