Zavrieť

Porady

VÝPIS z daňového priznania 2007

Vydel už niekto výpis z daňového priznania za rok 2007?
Pomohlo by mi to.
Mám klientov - nedočkavcov.

ĎĎĎ
Usporiadat
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Katija Pozri príspevok
Všetci (bez ohľadu na výšku príjmu), čo sa považujú za SZČO podľa § 5 zákona 461/2003 Z.z.



Ďakujem za odpoveď. Minulý rok nám šéfka zle povedala, alebo to bolo ináč a len nad 91200,- sa dával výpis?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tinika Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Minulý rok nám šéfka zle povedala, alebo to bolo ináč a len nad 91200,- sa dával výpis?
Aj keď bol príjem nižší ako 91200 mal sa dať na SP výpis z DP.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

katkaj Pozri príspevok
Aj keď bol príjem nižší ako 91200 mal sa dať na SP výpis z DP.
Ďakujem za odpoveď
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tinika Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď
Ako keď je už niekto prihlásený ako SZCO tak je to jasné, ale ak ešte nemal povinnosť platiť odvody a znova mu nevyjde povinnost, tak musí tiež podávať výpis, ak to chápem dobre. Lebo my sme asi nedávali minulý rok.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak SZčO mala v r. 2007 stratu, do výpisu z DP pre SP v r. 10 dám 0,-?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak SZčO mala v r. 2007 stratu, do výpisu z DP pre SP v r. 10 dám 0,-?
do výpisu sa napíše suma straty. OPRAVA: nie suma straty, ale nula...
Naposledy upravil Iwett : 07.06.08 at 14:31
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Iwett Pozri príspevok
do výpisu sa napíše suma straty
Ďakujem veľmi pekne
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tinika Pozri príspevok
Ako keď je už niekto prihlásený ako SZCO tak je to jasné, ale ak ešte nemal povinnosť platiť odvody a znova mu nevyjde povinnost, tak musí tiež podávať výpis, ak to chápem dobre. Lebo my sme asi nedávali minulý rok.
výpis z DP sa dáva na soc.poisťovnu aj ked nevyjde platiť poistné...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

ďakujem pekne
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Iwett Pozri príspevok
do výpisu sa napíše suma straty
Do riadku 10 výpisu sa v prípade straty píše 0.- (riadok 59 daňového priznania B)
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ja som tam vpísala nulu a pracovníčka SP mi povedala, že tam sa dáva suma straty....tak čo je správne?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Je to napísané priamo vo výpise, že položka z riadku 59 DP. Tiež som odovzdávala v SP výpisy , pani predo mnou tam mala mínusové číslo a pracovníčka SP jej tam kázala napísať nulu. Okienkových pracovníčok môže byť veľa, ale pokyny a usmernenia by mali byť jednotné.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

abel Pozri príspevok
Je to napísané priamo vo výpise, že položka z riadku 59 DP. Tiež som odovzdávala v SP výpisy , pani predo mnou tam mala mínusové číslo a pracovníčka SP jej tam kázala napísať nulu. Okienkových pracovníčok môže byť veľa, ale pokyny a usmernenia by mali byť jednotné.
ďakujem za upozornenie, je to smiešne, ked človek niečo urobí dobre a potom mu nejaká pracovníčka povie opak. A ja bez toho aby som rozmýšľala som to opravila...a to nie na mieste, isla naspäť 17 km, opravila a za týždeň doniesla opravené... teda asi pokazené. Mňa asi roztrhne od jedu
a omluvam sa za nesprávnu informáciu...
Naposledy upravil Iwett : 07.06.08 at 14:19
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Mam nasledovny pripad: SZCO predcasny starobny dochodca mal zivnost od 01.01.2007 do 21.12.2007 / k 21.12.07 zrusenie zivnosti - NIE PRERUSENIE/.
Nasledne si urobil od 01.3.2008 novu zivnost.
Otazka: Ma povinnost predlozit vypis z DP na SP za rok 2007 do 30.06.2008 ??
Ak ano a mal prijem vyssi ako 97200 musi sa prihlasit od 01.07.2008 na SP ako SZCO a platit preddavky???
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Nepomoze mi nikto ???
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

felixh Pozri príspevok
Mam nasledovny pripad: SZCO predcasny starobny dochodca mal zivnost od 01.01.2007 do 21.12.2007 / k 21.12.07 zrusenie zivnosti - NIE PRERUSENIE/.
Nasledne si urobil od 01.3.2008 novu zivnost.
Otazka: Ma povinnost predlozit vypis z DP na SP za rok 2007 do 30.06.2008 ??
Ak ano a mal prijem vyssi ako 97200 musi sa prihlasit od 01.07.2008 na SP ako SZCO a platit preddavky???
Nie nepredkladá výpis do Sociálnej poisťovne a nebude platiť odvody podľa tohto daňového priznania, samozrejme musel nahlásiť ukončenie živnosti k 21.12.2007.
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

JuKaS Pozri príspevok
Nie nepredkladá výpis do Sociálnej poisťovne a nebude platiť odvody podľa tohto daňového priznania, samozrejme musel nahlásiť ukončenie živnosti k 21.12.2007.
Samozrejme ze sa odhlasil k 21.12.2007 v ZP aj SP ako SZCO, ale mam este pochybnosti ?!
Urcite je to tak ??? potvrdi mi to este niekto , lebo z toho co som cital k danemu problemu na DRAKU aj PORADE mi vyplynulo, ze na to aby som sa stal povinnym platcom do SP musim splnit 2 podmienky:
1./ som k 01.07./resp.30.06/ nasledujuceho roka SZCO
a
2./za minuly rok /u nas 2007/ som prekrocil prijem /NIE ZAKLAD DANE/ vo vyske 12xmin.mzda / u nas 12x8100=97200,-Sk/

je to bez ohladu na moj stav v obdobi do 01.07.2008 ?!
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Dobrý deň.Mám klienta SZČO celý rok a pritom mal príjem z prenájmu nehnutelnosti. Aj táto suma ide do výpisu pre SP. Otázka: má dopad táto suma na vymeriavací základ pre poistné sumy na rok 2008? Ďakujem za odpovede.
0 0
majka555 majka555

majka555 je offline (nepripojený) majka555

Stačí, ak SZČO zajtra (30.06.2008) pošle poštou výpis z DP do soc. poisťovne? Neviete niekto, či sú schopní z toho robiť vedu. Pečiatka bude 30.06., ale príde im to až v júli. Mám 1 oneskorenca.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

felixh Pozri príspevok
Mam nasledovny pripad: SZCO predcasny starobny dochodca mal zivnost od 01.01.2007 do 21.12.2007 / k 21.12.07 zrusenie zivnosti - NIE PRERUSENIE/.
Nasledne si urobil od 01.3.2008 novu zivnost.
Otazka: Ma povinnost predlozit vypis z DP na SP za rok 2007 do 30.06.2008 ??
Ak ano a mal prijem vyssi ako 97200 musi sa prihlasit od 01.07.2008 na SP ako SZCO a platit preddavky???
Áno, bude platiť odvody do SP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať