Zavrieť

Porady

nove nahlasky do SP

Vie mi niekto povedat, ci su nejake nove nahlasky zamestnancov do SP, alebo sa mozu pouzivat tie z r.2004
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Pokiaľ viem, nič nové nie je, ani nemá byť prečo, si myslím. Ja používam to isté.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    V zakone o soc.poisteni v § 232 odst. 2 pis. b) je uvedené, ze zamestnavatel je povinny viest evidenciu na ucely soc. poistenia, kt. ma obsahovat identifikacne cislo socialneho zabezpecenia fyzickej osoby. Do r. 2004 to bolo rodne cislo zamestnanca. Ako ziskam to iden.cislo? Urci ho soc.poist. alebo ho nejakym sposobom urci zamestnavatel?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ak pozeráš na to znenie, tak je tam odkaz na zákon č. 43/2004 - a to je zákon o starobnom dôchodkovom sporení. V tomto zákone pozri § 65 a bude to jasné. Toto číslo pridelí DSS sporiteľovi a on to oznámi zamestnávateľovi a zamestnávateľ to bude evidovať

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Ja som pocula, ze treba nahlasovat dohodarov do SP 3 dni predtym ako zacne platit dohoda o VP. Poculi ste o tom niekto nieco???? Ak to plati tak odkedy?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    anka
    Vie mi niekto povedat, ci su nejake nove nahlasky zamestnancov do SP, alebo sa mozu pouzivat tie z r.2004
    Dnes som bola v SP prihlášky a odhlášky podľa starého

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Podla mojho zistenia zatial dohodarov dopredu nie je potrebne nahlasovat, uvedu sa vo vykaze az pri vyplate odmeny z dohody,t.j. po starom. Zatial...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.