Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie - doklady

Zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2006. Je u nás zamestnaný od 01. augusta 2006. Priniesol mi potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, ktoré zahŕňa obdobie od januára do apríla 2006 a potvrdenie z úradu práce na dobu jún a júl 2006. V máji bol PN, ale nemám o tom žiadny doklad. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie aj tak? Vopred ďakujem za pomoc.
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

d956
Ak zamestnanec nemá povinnosť podávať DP, ročné zúčtovanie iba založím do personalistiky a hotovo?
Vo vyhlásení k zdaneniu príjmov si na poslednej strane daj podpísať jeho prevzatie zamestnancom.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Aj ja robím ročné zúčtovanie prvý krát, som zároveň zamestnenec aj mzdár. Zamestnala som sa 21.07.2006 a na ročnom zúčtovaní mi vyšiel preplatok 794,- Sk, a neviem čo to je správne (som to spolítala a táto suma je presne taká ako boli preddavky na daň zo ZČ čo odvádzame na daňový)
Čo s preplatkom?
No a v hlásení nevyšiel ani preplatok ani nedoplatok, súvisia tieto veci spolu?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monyka
Aj ja robím ročné zúčtovanie prvý krát, som zároveň zamestnenec aj mzdár. Zamestnala som sa 21.07.2006 a na ročnom zúčtovaní mi vyšiel preplatok 794,- Sk, a neviem čo to je správne (som to spolítala a táto suma je presne taká ako boli preddavky na daň zo ZČ čo odvádzame na daňový)
Čo s preplatkom?
No a v hlásení nevyšiel ani preplatok ani nedoplatok, súvisia tieto veci spolu?
O sumu preplatku môžeš znížiť odvod dane v najbližšom termíne . A sebe samozrejme vrátiť cez výplatnú listinu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monyka
Aj ja robím ročné zúčtovanie prvý krát, som zároveň zamestnenec aj mzdár. Zamestnala som sa 21.07.2006 a na ročnom zúčtovaní mi vyšiel preplatok 794,- Sk, a neviem čo to je správne (som to spolítala a táto suma je presne taká ako boli preddavky na daň zo ZČ čo odvádzame na daňový)
Čo s preplatkom?
No a v hlásení nevyšiel ani preplatok ani nedoplatok, súvisia tieto veci spolu?
Hlásenie je o tom, či ste odviedli všetku daň ktorú ste zrazili. Ak áno, nie je tam žiadny rozdiel na konci tlačiva.
Tvoj preplatok sa zúčtováva v r.2007, teda bude v Hlásení za r. 2007.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Mali sme zamestnanca, ktory bol u nas zamestnany od 1.1.2006 do 1.11.2006, dnes si prisiel poziadat, aby som mu vykonal zuctovanie dane. Sice sme jeho poslednym zamestnavatelom, ale podla mna si musi urobit zuctovanie sam, je to tak?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

johny18
Mali sme zamestnanca, ktory bol u nas zamestnany od 1.1.2006 do 1.11.2006, dnes si prisiel poziadat, aby som mu vykonal zuctovanie dane. Sice sme jeho poslednym zamestnavatelom, ale podla mna si musi urobit zuctovanie sam, je to tak?
Ak ste jeho posledný zamestnávateľ a požiadal o zúčtovanie kde prehlásil že nemal iné príjmy tak mu zúčtovanie vykonáte vy.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Lenze on od 1.11.2006 uz nie je nasim zamestnancom a ak by mu vysiel nedoplatok, z coho mu to stiahnem??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

johny18
Lenze on od 1.11.2006 uz nie je nasim zamestnancom a ak by mu vysiel nedoplatok, z coho mu to stiahnem??
Nevadí ale ste jeho posledný zamestnávateľ. Pokiaľ mu vyjde nedoplatok tak tento oznámite Daňovému úradu a ten si to už so zamestnancom vysporiada.
prípadne môže zamestnanec prísť nedoplatok zaplatiť do pokladne.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ALDA
Tak nech ho prefotia a pošlú, skús im zavolať. Ja odovzdávam odchádzajúcim pracovníkom všetky doklady s podpisom o prevzatí a stáva sa, že ich žiadajú ešte raz, vraj stratili, no čo už s nimi, podľa mňa sa im nechce hľadať. Aj včera som riešila jedného lajdáka.
heli, tam je ten problém, že mzdárka mu ho NECHCE znova dať...rozišli sa po zlom a tak mu teraz robí problémy...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

brm
heli, tam je ten problém, že mzdárka mu ho NECHCE znova dať...rozišli sa po zlom a tak mu teraz robí problémy...
Tak to skús ty. Zahraj jej na city.... akože no veď viete ....máme ťažký život............. Možno ju obmäkčíš a pošle to....
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

liba2
Hlásenie je o tom, či ste odviedli všetku daň ktorú ste zrazili. Ak áno, nie je tam žiadny rozdiel na konci tlačiva.
Tvoj preplatok sa zúčtováva v r.2007, teda bude v Hlásení za r. 2007.
lenže problém je v tom že ja ten preplatok v Hlasení v časti II. Výpočet odvodovej povinnosti nevidím ani v preplatku ani v nedoplatku. Je to tam iba v malo byť odvedené a skutočne odvedené a je tam vyššia suma, lebo sme mali viac zamestnancov. Je to dobre? či si to myslela tam že ten môj preplatok má byť aj v preplatku v Hlásení?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Nika
Tak to skús ty. Zahraj jej na city.... akože no veď viete ....máme ťažký život............. Možno ju obmäkčíš a pošle to....
ani tade cesta nevedie...ku mne zaujala postoj raneného pitbula v amoku... vzala si do hlavy, že som ju pripravila o robotu...časť firmy sa osamostatnila a ja im robím mzdy...takže ja som tiež persona non grata...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monyka
lenže problém je v tom že ja ten preplatok v Hlasení v časti II. Výpočet odvodovej povinnosti nevidím ani v preplatku ani v nedoplatku. Je to tam iba v malo byť odvedené a skutočne odvedené a je tam vyššia suma, lebo sme mali viac zamestnancov. Je to dobre? či si to myslela tam že ten môj preplatok má byť aj v preplatku v Hlásení?
Monika, Hlásenie je súčet všetkých Prehľadov. Na to že ste odviedli viac nemá vplyv počet zamestnancov. Spočítaj všetky prehľady a tie súčty po jednolivých riadkoch sa zapisujú aj do Hlásenia.
Nezáleží na tom koľko zamestnancov ste mali, ale koľko dane ste im zrazili z miezd a koľko ste odviedli DU-u. Mali by ste odviesť všetko a teda výsledok správne je nula. Ak ste v niektorom mesiaci odviedli viac alebo menej, budeš mať v hlásení rozdiel.
Už neviem ako by som ti to ešte vysvetlila....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Takže ešte raz posielam svoju pomôcku ktorú používam pre zostavenie Hlásenia...
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Ešte otázočka, ten preplatok dostanem ku mzde od zamestnávateľa, ale ten zamestnávateľ ten konkretny prplatok žiada od daňového úradu? alebo je to tak že sa budú preddavky na daň zo mzdy znižovať postupne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monyka
Ešte otázočka, ten preplatok dostanem ku mzde od zamestnávateľa, ale ten zamestnávateľ ten konkretny prplatok žiada od daňového úradu? alebo je to tak že sa budú preddavky na daň zo mzdy znižovať postupne?
Preplatok dostaneš vyplatený v mzde. Zamestnávateľ si poníži svoju daňovú povinnosť o tvoj preplatok
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monyka
Ešte otázočka, ten preplatok dostanem ku mzde od zamestnávateľa, ale ten zamestnávateľ ten konkretny prplatok žiada od daňového úradu? alebo je to tak že sa budú preddavky na daň zo mzdy znižovať postupne?
Monika, aj na toto som ti už odpovedala tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=382048&postcount=24
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

liba2
Monika, aj na toto som ti už odpovedala tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=382048&postcount=24
Libuška, možno sa Monika riadi heslom dvakrát meraj a raz rež
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ahojte!
Ja sa chcem spýtať kedy je zamestnanec povinný podať daňové priznanie.
Okrem toho, ak mal aj iné príjmi okrem príjmov zo závislej činnosti, aj vtedy ak mal príjmy zo závislej činnosti od viacerých zamestnávateľov nie postupne ale súbežne? Teda keď máme zamestnaca, ktorý pracoval aj u iného zamestnávateľa, tak si musí podať DP?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Deni
Ahojte!
Ja sa chcem spýtať kedy je zamestnanec povinný podať daňové priznanie.
Okrem toho, ak mal aj iné príjmi okrem príjmov zo závislej činnosti, aj vtedy ak mal príjmy zo závislej činnosti od viacerých zamestnávateľov nie postupne ale súbežne? Teda keď máme zamestnaca, ktorý pracoval aj u iného zamestnávateľa, tak si musí podať DP?
Nemusí podávať DP, môžete mu vykonať RZD. Podať DP by si musel podať len v prípade, že by si chcel dodaniť zrážkovú daň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať