Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie - doklady

Zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2006. Je u nás zamestnaný od 01. augusta 2006. Priniesol mi potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, ktoré zahŕňa obdobie od januára do apríla 2006 a potvrdenie z úradu práce na dobu jún a júl 2006. V máji bol PN, ale nemám o tom žiadny doklad. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie aj tak? Vopred ďakujem za pomoc.
Usporiadat
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Teda môže mať súbežne viac pracovných pomerov a stačí, keď jeden zo zamestnávateľov mu urobí ročné zúčtovanie? Dodaniť zrážkovú daň, to by znamenalo, že niekde pracoval ešte aj na dohodu? Neviem či tomu dobre rozumiem.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

katkaj
Libuška, možno sa Monika riadi heslom dvakrát meraj a raz rež
Sa Vám pekne smeje na tých, čo to robia prvý krát. Viem, že si to môže ponížiť v najbližšom termíne. Ale pýtam sa keď napr. preddavky vypočítam že majú byť 200,- Sk a preplatok je 700,- Sk, bude si to povižovať až dokým sa to nestratí???
ďakujem Vám
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Deni
Teda môže mať súbežne viac pracovných pomerov a stačí, keď jeden zo zamestnávateľov mu urobí ročné zúčtovanie? Dodaniť zrážkovú daň, to by znamenalo, že niekde pracoval ešte aj na dohodu? Neviem či tomu dobre rozumiem.
Áno môžete mu urobiť RZD.

Áno dodaniť zrážkovú daň znamená že by mal niekde príjem do 5000 zdanený zrážkovou daňou a chcel by si ju uplatniť ako preddavkovú.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Presne tak!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monyka
Sa Vám pekne smeje na tých, čo to robia prvý krát. Viem, že si to môže ponížiť v najbližšom termíne. Ale pýtam sa keď napr. preddavky vypočítam že majú byť 200,- Sk a preplatok je 700,- Sk, bude si to povižovať až dokým sa to nestratí???
ďakujem Vám
Monika nikto sa ti nesmeje, len netreba zadávať druhýkrát otázku keď už raz bola zodpovedaná.

Áno ten postup je správny
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Dík moc, už mi to je jasné.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

katkaj
Libuška, možno sa Monika riadi heslom dvakrát meraj a raz rež
Sa Vám dobre smeje, na tých čo to robia prvý krát.
Ale celkom ste mi na otázku neodpovedali, lebo ja som sa pýtala či si to môže za-teľ ponížiť. Napr. viem, že preddavok na daň bude napr. 200,- Sk ale preplato z roč. zúčtovnia bol 700,- Sk. Bude si to znižovať aj v ďalších mesiacoch, pokým sa to nevynuluj?
Ďakujem pekne.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

prepáčte, že som to napísala zas, ale akosik mi to tu divne zobrazuje, napíšem prísspevok a potom ho tu nevidím. Prepáčte.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monyka
Sa Vám dobre smeje, na tých čo to robia prvý krát.
Ale celkom ste mi na otázku neodpovedali, lebo ja som sa pýtala či si to môže za-teľ ponížiť. Napr. viem, že preddavok na daň bude napr. 200,- Sk ale preplato z roč. zúčtovnia bol 700,- Sk. Bude si to znižovať aj v ďalších mesiacoch, pokým sa to nevynuluj?
Ďakujem pekne.
V príspevku 46 som ti odpovedala
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Robím ročné zúčtovanie čiastočne invalidnému dôchodcovi. Potrebujem od neho nejaký doklad o výške inv. dôchodku?
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Neviete mi niekto poradiť?... Mam aj takych čiast.inval. čo nastúpili do PP v priebehu roka. Vraj neboli na úrade práce...On nich aký doklad potrebujem?...zo sociálky?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

H.B.
Robím ročné zúčtovanie čiastočne invalidnému dôchodcovi. Potrebujem od neho nejaký doklad o výške inv. dôchodku?
Doklad o výške invalidného dôchodku nie je potrebný.
Pri invalidných dôchodkoch je potrebné dávať iba pozor na to, či náhodou invalidný dôchodok nebol prekvalifikovaný na starobný dôchodok.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

H.B.
Neviete mi niekto poradiť?... Mam aj takych čiast.inval. čo nastúpili do PP v priebehu roka. Vraj neboli na úrade práce...On nich aký doklad potrebujem?...zo sociálky?
Ak o RZ požiadá zamestnanec, ktorý nastúpil v priebehu roka, k žiadosti o RZ prikladá iba potvrdenia o príjmoch od iných zamestnávateľov. Pokiaľ iných zamestnávateľov nemal, v žiadosti vypíše, že mal 0 iných zamestnávateľov a nepotrebuje vydokladovať zvyšok roka.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Na starobný nebol...takže to by malo byť OK, len ešte by som potrebovala vedieť, že aký doklad doložiť k roč.zúčt., keď sme ho zamestnali až od 1.7.2006...Myslím, že asi zo soc.poisťovne,keď nebol na UP...uvažujem správne?
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

matafe
Ak o RZ požiadá zamestnanec, ktorý nastúpil v priebehu roka, k žiadosti o RZ prikladá iba potvrdenia o príjmoch od iných zamestnávateľov. Pokiaľ iných zamestnávateľov nemal, v žiadosti vypíše, že mal 0 iných zamestnávateľov a nepotrebuje vydokladovať zvyšok roka.
Vážne nepotrebuje dokladovať zvyšok roka? Iné príjmy nemal, len bral invalidný dôchodok. Ale tú dobu musím nejako zdokladovať, či nie?Myslím prvý polrok,že kde bol
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Nepotrebuje doklady ani z úradu práce, ani zo soc.poisťovne.
Nevadí, že nie je vydokladovaný celý rok, veď v žiadosti zametnanec vyhlási a podpíše, že poberal príjmy od 0 iných zamestnávateľov a nepoberal iné zdaniteľné príjmy.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Vždy sme dokladovali celý rok...nevedela som,že to nie je potrebné. Ale veľmi pekne ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A ak je invalid, tak na uplatňovanie zníženej sadzby na poistné by si mala mať v jeho dokladoch rozhodnutie o invalidnom dôchodku.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Rozhodnutie mám založené, len ma stále metie, ako mi vydokladuje ten prvý polrok. Ved aj ku daňovému priznaniu treba vždy doložiť, keď bol na ÚP. Tak, že či fakt už nič nepotrebujem doložiť k tomu roč. zúčt. Nikdy som este nemala inval. dôchodcov...takže je to pre mňa zatiaľ novinka.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

H.B.
Rozhodnutie mám založené, len ma stále metie, ako mi vydokladuje ten prvý polrok. Ved aj ku daňovému priznaniu treba vždy doložiť, keď bol na ÚP. Tak, že či fakt už nič nepotrebujem doložiť k tomu roč. zúčt. Nikdy som este nemala inval. dôchodcov...takže je to pre mňa zatiaľ novinka.
V žiadosti predsa vyhlási že žiaden príjem nemal, to stačí. A k DP sa tiež nedáva potvrdenie z úradu práce. Dáva sa maximálne potvrdenie o príjme zo závislej činnosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať