Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie - doklady

Zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2006. Je u nás zamestnaný od 01. augusta 2006. Priniesol mi potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, ktoré zahŕňa obdobie od januára do apríla 2006 a potvrdenie z úradu práce na dobu jún a júl 2006. V máji bol PN, ale nemám o tom žiadny doklad. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie aj tak? Vopred ďakujem za pomoc.
Usporiadat
d956 d956

d956 je offline (nepripojený) d956

Ešte raz sa Vás pýtam, aby som niečo neprešvihla - zamestnancovi, ktorý celý rok neplatil dane - /má len minimálnu mzdu a daň mu nevychádza/, v programe som vytlačila ročné zúčtovanie - založila som to do personalistiky, na DÚ som zaniesla hlásenie o vyúčtovaní dane.
Zamestnanec celý rok bol zametnaný iba v našej firme.
Je to v poriadku?

Ďakujem, Erika
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

katkaj Pozri príspevok
Môžeš zamestnankyni urobiť RZD aj si ju môže uplatniť manžel ako nezdaniteľnú položku. Pričom manžel si na ňu uplatní 90.816 - jej hrubý príjem
Od HM manželky sa poistné odráta až v ročnom zúčtovaní za r.2007
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ľuba Pozri príspevok
Ak zamestnankyňa "nevie" zdokladovať príjem za 01-03/06, nakoľko zamestnávateľ zanikol, stačí ak nasčíta príjem a odvody z výplatných pások ?
Tiež ma toto zaujíma. vie na to niekto odpovedať?
Ešte jedna otázka. Ak zamestnanec nebol nikde evidovaný a prinesie čestné prehlásenie, že v tomto období nebol nikde evidovaný a nemal žiadny príjem, treba toto prehlásenie overovať na matrike?
Ak pracoval iba časť roka a daňový bonus mu bude priznaný aj spätne za mesiac, keď nebol nikde evidovaný, má na toto obodobie priniesť nejaký doklad, že nikto nepoberal v tomto čase daňový bonus?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Fany Pozri príspevok
Posúvam otázku - nik nevie poradiť, či tieto prehlásenia musia byť potvrdené na matrike?

Netreba nič overovať A tiež nemusí dávať žiadne prehlásenia. V žiadosti o RZD už raz vyhlásil že nemal žiadne iné príjmy
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Čestné prehlásenie, že nepoberal žiaden príjem v čase keď bol dobrovoľne nezamestnaný netreba overovať na matrike, stačí ak to vlastnoručne podpíše.
0 0
janess30 janess30

janess30 je offline (nepripojený) janess30

Ahojte poraďáci,
mala by som prosbu týkajúcu sa nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka. Robím daň.priznanie osobe, ktorá je poberateľkou vdovského dôchodku, jej 13 ročná dcéra dostáva sirotský dôchodok, pani pracovala 5 mesiacov v hlavnom pracovnom pomere. Úhrn dôchodko/sirot.a vdovský/ za rok predstavuje 86 tis.Sk. Môže si uplatniť rozdiel medzi nezdaniteľ.časťou a celkovým dôchodkom 90.816 - 80.000 do daň.priznania do r.37 /nezdaniteľná časť/, alebo na nič podobné nemá nárok?
vopred ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janess30 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
mala by som prosbu týkajúcu sa nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka. Robím daň.priznanie osobe, ktorá je poberateľkou vdovského dôchodku, jej 13 ročná dcéra dostáva sirotský dôchodok, pani pracovala 5 mesiacov v hlavnom pracovnom pomere. Úhrn dôchodko/sirot.a vdovský/ za rok predstavuje 86 tis.Sk. Môže si uplatniť rozdiel medzi nezdaniteľ.časťou a celkovým dôchodkom 90.816 - 80.000 do daň.priznania do r.37 /nezdaniteľná časť/, alebo na nič podobné nemá nárok?
vopred ďakujem

§ 11 ods.2 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov:

"Základ dane daňovníka sa neznižuje o sumu vypočítanú podľa odseku 1 písm. a), ak daňovník je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku, 22) (ďalej len dôchodok ) alebo ak mu dôchodok bol priznaný spätne k začiatku zdaňovacieho obdobia a je vyšší ako suma, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 1 písm. a). Ak suma dôchodku v úhrne nepresahuje sumu, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 1 písm. a), zníži sa základ dane podľa odseku 1 písm. a) len vo výške rozdielu medzi vyplatenou sumou dôchodku a sumou, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 1 písm. a)."

na základe horeuvedeného paragrafu si môže dańovníčka uplatniť na seba celú odpočítateľnú položku
0 0
janess30 janess30

janess30 je offline (nepripojený) janess30

ďakujem za odpoveď,
chápem to správne, ak by bol dôchodca /starobný/už aj v roku 2005, tak za r.2006 nemá nárok na nezdaniteľnú časť ??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janess30 Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď,
chápem to správne, ak by bol dôchodca /starobný/už aj v roku 2005, tak za r.2006 nemá nárok na nezdaniteľnú časť ??
áno, ak by bol starobným dôchodcom už k 1.1.2006 tak nemá nárok na odpočítateľnú položku za rok 2006
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Tiež robím RZ prvýkrát, tak sa chcem opýtať: máme zamestnanca, ktorý bol u nás zamestnaný celý rok 2006 a popri tom mal aj príjem na dohodu, z ktorej mal zrazenú zrážkovú daň. Mám tento príjem prirátať v RZ k jeho príjmu u nás alebo nám to vôbec nemusí dokladovať, keďže daň je vysporiadaná...Vopred ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lukuc Pozri príspevok
Tiež robím RZ prvýkrát, tak sa chcem opýtať: máme zamestnanca, ktorý bol u nás zamestnaný celý rok 2006 a popri tom mal aj príjem na dohodu, z ktorej mal zrazenú zrážkovú daň. Mám tento príjem prirátať v RZ k jeho príjmu u nás alebo nám to vôbec nemusí dokladovať, keďže daň je vysporiadaná...Vopred ďakujem.

Zrážková daň nesmie do RZD vstupovať. Pokiaľ si ju chce zamestnanec dodaniť, musí si urobiť DP. Inak môže požiadať o vykonanie RZD s tým že mu zúčtujete len preddavkovú daň
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Ďakuje za rýchlu odpoveď :-) Takže jeho práce na dohodu ma vlastne nemusia zaujímať, však?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lukuc Pozri príspevok
Ďakuje za rýchlu odpoveď :-) Takže jeho práce na dohodu ma vlastne nemusia zaujímať, však?
Ak boli zdanené zrážkou tak v RZD ťa ani nemôžu zaujímať
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nemusia, ale pozri napr. tu: http://www.porada.sk/t44640-p2-rzd-a-zrkov-da.html

od príspevku č. 4

Ak by si chcela byť dobrá duša ako veľa z nás na porade....
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

To bolo prvé, čo som urobila......a nevyšlo by mu to pri podaní DP lepšie. Len som nevedela, či je to povinnosť zarátať do RZ všetky príjmy zamestnanca, na ktoré mi donesie potvrdenie. Ale vďaka PORADE sa mi trošku viac rozjasňuje. Takže vďaka za radu aj za ...PORADU
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať