Zavrieť

Porady

skoncenie pracovneho pomeru

Dobry den,

chcem dat vypoved zo zamestnania, ale neviem co presne tam mam napisat. V sucasnom zamestnani pracujem 8.mesiac a mam zmluvu na dobu neurcitu. Mohli by ste mi napisat ako to mam presne formulovat, ci tam treba uviest nejaky paragraf alebo datum ukoncenia prac.pomeru?

dakujem
Usporiadat
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Snažíme sa, ale človek, ktorý bol "prinútený" k rozviazaniu PP dohodou sa snaží vybiť z toho, čo sa dá .
Na jednej strane chápem aj jeho, ale to je môj možno subjektívny pocit vyplývajúci z toho, že čo keby som bola v jeho situácii...... a na druhej strane, ja keby som bola na strane zamestnávateľa, dala by som mu to, čo mu patrí a mám čisté svedomie a môžem sa mu pozrieť do očí kedykoľvek.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

veronikasad Pozri príspevok
aký dôvod skončenia prac. pomeru ste uviedli v dohode ? Kolko trval jeho pracovný pomer vo vašej firme ?
Dôvod uvedený nebol - bez udania dôvodu, PP trval viac ako 5 rokov, preto mám obavu...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

paťuška Pozri príspevok
Dôvod uvedený nebol - bez udania dôvodu, PP trval viac ako 5 rokov, preto mám obavu...
Pred podpísaním dohody o skončení prac.pomeru dostal zamestnanec výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b/ ZP ?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Oni sa jednoducho dohodli k určitému dátumu podľa §60, pričom je v dohode uvedená poznámka o vyplatení 1mesačného odstupného
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

paťuška Pozri príspevok
Oni sa jednoducho dohodli k určitému dátumu podľa §60, pričom je v dohode uvedená poznámka o vyplatení 1mesačného odstupného
Pokial v dohode nie je uvedený dôvod (§ 63 odst. 1 písm. b/ ZP), zo zákona nemá nárok na odstupné. Ak by však napadol na súde neplatnosť skončenia prac. pomeru (podpísanie dohody pod nátlakom), zamestnávatel mu musí doplatiť odstupné v zmysle ZP a možno aj ušlú mzdu - záleží ako šikovného bude mať právnika.
Odstupné ste vyplácali ako odstupné - bez odvodov alebo ako formu odmeny ?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Ono to veľmi nejde dokopy, dohoda a odstupné ako keby bola výpoveď zo strany zamestnávateľa na základe nadbytočnosti, či organizačných zmien. Neviem, neviem ako pochodíme na tom súde...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

paťuška Pozri príspevok
Ono to veľmi nejde dokopy, dohoda a odstupné ako keby bola výpoveď zo strany zamestnávateľa na základe nadbytočnosti, či organizačných zmien. Neviem, neviem ako pochodíme na tom súde...
Ak ste priznali "odstupné" bez odvodov, treba upraviť dohodu, aby to bol pre vás VOZD a zamestnancovi doplatiť ešte odstupné za dva mesiaca (pri trvaní pracovného pomeru aspoň 5 rokov je 3-mesačné).

Na súde nepochodíte - pre zamestnávatela to bude podstatne drahšie ...
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

veronikasad Pozri príspevok
Pokial v dohode nie je uvedený dôvod (§ 63 odst. 1 písm. b/ ZP), zo zákona nemá nárok na odstupné. Ak by však napadol na súde neplatnosť skončenia prac. pomeru (podpísanie dohody pod nátlakom), zamestnávatel mu musí doplatiť odstupné v zmysle ZP a možno aj ušlú mzdu - záleží ako šikovného bude mať právnika.
Odstupné ste vyplácali ako odstupné - bez odvodov alebo ako formu odmeny ?
Presne to som mala na mysli, že ak bude argumentovať podpis dohody pod nátlakom tak fima ťahá za kratší koniec.
Odstupné mu zatiaľ nebolo vyplatené práve kvôli tomu, že sa začal ohradzovať súdom a ja som kvôli tomu jeho výplatu neukončila. Výplatný termín máme tak či tak až k 30. v mesiaci, takže máme na to ešte nejaký deň.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Ďakujem Vám dobré víly za rady a želám Vám len bezproblémové pracovné vzťahy
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

velmi surne by som potrebovala radu. manzel bol zamestnany na dobu neurcitu so skusobnou dobou 3 mesiace od 25.11.2009. Od 17.2.2010 bol 10 dni OCR, dnes mu zamestnavatel dal PODPISAT DODATOK K ZMULVE, ze mu PP konci dna 31.3.2010, bez udania dovodu zmeny prac.zmluvy. je to v poriadku?
Manzel to podpisal, ak by sa dal cca 38.3.2010 vypisat na PN, co bude dalej?? Prosim o odpopved niekoho, kto sa v tom vyzna. dakujem.
na dokumente, kde je citovany ZP par.54, nie je uvedene, ze je to dohoda, ale len dodatok k PP.
Naposledy upravil alaya1 : 03.03.10 at 16:01
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

POSUVAM, prosim surne o radu.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
alaya1 Pozri príspevok
velmi surne by som potrebovala radu. manzel bol zamestnany na dobu neurcitu so skusobnou dobou 3 mesiace od 25.11.2009. Od 17.2.2010 bol 10 dni OCR, dnes mu zamestnavatel dal PODPISAT DODATOK K ZMULVE, ze mu PP konci dna 31.3.2010, bez udania dovodu zmeny prac.zmluvy. je to v poriadku?
Manzel to podpisal, ak by sa dal cca 38.3.2010 vypisat na PN, co bude dalej?? Prosim o odpopved niekoho, kto sa v tom vyzna. dakujem.
na dokumente, kde je citovany ZP par.54, nie je uvedene, ze je to dohoda, ale len dodatok k PP.
Ak podpísal Dodatok k pracovnej zmluve, kde sa jeho PP z doby neurčitej zmenil na dobu určitú, teda do 31. 3. 2010, tak s tým sa už nedá nič robiť. Len neviem, prečo taký dodatok podpisoval.
Ak by sa dal teda cca 28. 3. 2010 vypísať na PN, tak dni od 28. 3. do 31. 3. mu zaplatí zamestnávateľ, potom od 1. 4. už SP.

§ 54 Zákonník práce
Dohoda o zmene pracovných podmienok


Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.

Keďže zamestnanec podpísal takýto dodatok v zmysle uvedeného paragrafu, tak je to v poriadku. Svojim podpisom súhlasil so zmenou pracovnej zmluvy.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem, ved preto zurim, ze to podpisal. Neviem, preco, asi ho vystresovali.
No nie je na nej napisane, ze DOHODA, len DODATOK k prac.zmluve.
daljlej v texte, ze zmluvne strany sa dojednali...to neviem, ci je tedy platna da zmluva..
On si myslele, lebo ho k 1.3.2010 preradili do ineho mesta vykonu orace, ze je to dodatok kde je uvedena zmena mesta, nie ukoncenie PP.sakra, taka som nastvata, neda sa to napadnut???????
Naposledy upravil alaya1 : 03.03.10 at 16:55
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
alaya1 Pozri príspevok
Dakujem, ved preto zurim, ze to podpisal. Neviem, preco, asi ho vystresovali.
No nie je na nej napisane, ze DOHODA, len DODATOK k prac.zmluve.
daljlej v texte, ze zmluvne strany sa dojednali...to neviem, ci je tedy platna da zmluva..
Áno, dodatok je platný. Nemá tam byť Dohoda, pretože ide vlastne o úpravu pôvodnej zmluvy, tak je to Dodatok k pracovnej zmluve, alebo niekto dáva Zmena pracovnej zmluvy. Ale na názve až tak nezáleží, pokiaľ Dodatok, alebo Zmena je napísaná podľa § 54 Zákonníka práce. A tak ako som písala, ak obidve strany podpíšu, je to platné. Je to škoda.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jooj, tak s nim vypiekli, vlastny zat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať