Zavrieť

Porady

daňova kontrola

Ahojte
Potrebujem poradiť mám dostať daňovu kontrolu je to moja prvá kontrola budu kontrolovať všetko ake podklady by som im mala pripraviť mám s toho trocha obavy.
Poradte
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zmluvy myslíš dodávateľsko-odberateľské ??? My máme obchod.

Smernice veru ešte nemám
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

jess Pozri príspevok
Zmluvy myslíš dodávateľsko-odberateľské ??? My máme obchod.

Smernice veru ešte nemám
-zmluvy za prenájom, lízig, sprostredkovanie, vedenie účtovníctva, úverové zmluvy.Ak sú aj dodáv-odberat.daj aj tie.A smernice si vyhľadaj na tejto porade : vo vyhľadávaní si zadaj inter* smern* a zobrazí sa ti množstvo smerníc - ja som si ich stiahla a doplnila údaje podľa našich podmienok.
0 0
MataRV MataRV

MataRV je offline (nepripojený) MataRV

Ahojte poraďáci, chcela by som vedieť ako si daňováci vyberajú svoje "obete", mám trochu strach, lebo firma sa mi dostala po 6 rokoch zisku do straty a bojím sa, že keď doteraz mi neprišli, že teraz dôjdu. Dík.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
MataRV Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, chcela by som vedieť ako si daňováci vyberajú svoje "obete", mám trochu strach, lebo firma sa mi dostala po 6 rokoch zisku do straty a bojím sa, že keď doteraz mi neprišli, že teraz dôjdu. Dík.


Pokiaľ je strata opodstatnená , tak sa nemáš čoho obávať . Ja som minulý rok vykazovala v účte tiež stratu a hodne vysokú a zatiaľ sme za minulý rok nemali kontrolu , teda mali ale za iný rok .TAkže sa neboj .
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Strata v podnikaní nie je podmienkou na začatie daňovej kontroly a hlavne ak sa ti neopakuje niekoľko rokov po sebe.
0 0
MataRV MataRV

MataRV je offline (nepripojený) MataRV

Doteraz som na DK ani len nepomyslela, lebo som ju ani nemala, ale čítaním porady konkrétne Dk som sa dostala do stresu, stratu mám 200 tis.Sk, a to preto, lebo sme uhradili záväzky za tovar a pohľadávky nám nezaplatili. Vie niekto ako alebo podľa čoho si daniari vyberajú d.subjekt na kontrolu. Je ešte niekto kto 6 rokov (od začiatku podnikania) nemal d.kontrolu? Jed.účtovníctvo + DPH.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

MataRV Pozri príspevok
Doteraz som na DK ani len nepomyslela, lebo som ju ani nemala, ale čítaním porady konkrétne Dk som sa dostala do stresu, stratu mám 200 tis.Sk, a to preto, lebo sme uhradili záväzky za tovar a pohľadávky nám nezaplatili. Vie niekto ako alebo podľa čoho si daniari vyberajú d.subjekt na kontrolu. Je ešte niekto kto 6 rokov (od začiatku podnikania) nemal d.kontrolu? Jed.účtovníctvo + DPH.
Čo má prísť príde. Dôvod prečo došlo ku strate poznáte, tak každý stres je zbytočný. Myslím, že okrem daniarov ani ten kľúč nepoznáme, ide o náhodný výber, výber na základe anonymných oznámení a pod. Poznám subjekty, ktoré nemali DK aj viac rokov...

P.s. Toto je práve naša deformácia z povolania. Ak výjde strata pomaly by sme chceli my zaplatiť dane , keď výjde vysoký zisk pomaly by sme tiež chceli zaplatiť dane, akokeby sme ho my tvorili...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MataRV Pozri príspevok
Doteraz som na DK ani len nepomyslela, lebo som ju ani nemala, ale čítaním porady konkrétne Dk som sa dostala do stresu, stratu mám 200 tis.Sk, a to preto, lebo sme uhradili záväzky za tovar a pohľadávky nám nezaplatili. Vie niekto ako alebo podľa čoho si daniari vyberajú d.subjekt na kontrolu. Je ešte niekto kto 6 rokov (od začiatku podnikania) nemal d.kontrolu? Jed.účtovníctvo + DPH.

Ja podnikám od 1995 a nemal som zatial kontrolu. Daňové subjekty na kontrolu vyberajú náhodne. DÚ má len plán stanovený, že koľko kontrol musia vykonať ročne.
0 0
MataRV MataRV

MataRV je offline (nepripojený) MataRV

Úžasné, takže nie som sama, čo nepozná daňové kontroly, a dúfam,že tak skoro ani nespoznám. S pozdravom Maťa.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

mne sa nahlásila kontrola na rok 2003 - a to preto, lebo im "nesedela" nahláška - teda oznámenie o platbách FO. Dotyčná firma nahlásila viac, než som mala ja vykázané príjmy. Našťastie chybu urobila firma v oznámení....
A aj som rada, že mám s kontrolou skúsenosť...
Inak všetko OK.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Počula som kedysi nejaký meter na DK. Ževraj tí, ktorý si plnia svoje povinnosti v súlade so zákonom, platia včas, nie sú problematickí, snažia sa vykonať DK na začiatkoch roka, čím sú si vedomí, že vyberú menšie pokuty, takmer žiadne. Na konci roka potrebujú niečo vybrať na pokutách, aby splnili limity, tak idú za firmami o ktorých sa "pošuškáva ako nie až tak poctivých".
Ak sa dobre človek "zapíše" v predchádzajúcich rokoch, kontrola sa pravdepodobne dlhšie neuskutoční.

Ináč najviac sa boja poctivci, čo majú všetko dá sa povedať na 100%. Neboja sa tí, čo majú za ušami.
Nemyslím našich ostrieľaných poradcov, tí už majú DK pár za sebou.
Hlavu hore.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dievčatá, dnes mi ukončili daňovú kontrolu a mám všééétko doooooobrééééééé. Dostala som pochvalu od pani daňováčky, že mám vzorovo, prehľadne všetko spracované. Bola nadšená.

Ďakujem vám za psychickú podporu.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

jess Pozri príspevok
Dievčatá, dnes mi ukončili daňovú kontrolu a mám všééétko doooooobrééééééé. Dostala som pochvalu od pani daňováčky, že mám vzorovo, prehľadne všetko spracované. Bola nadšená.

Ďakujem vám za psychickú podporu.
Gratulujem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem Zároveň ďakujem všetkým poraďákom za cenné rady
0 0
INGA 11 INGA 11

INGA 11 je offline (nepripojený) INGA 11

Poradí mi niekto, prosím? Mám daňovú kontrolu ale doklady mi zhoreli počas požiaru a mám na to len papier od požiarnikov. Teraz ale nemám s čím ísť na daňovú kontrolu. Čo mám robiť? Ako mám postupovať? Nemám už žiadne doklady z toho obdobia.
0 0
INGA 11 INGA 11

INGA 11 je offline (nepripojený) INGA 11

Máme daňovú kontrolu. Počas nej si nás predvolali a oznámili nám, že máme neplatný daňový doklad, nakoľko nie je správne IČO, DIČ a vôbec, že doklad z registračnej pokladne nie je správny. Tovar sme zakúpili priamo na našej prevádzke od dílera a aj v hotovosti sme zaň zaplatili. Avšak ani vo sne nás nenapadlo, že sa môže stať ničo také, ako je to, že niekto nám dá neplatný doklad z registračnej pokladne. Ako máme postupovať? Chcú nán doúčtovať DPH. Ale pre nás mal doklad všetky náležitosti v poriadku IČO,DIČ, pečiatku a pod. Ako sa môžeme brániť?Povedali nám, že si máme každý blok kontrolovať cez DR SR a popozerať či je všetko v poriadku.Ale veď to nie je možné, že sa stane niečo takéto a doklad neuznajú. Ako mám kontrolovať bloky pred tým ako ich zaplatím??Naozaj je nutné ešte aj toto?Ďakujem.
0 0
INGA 11 INGA 11

INGA 11 je offline (nepripojený) INGA 11

Neviem, čo som urobila nesprávne. Poprosila som o radu a dotaraz mi nikto neodpovedal.Neviem pracovať s poradou a chcem sa popýtať toľko vecí. Kde a ako mám písať svoje otázky? A kde mám potom hľadať odpovede? Poradí mi niekto, prosím? Ďakujem.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Neboj, naučíš sa. Tiež som bola na tom podobne, zdalo sa mi to neprehľadné. Najskôr si prečítaj návod ako pracovať s poradou. Otázku zadáš buď do už existujúcej témy alebo pridáš novú tému. Ak si zadala otázku a nevieš, či ti niekto odpovedal, tak si buď zadáš sledovať tému alebo môžeš kliknúť na "Môj profil" vpravo hore a tam nájdeš všetky príspevky a témy, ktoré si pridala. Musíš viac skúšať a pôjde to
K tvojej otázke len toľko, že tiež mám skúsenosť, že mi daňoví kontrolóri vyhodili doklad od subjektu, ktorý už nebol plátcom DPH. Ale to bola faktúra, mali sme si to overiť cez internet. Ale vôbec si neviem predstaviť, že by sme overovali aj všetky údaje na blokoch z RP
Čo sa týka tvojho predchádzajúceho príspevku ohľadom požiaru, tak to neviem a tiež by ma to dosť zaujímalo, čo sa deje v takom prípade.
Naposledy upravil cloe : 23.05.07 at 20:38
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
INGA 11 Pozri príspevok
Poradí mi niekto, prosím? Mám daňovú kontrolu ale doklady mi zhoreli počas požiaru a mám na to len papier od požiarnikov. Teraz ale nemám s čím ísť na daňovú kontrolu. Čo mám robiť? Ako mám postupovať? Nemám už žiadne doklady z toho obdobia.
Tvojou povinnosťou bolo hlásiť na DÚ túto skutočnosť.

Okamžite ako nahlásiš požiar a následné zhorenie dokladov ,zoberú Ťa na daňovú kontrolu a požadujú spätne vyžiadať kópie od dodávateľov. Ak sa Ti to nepodarí,porovnajú Ťa približne s rovnakým podnikateľským subjektom a dodania Ťa ,ak Tvoja daňová povinnosť z daňového priznania sa diametrálne odlišovala od posudzovaného subjektu.

Takže v prípade dodanenia = dve nešťastia naraz.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

§ 29
Dokazovanie

(1) Dokazovanie vykonáva správca dane, ktorý vedie daňové konanie.

(2) Správca dane dbá, aby skutočnosti rozhodujúce pre správne určenie daňovej povinnosti boli zistené čo najúplnejšie, a nie je pritom viazaný iba návrhmi daňových subjektov.

(3) Netreba dokazovať skutočnosti všeobecne známe alebo známe správcovi dane z jeho činnosti.

(4) Ako dôkaz možno použiť všetky prostriedky, ktorými možno zistiť a objasniť skutočnosti rozhodujúce pre správne určenie daňovej povinnosti a ktoré nie sú získané v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi. Ide najmä o rôzne podania daňových subjektov (priznania, hlásenia, odpovede na výzvy správcu dane a pod.), o svedecké výpovede, znalecké posudky, verejné listiny, protokoly o daňových kontrolách, zápisnice o miestnom zisťovaní a obhliadke, povinné záznamy vedené daňovými subjektmi a doklady k nim.

(5) Ak v daňovom konaní daňový subjekt nesplní svoju dôkaznú povinnosť pri určení výšky dane, môže správca výšku dane s ním dohodnúť. Na túto dohodu sa vzťahuje primerane § 11.

(6) Ak nesplní daňový subjekt pri dokazovaní ním uvádzaných skutočností niektorú zo svojich zákonných povinností, v dôsledku čoho nemožno daňovú povinnosť správne určiť a daň sa neurčí ani podľa odseku 5, alebo ak daňový subjekt vykonal úkony, ktoré svojím obsahom alebo účelom odporovali osobitnému predpisu alebo ho obchádzali a ktorých dôsledkom je zníženie základu dane, alebo v prípadoch podľa § 15 ods. 2, je správca dane pri určovaní daňovej povinnosti oprávnený použiť pomôcky, ktoré má k dispozícii alebo ktoré si zaobstará bez súčinnosti s daňovým subjektom. Takýmito pomôckami môžu byť najmä listiny, výpisy z verejných záznamov, daňové spisy iných daňových subjektov, znalecké posudky, výpovede svedkov v iných daňových veciach, správy a vyjadrenia iných správcov dane, štátnych orgánov a obcí, záujmových združení a vlastné poznatky správcu dane zo zdaňovania dotknutého daňového subjektu, ako aj jemu podobných daňových subjektov.

(7) Správca dane preukazuje doručenie vlastných písomností daňovému subjektu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať