Zavrieť

Porady

Škoda po požiari

V našom dome horeli piatok pivnice a ja nakolko nemám sklad-nepotrebujem ho- som tam mala čistiace v hodnote asi 7000,-,ktoré sú pôsobením tepla,spiny,zničené.Čo teraz,mám to zapísať ,alebo nechať tak? Poisťovňa to nepreplatí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    poraďte mi prosím čo s tým, ja vôbec nemám predstavu.Dosť mám toho,že sa starám o dom a ľudia ma otravujú kedy to bude v poriadku.Neviete si to ani predstaviť,zhoreli síce len 3 kobky ale izolácie,elektrika a ten smrad v dome ani nehovorím.Behom 5 min.bol celý dom zadymený.Ešte aj byt na 1.p.má prehorené parkety.Vydutá dlažba od vody.Od piatka ešte teraz mi je nanič,ešte že sme poistení.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nerozumiem otázke,tie čistiace boli zakúpené v rámci podnikania?Ak áno tak ako tovar alebo materiál?

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Ano mám firmu,a bolo to zakúpené ako materiál-nechať to tak ako by sa to spotrebovalo?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Dá sa to urobiť aj týmto sposobom,skor by som to zaúčtovala ako prevádzkovú réžiu pretože sa to použije napr.na upratovanie a tým sa to hneď spotrebuje,alebo vyžiadať záznam od polície,že to nebolo zavinené Vami ale cudzím páchateľom,ktorý je neznámy ,v tom prípade ak to necháte zaúčtované ako materiál,pretože vo výkaze o majetku a záv.vykazujete materiál ako zásoby a potom to treba interným dokladom vystornovať zo sklad.zásob materiálu.Ale možno sa ešte niekto vyjadrí,to je len moj názor.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    ako som písala horeli pivnice,v chodbách je smrad-umyť to asi nepomôže,pivnice sa idú oškrabať vymalovať.Ľudia na nižších poschodiach,hotová hrôza-nejde to odstrániť ,už pokupovali všetko možné
    Nehnevajte sa,viem že to sem nepatrí,ale skúste pomôcť.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.