Zavrieť

Porady

zapocet rokov

iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Prosím o radu. Na budúci týždeň idem podpisovať pracovnú zmluvu. Na personálnom mi povedali, aké papiere a doklady mam so sebou doniesť. Samozrejme chceli odo mňa aj zápočty rokov od všetkých mojich predchádzajúcich zamestanávateľov. Potvrdenia o obdobiach kedy som bola vedena na úrade práce ale nespomínali. Mám dilemu. Budú odo mňa potrebovať aj to? Nemám odvahu sa to opýtať, lebo ich doma neviem nájsť a naozaj nemám ani najmenšiu chuť ísť preto na úrad práce, nakoľko viem akí "ochotný" ľudia tam pracujú.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás o radu
Bola som zamestnaná na Okresnom úrade - na dobu určitú. Pracovný pomer mi skončil 30.9.2006, 15.10.2003 som nastúpila na materskú dovolenku. Medzitým sa Okresný úrad zrušil a materskú mi vyplácal Krajský úrad - v ochrannej lehote. Od 1.7.2004 som nastúpila na rodičovskú dovolenku a 1.6.2006 som sa zamestnala. Neviem od koho si mám vyžiadať potvrdenie o zápočte rokov na účely dovolenky.
Ďakujem za rady
U toho kto s tebou ukončoval zmluvu. To bol asi ten Krajský úrad
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

katkaj Pozri príspevok
U toho kto s tebou ukončoval zmluvu. To bol asi ten Krajský úrad
Nie zmluvu so mnou ukončil Okresný úrad a oni mi dali potvrdenie o zápočte rokov ale len do 30.9.2003. Od. 30.9.2003 - 14.10.2003 som bola na PN a potom na MD, RD. ja si myslím, že za to obdobie počas MD, ktorú mi vyplácal Krajský úrad by som mala žiadať o potvrdenie Krajský úrad, a obdobie od 1.7.2004 do 31.5.2006 - úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ktorý mi vyplácal rodičovský príspevok. Ale neviem či mi bude potvrdenie od UPSVaR stačiť.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

zamestnankyňa bola u nás zamestnaná na dohodu o vykonaní práce a teraz žiada aby som jej za to obdobie vystavila zápočtový list. Ja som však zato, že z dohody sa zápočtový list nevystavuje, nie že by mi to robilo problém, ale je bezpredmetný pre nárok na väčšiu dovolenku atď. Zamestnankyňa tvrdí, že to chce terajšia mzdárka, tak čo mám robiť, vystaviť zápočtový list s nadpisom že ide o dohodu? Máte niekto podobnú skúsenosť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
zamestnankyňa bola u nás zamestnaná na dohodu o vykonaní práce a teraz žiada aby som jej za to obdobie vystavila zápočtový list. Ja som však zato, že z dohody sa zápočtový list nevystavuje, nie že by mi to robilo problém, ale je bezpredmetný pre nárok na väčšiu dovolenku atď. Zamestnankyňa tvrdí, že to chce terajšia mzdárka, tak čo mám robiť, vystaviť zápočtový list s nadpisom že ide o dohodu? Máte niekto podobnú skúsenosť?
Dohoda uzatvorená mimo PP( samotná) sa nezapočítava do zápočtu odpracov. rokov. Do zápočtu ide iba doba trvania PP.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Tweety Pozri príspevok
Dohoda uzatvorená mimo PP( samotná) sa nezapočítava do zápočtu odpracov. rokov. Do zápočtu ide iba doba trvania PP.
Tweety a čo mám teda robiť, odmietnuť jej to vypísať alebo jej vyhotoviť s nejakou poznámkou že uvedená odpracovaná doba sa vzťahuje na dohodu ?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana32 Pozri príspevok
Tweety a čo mám teda robiť, odmietnuť jej to vypísať alebo jej vyhotoviť s nejakou poznámkou že uvedená odpracovaná doba sa vzťahuje na dohodu ?
Odmietni jej to vypísať, lebo to nebol pracovný pomer /viď predchádzajúci príspevok/.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
Tweety a čo mám teda robiť, odmietnuť jej to vypísať alebo jej vyhotoviť s nejakou poznámkou že uvedená odpracovaná doba sa vzťahuje na dohodu ?
Jednoducho ju informovať, že nebola v PP na PZ, nie je žiadna doba, ktorá by sa mohla započítať.
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Prosim vas, ako je to zo zapoctom rokov za vysoku skolu, ak studium trvalo miesto patich rokov sest rokov? Do zapoctu sa zaratava pat alebo sest?
Naposledy upravil MiskoR : 22.03.07 at 11:17
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Nikto neporadi?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MiskoR Pozri príspevok
Prosim vas, ako je to zo zapoctom rokov za vysoku skolu, ak studium trvalo miesto patich rokov sest rokov? Do zapoctu sa zaratava pat alebo sest?
Celú dobu štúdia po 18.roku veku.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zamestnanec končí prac.pomer k 31.3.2007. Vystavím mu zápočtový lis, ale neviem si rady.

V máji 2000 ukončil strednú školu. / Mám maturitné vysvedčenie/ Potom od októbra 2000 do septembra 2001 bol na vojne. / nemám žiadny doklad/ Od 04.10.2001 do 3.11.2002 bol vedený na úrade práce ako nezamestnaný./ Mám potvrdenie z úradu práce/
Od 04.11.2002 do 31.3.2007 bol zamestnaný u nás.t.j. 4 toky a 148 dní.
Vystavím mu potvrdenie len za obdobie odkedy bol zamestnaný u nás , alebo mu tam mám narátať aj predchádzajúce roky a ak áno , ktoré obdobie môžem zarátať?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Buď mu vystavíš potvrdenie len za obdobie PP u Teba, alebo mu načítaš aj ostané obdobia, na ktoré máš potvrdenie.
Naposledy upravil katka50 : 26.03.07 at 15:47
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Dobre , ale od kedy mu mám počítať tie roky? Od kedy bol evidovaný na úrade práce t.j. od 04.10.2001 alebo od skončenia školy alebo od nástupu na ZVS aj keď nemám k tomu žiaden doklad?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Neviete mi z tým poradiť?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

IVEB Pozri príspevok
Zamestnanec končí prac.pomer k 31.3.2007. Vystavím mu zápočtový lis, ale neviem si rady.

V máji 2000 ukončil strednú školu. / Mám maturitné vysvedčenie/ Potom od októbra 2000 do septembra 2001 bol na vojne. / nemám žiadny doklad/ Od 04.10.2001 do 3.11.2002 bol vedený na úrade práce ako nezamestnaný./ Mám potvrdenie z úradu práce/
Od 04.11.2002 do 31.3.2007 bol zamestnaný u nás.t.j. 4 toky a 148 dní.
Vystavím mu potvrdenie len za obdobie odkedy bol zamestnaný u nás , alebo mu tam mám narátať aj predchádzajúce roky a ak áno , ktoré obdobie môžem zarátať?
Ak máš mat.vysvedč., potvrd. z ÚP , a ak by Ti doniesol doklad o voj.službe, mohla by si mu všetko napočítať. Urobíš mu dobrú službu, bude mať všetko pokope započítané. Ja im to väčšinou robím, lebo chudáci /v dnešnej dobe chodia hore-dolu/, potom nemajú v poriadku roky a ovpyvňuje to nárok na dovolenku. poznám však účtovníčky, čo dajú len svoju dobu a viac sa nebavia. Ale si myslím, že my sme tu pre ľudí.
Naposledy upravil drobeceva : 28.03.07 at 10:57
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Veď práve preto som mu chcela všetko napočítať, on vlastne ešte nikde predtým nepracoval , aby sa to s ním ďalej nevlieklo. Takže ak mám maturitné vysvedčenie , tak od toho dátumu resp. od ktorého dátumu po skončení školy mu začnem započítavať roky?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

IVEB Pozri príspevok
Veď práve preto som mu chcela všetko napočítať, on vlastne ešte nikde predtým nepracoval , aby sa to s ním ďalej nevlieklo. Takže ak mám maturitné vysvedčenie , tak od toho dátumu resp. od ktorého dátumu po skončení školy mu začnem započítavať roky?
Počítaš mu od dátumu, kedy dosiahol 18 rokov.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

A ešte by som potrebovala vedieť , ak končí pracovný pomer k 31.03.2007 môže byť dátum vystavenia na Zápočtovom liste 30.03.2007 teda posledný pracovný deň v mesiaci?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
IVEB Pozri príspevok
A ešte by som potrebovala vedieť , ak končí pracovný pomer k 31.03.2007 môže byť dátum vystavenia na Zápočtovom liste 30.03.2007 teda posledný pracovný deň v mesiaci?
Áno môže byť.
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Tweety Pozri príspevok
Celú dobu štúdia po 18.roku veku.
Aj v pripade, ze sa opakoval na vysokej skole jeden rocnik???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať